Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nadciąga nowy NetFront

Nadciąga nowy NetFront

LuiN 15 Stycznia 2010 22:00

0 0

ACCESS szykuje rewolucję na rynku mobilnych przeglądarek internetowych. Jego nowa wersja aplikacji NetFront, oznaczona jako 4.0, zaoferuje dwudziestokrotnie szybszą obsługę Javascript niż do tej pory.

Obok przyspieszonego względem wersji 3.5 Javascriptu, program ma zaoferować także 4-krotnie szybsze ściąganie witryn dzęki technologii EBO (Embedded Browser Optimization) przygotowanej przez Bytemobile.

Inne cechy nowej aplikacji to graficzne skróty do ulubionych, animowany zoom i podgląd strony, a do tego automatyczne uzupełnianie formularzy czy praca na wielu oknach jednocześnie. Acces NetFront v4.0 kompatybilny będzie z większością dostępnych na rynku systemów, w tym BREW, Android, Symbian S60 oraz Windows Mobile.




Obsługiwane rodziny procesorów to ARM Xscale, StrongARM, PowerPC, MIPS, SH-Mobile i inne.

Wersja testowa programu działa jedynie z Windows Mobile w wersji 6.1 i starszych. Aplikację znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: ACCESS, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~  2010-01-17 12:48:32  host: v13-15.opera-mini.net

    1. A jakie sa inne przegladarki na jave oprocz opery? 2. Od paru miechow opera ciagle wyswietla mi onet w wersji mobilnej mimo, ze kazdorazowo klikam w wersje pelna. Pisalem do onetu, twierdza ze to wina opery. Tez macie taki problem? Czekam na odpowiedzi na 2 moje pytania:-(

  • 0

    20.  2010-01-17 14:27:25

    Dawno temu netfront był dużo lepszy od opery , pózniej stanął w miejscu przestał się rozwijać . Dobrze dla klientów by było jakby konkurencja była i netfront wrócił na pozycje lidera :)

  • 0

    21.  2010-01-17 14:30:02

    Trochę nie na temat - pieknie teraz wersja mobilna działa po liftingu , tak trzymać i może forum mobilne kiedyś będzie :)

  • 0

    22. ~  2010-01-17 15:02:14  host: p08-01.opera-mini.net

    Jest duży wybór dla javy. 1) kilka modeli miniopery, dziele je na dwie grupy, do v4, czyli co strona www wyświetlana jest w postaci szpalty przewijanej od góry do dołu. Oraz druga grupa od v4, gdzie wyświetlana jest cala strona www w oryginalnej postaci, a my tylko powiększamy wybrany fragment strony www. 2) jest też przeglądarka ucweb

  • 0

    23. ~  2010-01-17 15:12:31  host: p08-01.opera-mini.net

    Jest też trzecia grupa miniopary, czyli rosyjskie mody miniopery. Dzięki tym modom, miniopera waży dwa razy więcej, jednak zyskuje wieki możliwości. Można strony zapisywać, można kopiować teksty, można zmieniać obsługę klawiszami, co jest ważne np w sonyericssonach, gdzie z powodu szwankujacych dzoji, lepiej jest najstigwąć minioperę przez klawisze, a na to pozwalają np rosyjskie mody. Jest jeszcze wiele innych udogodnień

  • 0

    24.  2010-01-17 18:10:54

    Ad 19. Jest jeszcze Bolt Browser link: http://boltbrowser.com/home.html Możesz sprobować też przegladarki Teashark: http://www.teashark.com/download.html Przetestować też możesz Ozon jesli posiadasz telefon z Symbianem: http://www.telepolis.pl/link.php?u=http://www.o3mobi.com/

  • 0

    25. ~papszmir  2010-01-17 18:54:39  host: h142.radzionkow.net

    #19 też mam problem z tym onetem ;/ ktoś jeszcze taki ma w Operze Mini?

