Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nadchodzi telefon dla prawdziwego gracza

Nadchodzi telefon dla prawdziwego gracza

LuiN 27 Października 2010 21:48

0 0

A jednak istnieje. Sony Ericsson przygotowuje swój PlayStation Phone - połączenie konsoli do gier z nowoczesnym smartfonem. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida 3.0.



sony ericsson playstation phone sony ericsson playstation phone sony ericsson playstation phone

Sercem PlayStation Phone jest procesor Qualcomm MSM8655, podobny do tego w T-Mobile G2, ale o 200 MHz szybszy - taktowany zegarem 1 GHz. Do tego dostaniemy 512 MB pamięci RAM, 1 GB pamięci ROM i czytnik kart microSDHC. Dotykowy ekran ma około 3,7-4,1 cala. Gry na nasz konsolo-telefon kupować będziemy w specjalnie przygotowanym Sony Marketplace.




sony ericsson playstation phone sony ericsson playstation phone sony ericsson playstation phone

Dołączone do wiadomości zdjęcia przedstawiają prototyp urządzenia, w którym nie było jeszcze specjalnej, dedykowanej wersji oprogramowania. Nie brakuje też błędów (w końcu Android 3.0 Gingerbread nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany). Ciekawostką jest podłużny touchpad umieszczony między przyciskami kontrolera do gier.

W pierwszych plotkach mowa była o premierze w IV kwartale tego roku, jednak premiera na początku przyszłego roku, np. podczas targów MWC 2011, wydaje się być znacznie bardziej prawdopodobna.

Źródło tekstu: Engadget     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 1

    11.  2010-10-27 22:43:46

    5: kontynuujac motoryzacyjne porownania - w takim razie po co w samochodzie radio i klimatyzacja? W koncu nie sluzy on do sluchania muzyki ani chlodzenia powietrza... To samo z telefonem - dzwoni, ale przy okazji ma inne funkcje.

  • 0

    12.  2010-10-27 22:44:27

    A - Enter? B - Back??? Co to ma być??

  • 0

    13. ~  2010-10-27 22:51:17  host: d200-214.icpnet.pl

    @Półrzewodnik: Prototyp ;-)

  • -1

    14.  2010-10-27 23:42:21

    Dopiero teraz? Już pisano o tym na forach SE od dawna, takie zaplecze jak połączenie PSP z telefonem na pewno się sprawdzi. SE idzie w górę i bardzo dobrze, nareszcie ktoś porządny rządzi w tej firmie.

  • 0

    15.  2010-10-27 23:44:48

    Mi design pasuje, każdy ma inny gust, mi np. nie pasuje (kompletnie) design Samsunga L760, a sporo osób nad jego wyglądem się rozpływa.

  • 0

    16. ~  2010-10-28 00:16:48  host: ip-94-42-37-23.multimo.pl

    Niech i sobie będzie brzydki, ale jak ktoś gra na PSP to z pewnością kupi. Kiedyś kupiłem iphona do gier i szybko sprzedałem - granie na dotykowcu to badziew, prawda jest taka że nie ma grania bez klawiszy. Obecnie mam PSP i to dopiero jest prawdziwe granie. Jeśli Sony połączy telefon z grami to rewelacja :) Niech inni męczą się z badziewnym sterowaniem w iphonach, Ja tam wole wygode :D

  • 0

    17.  2010-10-28 07:17:43

    Dziwne, że na Androidzie - kwestia zabezpieczeń przeciwko piractwu, poza tym, nie będzie większym problemem, by gry z PSPhone szły bokiem na inne telefony na Androidzie.

