Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nadmiar czujników problemem Galaxy Note 4

Nadmiar czujników problemem Galaxy Note 4

orson_dzi 15 Września 2014 16:00

4 1

Samsung Galaxy Note 4 został bogato wyposażony w szereg czujników monitorujących organizm użytkownika. Funkcje, które mają pomóc użytkownikowi mogą mocno zaszkodzić producentowi.



Czujniki mierzące tętno, poziom nasycenia krwi tlenem, czujnik promieniowania ultrafioletowego, czytnik linii papilarnych... te funkcje mogą poważnie przeszkodzić Samsungowi wprowadzenie Galaxy Note 4 na niektórych rynkach. W czym tkwi problem? Otóż phablet Samsunga może zostać uznany jako urządzenie medyczne. Takie informacje płyną z koreańskiego Ministerstwa Żywności i Bezpieczeństwa Leków.




Samsung bardzo lakonicznie dokumentuje czujniki zamontowane w Note 4, przez co regulatorzy na niektórych rynkach mogą stwarzać problemy przy wprowadzeniu urządzenia do sprzedaży.

Koreańczycy już zapewnili, że bez problemu mogą zablokować wybrane funkcje phabletu przed wprowadzeniem go na rynek.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: ZDNet Korea; wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy note 4 | samsung

w sumie: 18
  • 2

    1.  2014-09-15 16:02:29

    Poprawcie tych rykach :-).

  • 0

    2.  2014-09-15 16:19:10

    Już, dzięki ;)

  • 0

    3. ~hahahe  2014-09-15 16:44:56  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    Co to za problem którego nie ma ? :)

  • 0

    4.  2014-09-15 17:01:26

    To wszystko to bzdura dla hipochondryków. Dopiero jak wbudują wariograf, to może się na coś przyda ;-)

  • 0

    5. ~  2014-09-15 17:36:15  host: 082139032152.radom.vectranet.pl

    @4
    Raczej wbudowany test ciążowy, to byłby hit wśród gimbazy i licealistek

  • 0

    6.  2014-09-15 17:53:24

    @5: ale do tego Note musiałby być wodoszczelny (czy też raczej moczoszczelny :-D)

  • 0

    7.  2014-09-15 17:58:05

    Mierzenie poziomu nasycenia krwi tlenem..? O matko, a ja myślałem, że nie wymyślą już większych absurdów. Żeby to chociaż działało..

  • 0

    8. ~```  2014-09-15 18:23:27  host: dju39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "czujnik promieniowania ultrafioletowego" uśmiałem się, że ho ho.

  • 0

    9. ~kaz  2014-09-15 18:24:00  host: 5-226-111-202.static.ip.netia.com.pl

    @5
    byłby problem ze sprzedażą na rynku wtórnym :D

  • 0

    10. ~m76  2014-09-15 19:31:51  host: user-46-112-220-171.play-internet.pl

    W Polsce (zasadniczo to we wszystkich krajach europy srodkowej i wschodniej) przydalby sie alkomat :D

  • 0

    11. ~User  2014-09-15 22:36:57  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    @10 - aż dziw, że żaden z producentów nie dodał owej funkcji do telefonu - przecież to byłby HIT :)

  • 0

    12.  2014-09-16 00:19:19

    Mogliby jeszcze dorzucić pomiar tkanki tłuszczowej, kostnej i wody w organizmie :) w wagach takie coś jest i działa na zasadzie przepływu prądu przez nogi, wiec tutaj działo by na zasadzie przepływu prądu przez ręce. Dla odchudzających się to byłby hit , btw. w stanach by się ucieszyli. Dla mnie pomiar natężenia światła by się przydał.

  • 0

    13.  2014-09-16 01:40:52

    @up: dzięki za info odnośnie wag, co do Twojej wątpliwości - poszukaj w apkach.. Aplikacje testowe sensorów na Androida sporo pokazują, może Tobie wystarczy, może nie. Technicznie telefony mają czujnik oświetlenia od dawna, pytanie jak precyzyjny, na jakie potrzeby.

  • 0

    14. ~MARIOX5  2014-09-16 11:42:09  host: ip-37-248-254-131.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Zdecydowanie alkomat ...TAK oraz sprzedaż w APTEKACH !

  • 0

    15.  2014-09-16 14:40:15

    Alkomat rzeczywiście by się przydał.

  • 0

    16.  2014-09-16 14:42:24

    @15 - bez homologacji wielkiej wartości nie ma...

  • -1

    17. ~  2014-09-16 21:37:35  host: host-176-221-121-225.dynamic.mm.pl

    Zablokować i obniżyć cenę po 10% za każdy czujnik? Już widzę jak będą importowane urządzenia zablokowane i hakowane by odblować i sprzedać za... 75% ceny rynkowej w tym kraju.
    Innymi słowy: żałosne.
    Zresztą... Note 3 Neo, którego chciałem kupić, ma ciemny ekran.

  • 0

    18. ~  2014-09-16 21:38:47  host: host-176-221-121-225.dynamic.mm.pl

    @16, nie zrozumiałeś. Wielu ludzi ma alkomierz w domu czy aucie, by orientacyjnie wiedzieć, czy może jechać na drugi dzień po imprezie.
    A co do alkomatu w smartfonie? Ludzie, nie przesadzajcie.

Dodaj swoją opinię