Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nadchodzi Nokia Belle Feature Pack 2 [wideo]

Nadchodzi Nokia Belle Feature Pack 2 [wideo]

LuiN 2 Lipca 2012 12:29

0 0

Zarejestrowani deweloperzy mogą już testować nowe funkcje, które przynosi Feature Pack 2 dla Symbiana Belle. Symbian będzie znacznie bardziej przyjazny niż do tej pory.

Nowa odsłona systemu nie jest jeszcze dostępna w formie aktualizacji, ale deweloperzy mogą z niej korzystać w udostępnionym im emulatorze. Symbian coraz bardziej zbliża się do iOS i Androida pod względem interfejsu.

Znajdziemy w nim funkcję "przesuń by odblokować", pasek nawigacyjny na górze ekranu ze skrótami aktywującymi połączenia bezprzewodowe, a klawiatura przewiduje jakie słowo chcemy wprowadzić.

Zmienił się interfejs aparatu fotograficznego, pojawiają się nowe widżety, ładniejsze przejścia, zmiany nie ominęły też przeglądarki internetowej, galerii, aparatu fotograficznego i edytora zdjęć, a zminimalizowany odtwarzacz muzyczny dostępny jest w pasku nawigacyjnym.




Póki co nie wiemy kiedy aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich do pobrania, ale można spodziewać się, że Nokia 808 PureView będzie jednym z pierwszych telefonów, które ją otrzymają.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • -1

    34.  2012-07-02 20:49:49

    @30 Apple jest fenomenem od 20 lat. Mowi sie juz o iEconomy itd. Ja czekam z niecierpliwoscia co nowego pokaza w przyszlosci. Jestem przekonany ze nie jeden rynek jeszcze zrewolucjonizuja.

  • 1

    35.  2012-07-02 20:50:49

    @33 ależ jeśli o marketing idzie to ja Apple niczego odmówić nie mogę. Po prostu twierdzenie, że ich produkty są innowacyjne jeśli o hardware idzie uważam za stek bzdur. @31 zabawne, miałem 9300 i tylko idiocie który minimalizuje aplikacje zamiast je wyłączać by się ciął. Zauważ też dlaczego wymieniłem te urządzenia. Nie po to, żeby je wychwalać ale po to, żeby udowodnić, iż twierdzenie o braku innowacyjności w Noki to głupota. A ty w zamian dajesz mi argumenty nie dotyczące mojej wypowiedzi. Jedyne co umiesz to odwracać kota ogonem. Poza tym to nawet dodawać i odejmować nie umiesz. Aż zadam pytanie: do której partii należysz?

  • -1

    36.  2012-07-02 20:51:45

    Nokia nie potrafi sama zrobic porzadnego niezamulonego produktu tylko jako najwiekszy na swiecie trol patentowy pozywa kazdego o te swoje watpliwe technologie WiFi. Teraz przyczepila sie do google: http://www.engadget.com/2012/07/02/nokia-claims-nexus-7-treads-o n-its-wifi-patents/

  • 1

    37. ~Johny11  2012-07-02 20:52:54  host: ip-78-30-108-57.free.aero2.net.pl

    @applefan, a Ty nie bądź taki mądry bo rzeczywiście ludzi denerwuje to, że nie mogą swobodnie korzystać z przestrzeni dyskowej na iPhonie czy iPadzie. Dla mnie jest to idiotyczne, że nie moge korzystać z telefonu jako dysku przenośnego, bez obchodzenia systemu! Pamiętam kiedyś poszedłem do salonu Orange jak wszedł 3G chyba i sprzedawca mówi: łee, badziew, do wszystkiego trzeba iTunes korzystać, tandeta w ogóle... I wolał Samsunga i780 z WM 6.1.

  • -1

    38.  2012-07-02 20:53:39

    @35 ja tylko pokazuje ze Apple robi cos super dobrze to co inni na calej linii spie...rzyli oprocz tych rzeczy ktore sami wymyslili.

  • -1

    39.  2012-07-02 20:56:49

    @37 mialem doczynienia z WM... eh lepiej nie bede konczyl. Szkoda nerwow na ten system.

  • 1

    40. ~Johny11  2012-07-02 21:02:53  host: ip-78-30-108-57.free.aero2.net.pl

    @applefan, co wymyślili? przesuwanie 'slide to unlock'?

  • 1

    41. ~  2012-07-02 21:09:38  host: z17-13.opera-mini.net

    Applefan - 20 lat temu to Apple było bliskie upadłości.