  • 0

    18. ~Zloty  2010-10-28 08:06:08  host: t04-12.opera-mini.net

    Mam nadzieje ze nie bedzie drogi,i ze wyjdzie na niego jakis God of war ;-)

  • 0

    19. ~Boro  2010-10-28 10:13:03  host: 217.153.73.242

    Wyglądem mi przypomina tani stary pad od Nintendo

  • 0

    20. ~  2010-10-28 11:45:33  host: t19-05.opera-mini.net

    Zapomnieli dopisać źe moźe słuźyć jako rakieta tenisowa,wiosło na baseni, wachlarz w upalny dzień, a( piernik jeszcze nie upieczony)?

  • 0

    21. ~bzz  2010-10-28 11:59:42  host: korp14.avistamedia.pl

    Ciut podobny do psp GO. A psp GO nie sprawdziło się, ciężko i niewygodnie się na tym gra w porównaniu do zwykłego portable.

  • 0

    22. ~  2010-10-28 12:01:42  host: t22-16.opera-mini.net

    Niech lepiej Xperie X10 zaktłalizują bo wstyd

  • 0

    23.  2010-10-28 13:10:29

    @ 2 a ja za darmo bym chciał . Po 2 nikt nie każe kupować wam tego tel . Po 3 - uwarzam że coś takiego to duży + (jeżeli ktoś lubi grać na tel ) po 4 - Telefon do dzwonienia czy też sms-wowania to już przeszłość potrzeba jest rozwijania rynku i nasycenia go czymś nowym. Dla mnei fajny gadżet :)

  • 0

    24.  2010-10-28 13:31:31

    Faktycznie brzydki ale panowie... przecież to dopiero prototyp... Fajna sprawa taki telefonik, fakt, że ja na pewno nie kupie bo WWP i AOM z gier mi wystarczą, ale jak ktoś m ma większe wymagania to świetny.

  • 0

    25.  2010-10-28 13:35:47

    Bardzo dobrze, niech robia, bedzie konkurencja. WM7 z Xboxowym podpieciem wplynal juz pozytywnie na rynek, ale produkt jednak DEDYKOWANY pod gry powinien byc nie ewolucja, a pewna rewolucja. Niby byly juz takie - przyklad z pierwszej reki N-Gage - ale to nie byly hity. Tu szansa jest na przelom. Az dziwne, ze Nintendo nie poszlo tez w tym kierunku wspolpracujac z jakas firma stricte telefoniczna. #5: polemizowalbym ;) #16: PSP tez dobry, ale tak daleko, ze na iPku sterowanie jest zle to bym nie poszedl. Po prostu nie nadaje sie do pewnych typow gier...

  • 0

    27. ~wlochaty  2010-10-28 14:18:29  host: promus.com.pl

    Tu akurat wyglad się nie liczy tylko możliwość grania. Ciekawe jak wyjdzie połączenie PSP z androidem. Jedyne zastrzeżenia można mieć do działania systemu. Każdy SE zamula. Oby zrobili to jakoś normalnie.

  • 0

    28. ~cd59  2010-10-28 14:35:14  host: bup21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już od pomysłu Apple'a żeby do Ipoda Touch'a włożyć moduł telefoniczny, wiedziałem że Sony zrobi to samo z przenośną konsolą:)Tylko Myślałem że bedzię to PSP, a nie PSP Go:-( Przypuszczam, że mieli już to dawno zrobić, ale 2 lata temu nie było jak:-(

  • 0

    29. ~cd59  2010-10-28 14:37:05  host: bup21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To będzie połączenie Xperri z PSP Go, ciekawe jak im to wyjdzie:-)

  • 0

    30. ~marco  2010-10-28 23:20:42  host: 56.grybow.net.pl

    coś mi się wydaje że cena tego cudeńka będzie powyżej 1500 zł... :(... Ale mam cichą nadzieję że może zrobią cenę w granicach 700-800 zł... wtedy się skuszę...

  • 0

    31. ~gr3nade  2010-11-03 11:13:36  host: chello089074026190.chello.pl

    Jeśli będzie kompatybilny z grami z poprzednich PSP - sukces gwarantowany.

Dodaj swoją opinię