Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nagrywanie rozmów w roamingu sposobem na ich wydłużenie

Nagrywanie rozmów w roamingu sposobem na ich wydłużenie

orson_dzi 3 Października 2017 14:36

14 0

iot

Ciekawą sytuację opisuje portal Niebezpiecznik. Osoba będąca w roamingu prowadzi rozmowę, jest ona przerywana, a w słuchawce odtwarzane jest nagranie przeprowadzonej do tej pory konwersacji.

Sytuacja dotyczyła dwóch różnych osób, mających telefony w Plusie i T-Mobile, z czego jeden z nich działający na Androidzie, drugi na iOS. Można więc tutaj wykluczyć "dziurawość" Androida i przekręty operatora.




W każdym z dwóch przypadków chodziło o rozmowę z polskiego numeru w roamingu prowadzoną z polskim numerem w Polsce. Po kilku minutach połączenia było zrywane, a w słuchawce była odtwarzana cała rozmowa, w której osoba będąca w roamingu słyszała nagranie głosu swojego rozmówcy. Swojego już nie. Jakie jest wytłumaczenie tej sytuacji?

Jak informuje serwis Niebezpiecznik, winny jest tutaj operator roamingowy, który chce na takim połączeniu więcej zarobić. Odtwarzając nagranie rozmowy sztucznie ją przedłuża, naliczając dodatkowe opłaty operatorowi krajowemu. Co się dzieje z nagraniem rozmowy? Tego nie wiadomo.

Źródło tekstu: niebezpiecznik     

Dodaj do:

Tagi: roaming

w sumie: 26
  • 0

    7. ~gość  2017-10-03 15:17:11  host: host-79.173.31.12.tesatnet.pl

    Z tą jakością połączeń to tez prawda, mając pełen zasięg w Grecji ktoś kto do mnie dzwonił i słyszał w słuchawce po grecku, że mam wyłączony tel. Jeśli już udało się nawiązać połączenie to często zrywało lub rwał się głos podczas rozmowy. To co zrobili z połączeniami roamingowymi to tragedia. Identycznie jest z netem, jeśli w ogóle udaje się połączyć to chodzi tak wolno na zasięgu LTE, że w PL chyba na EDGE tak wolno nie działa.

  • -1

    8.  2017-10-03 15:41:19

    @7 ja dostawałem fotki i filmiki od ludzi z greckich wakacji, wszystko z internetu z roamingu. Także to nie u wszystkich tak jest. Znajomi mieli w play, jak jest z innymi nie wiem.

  • -2

    9. ~pabloki  2017-10-03 16:05:06  host: user-188-33-137-227.play-internet.pl

    wszystkie rozmowy sa nagrywane. także wewnątrz krajowe .archiwizowane na wieczność( a że prawo co innego mówi to inna sprawa - trzeba mieć wpływ na ludzi). wytłumaczono pogłos lub wracającą rozmowę zapętleniem pakietu( czymś trzeba było wytłumaczyć ludowi a że kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje sie prawdą to i ta bajka o zapętleniu stała sie do tego stopnia prawdą że najwięksi spece potrafią jej zaciekle bronić) .

    zdarzyło sie pewnie gdy dzwonicie do call center że głos wracał z ok.2 sek opóźnieniem bo rozmowy są nagrywane poprzedzone informacją. zdarzyło sie pewnie też że głos wracał przy połaczeniach między prywatnymi osobami... bo jest nagrywane absolutnie wszystko, ale nie wiecie że to nagrywane jest. to nie operator nagrywa .

  • -2

    10. ~C a l m 7 @  2017-10-03 16:05:10  host: a09-07-04.opera-mini.net

    jeb ane.............. telepolis znowu cenzuruje

  • 1

    11.  2017-10-03 16:17:38

    Niedawno korzystałem z komórki w Turcji - net chodził bardzo dobrze (pakiet atlantycki w Plusie na kartę) i to nawet połączenia VOIP - innych połączeń nie udało mi się doświadczyć, bo rozmowy były zrywane przed ich odebraniem, a sam dzwoniłem przez VOIP'a, smsy dochodziły poprawnie, tylko dziwne, że nie mogłem wybrać operatora roamingowego - działało jedynie na automacie, nawet LTE chodziło. Być może to wynik zmodyfikowanego softu w moim telefonie, a może to sposób Plusa na wymuszenie korzystania z jednego operatora w Turcji?? W Polsce wybór operatora działa poprawnie, no ale mam do wyboru tylko Plusa...

  • 1

    12. ~  2017-10-03 17:19:04  host: 185.182.81.80

    Socjaliści z komunistycznej mumii jewropejskiej wymyślili "roaming jak w domu", to usługodawcy robią, co mogą, byle nie stracić za wiele kasy. Tak samo jest z lewicowymi absurdalnym, niemożliwymi do spełnienia normami spalania w samochodach.

  • 0

    13. ~lemur  2017-10-03 17:49:08  host: public-gprs390856.centertel.pl

    z orange polskiego tam do orange w polsce moj Tata w UK mowi ze dzieje mu sie to samo

  • 0

    14. ~WMS  2017-10-03 17:55:15  host: dr209.internetdsl.tpnet.pl

    Mój szwagier tak ma .

  • 0

    15.  2017-10-03 18:25:50

    Też tak mam, po paru minutach dzwoniąc do Polski, nie następuje rozłączenie ale jakbym z taśmy słyszał od początku rozmówcę.

