Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nadchodzi iPad mini - w milionach sztuk

Nadchodzi iPad mini - w milionach sztuk

LuiN 8 Października 2012 20:31

0 0

Apple nie potwierdził jeszcze oficjalnie swoich planów wprowadzenia do sprzedaży mniejszego wariantu tabletu iPad, jak jednak donosi The Wall Street Journal, azjatyccy producenci komponentów do tabletu mają dostarczyć podzespoły dla 10 mln sztuk nowego tabletu jeszcze w tym kwartale.



Zamówienie Apple'a miałoby być więc dwukrotnie większe niż plany Amazonu dotyczące dystrybucji nowego Kindle Fire. Według niepotwierdzonych źródeł, nowy tablet Apple'a miałby mieć ekran o przekątnej 7,85 cala o rozdzielczości takiej jak w iPadzie 2, czyli 768 x 1024 pikseli.

Według iSuppli Apple miał w II kwartale 69,6% światowego rynku tabletów, a więc dużo mniej niż 84% w analogicznym okresie 2010 roku. Drugim największym dostawcą tabletów jest według ostatnich danych Samsung z 9,2% rynku.




Teraz przyszła pora na walkę w mniejszej kategorii wagowej. Google Nexus 7 o Kindle Fire HD nabyć można w USA w cenie od 199 dolarów. Oba mają coś, czego nie może zaoferować iPad - "7-calową poręczność".

Jak ocenia Wanli Wang, analityk z RBS, iPad mini może okazać się wielkim hitem, o ile Apple zaproponuje cenę poniżej granicy 300 dolarów.

Źródło tekstu: WSJ, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 34
  • 0

    15. ~wziuuuu  2012-10-08 23:58:20  host: c47-247.icpnet.pl

    300 dolarów? W wersji bez 3G i bez Wifi, oraz z pamięcią 2 GB. Oczywiście bez kart SD.

  • 0

    17. ~  2012-10-09 05:48:54  host: z11-14.opera-mini.net

    drogi apple?. Ipad jest tańszy od galaxy taba

  • 0

    18. ~  2012-10-09 07:53:35  host: z50-10.opera-mini.net

    jak gorszy to i tanszy

  • 1

    19. ~RE_d  2012-10-09 08:31:24  host: staticline-31-182-128-50.toya.net.pl

    Dla polaczków 300$ to kosmos.

  • 0

    20. ~  2012-10-09 08:41:54  host: djv96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajne opinie. Merytoryczne takie :>

  • 0

    21. ~dddd  2012-10-09 09:07:35  host: d116-189.icpnet.pl

    powinni ich pozbyc bo HTC ma juz mini

  • 0

    22. ~rumian  2012-10-09 09:15:14  host: 213.76.153.164

    @20 aj tam, nie narzekaj...profesjonalni recenzenci wyrazili opinie o tym, czego nie widzieli, bo jeszcze nie istnieje, a nawet jak zobacza, to nie kupia

  • 0

    23. ~Danny  2012-10-09 09:33:30  host: 81.219.84.18

    2. Jeżeli tak szanuejsz urządzenie to pozdrawiam 8. Moim zdaniem wielkość jest w sam raz. Wszystko dobrze widać, jest dosyć lekki i problemów z przenoszeniem nie widze .

  • 0

    24. ~ADAM  2012-10-09 09:36:28  host: www2.euron.pl

    Żeby go tylko tak nie spartolili jak nowego iPhona!

  • 0

    25. ~  2012-10-09 10:37:16  host: dbv227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    24, a na czym polega spartolenie iP5? Podobno obudowa się łatwo rysuje. Podobno, bo niektórzy testerzy twierdzą, że trzeba się do tego przyłożyć. Ale OK - minus. Co jeszcze? Parametry ma ciekawsze, wyświetlacz - super, ruch w bardzo dobrą stronę; chciałbym, by moja Xperia P miała taką rozdzielczość. Waga spadła. Co jest spartolone?

  • 0

    26.  2012-10-09 11:00:37

    @25 - soft bez usług Google, obudowa nie tyle się rysuje co kruszy i to przed wyjęciem z pudełka, aparat ma problem z robieniem zdjęć pod słońce - najprawdopodobniej wina optyki (nie dotyczy wszystkich egzemplarzy) dochodzą jeszcze takie smaczki jak nikomu nie potrzebne standardy SIM i nowy port aby jeszcze bardziej życie utrudnić i nakłonić do zakupu nowego zestawu przejściówek.

