Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nagroda im. Bączkowskiego dla Anny Streżyńskiej

Nagroda im. Bączkowskiego dla Anny Streżyńskiej

sirmark 23 Listopada 2007 02:19

0 0

Anna Streżyńska została laureatem nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego. Kapituła nagrody doceniła prezesa UKE za bezkompromisową walką z monopolem Telekomunikacji Polskiej, dzięki której spadły ceny usług telekomunikacyjnych (przede wszystkim Internetu) - podała Rzeczpospolita.

Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się w styczniu 2008 r.




W poprzednich latach nagrodę za "krzewienie idei służby publicznej i działalność w ważnych dla Polski dziedzinach" otrzymali m.in. Henryk Wujec, Bogdan Zdrojewski, Henryka Bochniarz oraz Piotr Pawłowski.

Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego przyznawana jest osobom, które - podobnie jak patron Nagrody, Andrzej Bączkowski - rozwiązują ważne problemy społeczne, stanowią wzór służby publicznej, działają w duchu porozumienia i współpracy - kierują się ideą działania "ponad podziałami". Organizatorem konkursu jest Fundacja dla Polski.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2007-11-23 05:31:38

    Gratulacje! "spadły ceny usług telekomunikacyjnych (przede wszystkim Internetu)" E tam, dzięki PP więcej spadły ceny GPS. Porównajcie ceny sprzed 3lat a obecnie. A tak a propo cena jest jak temperatura i na siłę nie da jej się zmienić. Tylko zwiększona podaż może ją obniżyć albo gorsza jakość. Takie jest prawo rynku. A oprócz monopolu w kapitaliźmie jest gorsza rzecz - bankructwo! Za 2006 rok dynamika sektora telekomunikacyjnego w Polsce była niższa niż stopa( nie wiem dlaczego chciało mi się napisać steppa} dyskontowa banku centralnego, co jest ewenementem na skalę światową. Wszystko wskazuje, że ten rok pogłębi kryzys. No i powoli wrócimy na swoje miejsce w rozwoju telekomunikacji jak za czasów PRL (tylko Albania była za nami). Łza się w oku kręci.

  • 0

    2.  2007-11-23 05:49:03

    Tak, tłuste czasy dla monopolistów raczej mijają. Ale ja akurat z tego powodu płakał nie będę :-)

  • 0

    3.  2007-11-23 07:53:36

    #1 akurat w przypadku TP bankructwo to by było ziszcznie snów wielu polaków :]

  • 0

    4. ~klimass  2007-11-23 08:40:09  host: ustronie.nat.student.pw.edu.pl

    u mnie w miescie 1Mbit kosztuje 109zl i nie ma mozliwosci zmiany operatora bo jest tylko jeden. mieszkam 100km od wawy. i powiedzcie mi gdzie sa te lepsze czasy i tansze oplaty???

  • 0

    5. ~ptok  2007-11-23 08:46:48  host: chello087207040131.chello.pl

    A ja myślę , że tepsa powinna się od decyzji kapituły odwołać (najlepiej do sądu) i oczywiście wskazać przy tym na nieprawidłowe powołanie prezesa UKE :)) No co???? Powinni być konsekwentni w swoim postępowaniu. Konsekwencja to pozytywna cecha jest przecież.

  • 0

    6. ~lol  2007-11-23 10:45:19  host: 87-205-161-121.adsl.inetia.pl

    #3, tak? To wyobraź sobie prawie całą polske bez dostępu do internetu... Piękne sny..

  • 0

    7. ~turin12  2007-11-23 15:05:32  host: user2-135.satfilm.net.pl

    dalibyście choć raz zdjęcie pani przy artykułach o niej:P

  • 0

    8. ~Gal  2007-11-23 16:30:48  host: 83.238.150.212

    lol - Faktycznie lol... Gdyby nie TPSa mialbys dzis ceny lekko o 50% nizsze przy znacznie wyzszym transferze. Wiec nie martw sie.

  • 0

    9.  2007-11-23 16:50:17

    Gal TPsa to znak. A firma to ludzie. Niektórzy za wodą, niektórzy w ziemi, a garstka dogorywa. Francuzi zauważyli, że doktorzy prawa są w Polsce ważniejsi niż inżynierowie, dlatego mamy co mamy i tyle.

  • 0

    10. ~Greg  2007-11-23 19:31:27  host: aazx216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co jak TP złoży skargi do KE na naruszenia UKE i wygra? Ciekawe czy zabiorą Szeryfowi nagrodę?

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2007-11-23 20:19:22  host: nat-go2.aster.pl

    woda: nie tylko Francuzi. Od kilku lat telekomunikacją zaczęli rządzić prawnicy, bankowcy, czy inni managerowie czy nawet goscie (gościówy)od "markietingu". Już kiedyś o tym, tu pisaliśmy. Wystarczy posłuchać wywiadów, poczytać decyzje UKE, odwołania TP. Niemerytoryczny bełkot. Sądy też badają sprawy formalnie. Na szczęście w KE jeszcze siedza faceci, którzy odróżniają sieci, dostępy i usługi. Zapomnij ze jesteś inżynierem. Naucz się "kejsów", de facto i będziesz dobry. A może odwrotnie? Zacząć odważnie krytykować miałkość telekomunikacyjnych decydentów, może by tak jakąś rewolucję? Może by tak ich zdetronizować? Skracać o głowy szkoda, mogą być przydatni do rzeczy pomocniczych- do spraw np. rozwodowych, zakupu akcji, itp.

  • 0

    12.  2007-11-23 20:48:47

    ad11 Gdyby "bankowcy, czy inni managerowie czy nawet goscie (gościówy)od "markietingu" to małe piwo. Najgorsze, że sprawą zajęli się tzw. "politycy".

  • 0

    13. ~ukenamuniu  2007-11-23 21:07:08  host: nat-go2.aster.pl

    woda: miałem nadzieję na połączenie "informatyzacji" z MSWiA z "łącznością" z MT/MI. Wspólny znajomy inżynierów p. Janusz Piechociński byłby idealny na takiego Ministra. A teraz, im więcej Go w TV tym gorzej. A jeszcze jak będzie młody kolejarz z PSL, to już "vice" w łączności dla PSL zablokowane.

  • 0

    14.  2007-11-23 21:17:15

    ad13 Też tak sądze(widzę, że przejrzałeś jego blokowisko).Ale do póki nie ma decyzji - żyjmy nadzieją. W końcu jest naszą Matką!!!

  • 0

    15. ~ukenamuniu  2007-11-23 21:21:44  host: nat-go2.aster.pl

    woda: no, tylko nie głupich!

  • 0

    16.  2007-11-23 21:23:58

    Czas pokaże!

Dodaj swoją opinię