  • 0

    16. ~Przykry  2017-10-03 19:58:18  host: 095160248214.zabrze.vectranet.pl

    W zeszłym tygodniu byłem na delegacji w Hiszpanii i będąc zalogowanym do sieci Movistar dwukrotnie zdarzyło mi się że słyszałem odtwarzane zapętlone nagranie mojego rozmówcy. Połączenie wykonywane z iOS i karty SIM T-mobile w roamingu w Hiszpanii na Androida i SIM T-mobile w polsce. Za drugim razem podczas odtwarzania nagrania rozmówca oddzwaniał do mnie bo z jego perspektywy zerwane zoatało połączenie. Szczerze mówiąc to za pierwszym razem poczułem się bardzo nieswojo, żeby nie powiedzieć inaczej...

  • 0

    17. ~Bolo  2017-10-03 20:44:13  host: a24-06-12.opera-mini.net

    Właśnie wróciłem z Hiszpanii i mogę potwierdzić wszystkie spostrzeżenia ( słaba jakość rozmów Play i T-Mobile + skandalicznym internet), Nie było problemów z odtwarzanie nagrań.

  • 0

    18. ~Przykry  2017-10-03 21:02:53  host: 095160248214.zabrze.vectranet.pl

    Jeszcze jedno spostrzeżenie - odtwarzanie zapętlonego nagrania rozmówcy następowało w sytuacji dużej asymetrii rozmowy (w moim przypadku jak np. opowiadałem jak mi minął dzień) wtedy minie trochę czasu zanim rozpoznamy czy zdawkowe odpowiedzi, potakiwania (tzw. "listening noise") są odtwarzane. Swoją drogą wredne sk...two!

  • 0

    19. ~pgr  2017-10-03 21:55:51  host: 78-131-213-194.tktelekom.pl

    @ żal mi Cię. Idź posłuchaj prezesa wszystko Ci wyjasni

  • 0

    20.  2017-10-04 00:07:44

    Nie zdarzyło mi się ale potwierdzam, że usługi w roamingu są na niskim poziomie. W dobie przesyłania głosu po IP nie do zrozumienia. Ale jak to działa to pewnie długo nie będzie do zrozumienia dla przeciętnego używtkownika. Pewnie jakieś zależności między operatorami o których nie wiemy.

  • 0

    21.  2017-10-04 00:14:37

    Tylko nie rozumiem jednego w artykule. Połączenie było zrywane i było słychać powtórzoną rozmowę. Skoro połączenie zostało zakończone to jak to się miało dokładnie odbywać? Często jestem w roamingu i jeszcze mi się coś takiego nie przytrafiło chociaż spędzam na rozmowach za granicą około 2000 minut miesięcznie. Może to jednak zależeć od kraju. Najwięcej problemów miałem na Malcie, najmniej w UK. To jeśli chodzi o jakość połączenia i 'echo' rozmowy. Nigdy tak jak wspomniałem nie miałem odtwarzanej swoojej rozmowy. Może są to więc praktyki konkretnych operatorów w danych krajach.

  • 0

    22. ~Liwiusz  2017-10-04 00:32:00  host: user-94-254-129-187.play-internet.pl

    Ja też nie rozumiem jak ma działać ten przekręt. Jak można rozłączyć połączenie w połowie, aby dzwoniący je miał, a odbierający już nie?

  • 0

    23.  2017-10-04 07:44:37

    @22 Tak samo jak można w ramach jednego połączenia przełączyć z automatycznej sekretarki na rozmówcę lub miedzy rozmówcami.

  • 0

    24. ~MooNTER  2017-10-04 14:23:15  host: cpc115138-livi7-2-0-cust612.18-2.cable.virginm.net

    @21, @22: Od 2 miesięcy jestem w większości poza granicą PL. Sytuację tu opisaną miałem kilkanaście razy - zarówno dzwoniąc do Polski (z numeru OrangePL na numery OrangePL, Play), jak i dzwoniąc z numeru O2 UK w sieci macierzystej na numer O2 UK będący w roamingu w Polsce. Sytuacja pojawiła się zarówno w Niemczech jak i UK (tylko tam byłem dłużej niż przejazdem). Faktycznie nagranie pojawiało się zawsze gdy ja więcej mówiłem, nie było nigdy sytuacji gdy usłyszałbym nagranie gdy to osoba z drugiej strony mówiła więcej. Z relacji rozmówców wynika, że mają od razu zerwane połączenie i nie mogą się do mnie dodzwonić, bo mam numer zajęty - a mi czasem potrzeba minuty czy dwóch żeby się zorientować że to już było... Kilka razy też tuż po połączeniu (UK->PL) w słuchawce słyszałem ruskich - też nagranie, chociaż raz miałem wrażenie, że rozmawia ze mną

  • 0

    25. ~MooNTER  2017-10-04 14:25:26  host: cpc115138-livi7-2-0-cust612.18-2.cable.virginm.net

    p.s. Znajomi przebywający czasowo w UK też zgłaszali takie problemy
    p.s.2. próbowałem wysłać ten komentarz z telefonu - po kliknięciu wyślij wyskoczyło, że ze względu na spam komentarz nie zostanie opublikowany - tylko nie napisano co zostało uznane za spam, oczywiście wszystko co napisałem zniknęło, co mocno zniechęca do publikowania czegokolwiek

  • 0

    26.  2017-10-05 00:33:09

    @24 Wiesz co. Mam jeszcze jedną teorię. Podejrzewam, że paczki głosu idą po zwykłym VOiP i się zapętlają (ze względu na duże opóźnienia w transmisji serwer może traktować paczkę głosową jako niedostarczoną i ją ponowić). Kij ich wie jak oni to przesyłąją. Generalnie trudo jest wychwycić o co dokładnie chodzi. W sumie nie ma problemu w EU bo roaming teraz jest za darmo ale jest to denerwujące bo nie da się normalnie korzystać z telefonu. Brat pracuje w Orange (IT) to się go jutro zapytam czy słyszeli o czymś takim.

Dodaj swoją opinię