  • -1

    42.  2012-07-02 21:18:44

    @41 i wlasnie od tamtego czasu same sukcesy

  • 1

    43.  2012-07-02 21:52:57

    @38 skąd wiesz, że nie potrafią jak nokie od N8 tylko na obrazku widziałeś? Jeśli tak to ja twierdzę, że iPhone jest do dupy bo nie mogę dzwonić z iPoda. Prawda, że idiotyczne? Bo ty tak właśnie robisz teraz. A patent w sprawie Wi-Fi to akurat patent sensowniejszy od tego na kształt obudowy. @40 nawet tego nie wymyślili.

  • 1

    44. ~  2012-07-02 22:00:54  host: z59-13.opera-mini.net

    @42 - w najlepszym przypadku na prostą zaczęli wychodzić po 1997. A pierwsze wielkie strzały to 2001.

  • 1

    45.  2012-07-02 23:35:40

    @42, 39, 36 dlaczego wypowiadasz się w temacie Nokii i Symbiana, jak nie miałeś styczności z aktualnymi słuchawkami to zamilcz a nie zaśmiecasz temach o swoim zapchlonym , zrozumiał bym jak byś mieszkał w USA tam mieszka banda głupków, jak im ktoś powie że coś jest święte to tak jest i nie ma bata, tutaj jest temat o Symbianie, który jesto niebo lepszy od ciapowatego iosa czy jak go tam zwał, mam nadzieję, że wiecej już tu nie wtrącisz swoich 3-ech nic nie wnoszących groszy, bez odzewu!

  • -1

    46.  2012-07-02 23:59:25

    @45 pisalem wczesniej o genezie porazki. Nokia dawala dlugo ciala olewajac system, klientow itd. wykorzystujac pozycje monopolisty. To sie zemscilo i nikt juz nie interesuje sie ta marka, ewentualnie garska (przy sprzedazy innych systemow) zacieklych fanow. Nawet jak teraz zrobia cos 100x lepszego od iPhona razem z calym ekosystemem to nikt za to zlamanego funta klakow nie da - patrz obnizki cen Lumii. Taka jest niestety prawda i to widac w dwucyfrowych spadkach sprzedazy z roku na rok.

  • 1

    47.  2012-07-03 00:14:54

    ta wersja jak i poprzednie wersje symb nie mulą. Te przycinki na filmie (lagi) spowodowane są tym RDA (czyli dostępem przez neta do telefonów w finlandii). Wiem bo sam z tego korzystam jako developer.

  • 0

    48. ~  2012-07-03 08:12:11  host: z54-03.opera-mini.net

    @46 pisales ze symbian jest do dupy ***. Nie twierdz ze czegos nie napisales jak napisales.

  • 1

    49.  2012-07-03 08:57:41

    @46 najśmieszniejsze jest to, że apple w tej chwili zachowuje się tak jak opisałeś właśnie Nokie :D Więc ciesz się póki możesz...

  • 1

    50. ~MarcinGSM  2012-07-03 11:42:10  host: user-164-126-211-119.play-internet.pl

    applefan Chłopcze piszą że nikt nie interesuje sie tą marka wypisujesz takie bzdury że powinni ci zabronić korzystania z internetu co najmniej na rok za wrzucanie smieci do int..Otóż ja sprzedaję i naprawiam telefony od wielu lat i mogę ci powiedzieć że jeżeli dla kogoś telefon jest narzędziem pracy nikt nie weźmie smartfona na androidzie bo to dla niego *** nie telefon jak bateria trzyma pół dnia przy częstych rozmowach.Tacy funboy-ie jak ty którym tel. służy bardziej do zabawy moga latać z szajsungami na androidzie

  • 1

    51. ~MarcinGSM  2012-07-03 11:44:18  host: user-164-126-211-119.play-internet.pl

    a ktoś kto zarabia telefonem najczęściej wybiera klasyczny telefon ze zwykłą klawiaturą i bateria która wytrzyma kilka dni przy częstych rozmowach czyli najczęściej nokie bo te telefony w porównaniu do innych marek procentowo są najmniej awaryjne

  • 0

    52. ~kuki  2012-07-03 16:13:01  host: 188.147.87.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    applefan a masz juz w domu ołtarz a na nim jabłko ? :-D Pozdrawiam pisząc z Lumii.

  • 0

    53. ~  2012-07-04 01:07:10  host: apn-46-77-180-60.dynamic.gprs.plus.pl

    Kiedy będę mógł zaktualizować Lumie przez Zune??

Dodaj swoją opinię