  • 0

    26.  2010-01-17 19:06:15

    podajcie linki do ruskiej opery mini (download) :)

  • 0

    27.  2010-01-17 19:16:08

    Wersje mobilne to nie tylko problem z Onetem. Wygląda na to, że jeśli tylko jest dostępny serwis mobilny to Opera domyślnie łączy właśnie z nim. I nie jest to kwestia miesięcy, ja ten problem z innymi serwisami, bo z Onetu akurat nie korzystam, znam od ponad roku. Nie ma znaczenia, że wpisujemy adres pełnej wersji, wyświetla się wersja mobilna. Rozwiązanie zależy od serwisu, np. w przypadku Gazety trzeba wpisać "pełny" adres z automatycznym przekierowaniem czyli gazeta.pl/0,0.html. W przypadku Allegro wyświetlamy wersję mobilną i klikamy na "pokaż pełną wersję". Wygląda, że nie ma jednolitej recepty...

  • 0

    28.  2010-01-17 19:23:29

    Na Onet.pl też jest opcja "pokaż pełną wersję" (czy jakoś) - wystarczy trochę poszukać. U mnie wyśwetla się pełna wersja i zero problemów. Tak było gdy uzywałem OM na e51, e63 i teraz na HTC Magic.

  • 0

    29.  2010-01-17 19:26:12

    No nie można zapominać aby odpowiednio ustawić w opcjach samej Opery aby nie pokazywała mobilnych wersji.

  • 0

    30.  2010-01-17 19:35:32

    *rcicho: ja korzystam z Opery Mini 4, nie widzę gdzie można wybrać taką opcję. Wiem, że w tej wersji, bez żadnych zmian ustawień nie było z tym żadnego problemu, wpisywało się adres pełnej wersji i taka była wyświetlana. Od pewnego momentu Opera decyduje co jest "lepsze" dla użytkownika...

  • 0

    31.  2010-01-17 19:36:34

    Ja uzywam MO 4.2 i zero problemów z Onetem.

  • 0

    32.  2010-01-17 19:42:26

    Jak pisałem nie korzystam z Onetu ale do testu właśnie wpisałem adres pełnej wersji i mimo tego wyświetliła się wersja mobilna. Dopiero tam, po kliknięciu w link do pełnej wersji taka wersja została wyświetlona.

  • 0

    33.  2010-01-17 20:00:08

    #32 też tak mam na początku, ale jak wchodzę za kilka minut na onet znów jest wersja mobilna ;/ pisałem do nich, to twierdzą, że to wina opery mini a nie ich (2 miesiące tak nie było jeszcze) ;/

  • 0

    34. ~James  2010-01-18 09:14:48  host: avx59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    papszmir: "oni" (Onet) słusznie twierdzą, że to "wina" opery mini. A dlaczego? Nie wdając się zbytnio w szczegóły techniczne: zapytania z OM idą (i wracają) przez serwer pośredniczący, zlokalizowany gdzieś tam (np. w Anglii), który, poza innymi rzeczami, rozpoznaje Twój sprzęt i odpowiednio formatuje wyświetlanie strony. Jak przeglądasz z telefonu to Ci wrzuca wersję mobilną, czy chcesz czy nie.

  • 0

    35.  2010-01-18 09:47:30

    Ad 34. To dlaczego mnie nie wrzuca wersji mobilnej? Dodam tez ze od jakiego czasu w Polsce Opera uruchomiła swoje serwery na potrzeby Opery Mini.

  • 0

    36.  2010-01-18 15:31:10

    ja mam tak, że wchodzę na onet i pisze wersja mobilna, klikam w pełną i jest pełna, ale przechodzą na co niektóre stronki znów jest mobilna ;/ potem jak za jakiś czas wejdę na tę samą stronę onetu, to znów jest mobilna ;/ kiedyś tego nie było, ponoć to wina opery mini ;/

  • 0