  • 0

    27. ~Zbyszek  2012-10-09 11:16:42  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @26: to jest w sumie największy problem, mam na myśli przejściówkę, ona jest jakaś porąbana, ma microchip, nie ma zamienników, więc trzeba kupić oryginalną, jakiekolwiek dodatki, ładowarki samochodowe, zapasowa ładowarka, jak nam się zgubi, oryginalna ładowarka, wszystko musi, MUSI być od Apple, które każe sobie za to płacić relatywną fortunę.

  • 0

    28. ~HD  2012-10-09 11:48:54  host: 89-77-4-247.dynamic.chello.pl

    SAMSUNG COŚ ZANIEDBUJE TABLETY,PRODUKUJE KOZACKIE TELEWIZORY, TELEFONY, LAPTOPY, A TABLETY MAJA SŁABE EKRANY I PROCESORY, KONKURENCJA JEST O KROK DO PRZODU...

  • 0

    29. ~  2012-10-09 11:51:22  host: dbv227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26, jakich konkretnie usług? Poważnie pytam, jako użytkownik, któremu Google Maps zwisa, bo używa lepszej nawigacji. Youtube, zdaje się, wcięło, ale można dociągnąć. Coś jeszcze? Obudowa krusząca się przed wyjęciem z pudła? Ileś ty tego nawyciągał i po jakiej kraksie był tir? Pod słońce to sporo aparatów nie lubi robić zdjęć, ale niech będzie. SIM - fakt, głupota, zwłaszcza że rozmiar tacki ten sam. Nowy zestaw przejściówek - no, bolesne dla kieszeni, jeśli ktoś już wcześniej miał iP, fakt. Ja nie mam, to nie wiem. Ty, ale mam iPada, i nie musiałem do niego dotąd kupować żadnej przejściówki, ominęło mnie coś? IP5 nie jest idealny, ale potrzeby ludzi są różne, natomiast pisanie o nim, jak o czymś nieużytecznym ("spartolony" to słowo mające określone znaczenie) to nadużycie lub zwykła głupota.

  • 0

    30. ~  2012-10-09 11:54:39  host: 178-37-138-191.adsl.inetia.pl

    @28 Bo tablety to "ślepa gałąź ewolucji" brak klawiatury, portów usb, portów na karty pamięci czyni z nich zabawki…

  • 0

    31. ~KanonierKa  2012-10-09 12:04:14  host: 078088194060.oswiecim.vectranet.pl

    @29 aleś mu (26), dołożył. Pamiętaj jednak, że tacy jak ten z 26 i jemu podobnych, NIGDY nie mieli, nie mają i mieć nie będą sprzętu o którym wypisują swoje merytoryczne komentarze. Za to znajdą setki, jeśli nie więcej wad, przeważnie wyssanych z palca, np słynny już "uścisk" i będą te wady przytaczać miliony razy, (więcej niż Samsung sprzedaje swoich smartfonów), aby tylko coś napisać i zaistnieć w internecie...

  • 0

    32. ~HD  2012-10-09 14:12:03  host: 89-77-4-247.dynamic.chello.pl

    28-NIE POWIEDZIAŁBYM W CELU ZWIEKSZENIA FUNKCJONALNOŚCI MOZNA ZAKUPIĆ TABA Z KLAWIATURĄ W KTÓREJ JEST DOD. BATERIA TAK JAK TO CZYNI ASUS,I W TEJ KONFIGURACJI MOZNA WYGODNIE PRACOWAĆ Z DOKUMENTAMI ITP.ODNOSNIE USB SAMMY MOGŁBY UMIESZCZAĆ TO GNIAZDO W SWOICH TABACH

  • 0

    33.  2012-10-09 16:35:47

    @29 to, że Ty czegoś nie używasz nie oznacza, że jest to zbędne. Śmieszą mnie ludzie, którym jak coś użytecznego zabrać stwierdzają "a po co to komu było" ale jak ta sama firma da jakiś zbędny bajer to piszą epopeje i pieśni na ten temat. Co jeszcze w iOS 6 jest złego? Brak JB co przy sypiących się klawiszach Home w modelach 4/4S jest bardzo bolesne, problemy z AppStore, idiotyczne błędy z mapami... "Obudowa krusząca się przed wyjęciem z pudła? Ileś ty tego nawyciągał i po jakiej kraksie był tir?" Więc takich teraz argumentów w gimnazjach używacie. Miłe, że odchodzicie od wyzywania matek ale z merytoryką nadal ma to niewiele wspólnego. W sieci krąży masa filmów z jakże popularnego "unboxingu" gdzie widać jak te urządzenia wyglądają. A wyglądają jakby to nimi się rzucali pracownicy tej słynnej fabryki przy ostatnich zamieszkach. Mimo dowodów w postaci całej masy nagrań z całego świata zaprzeczasz temu? " Pod słońce to sporo aparatów nie lubi robić zdjęć, ale niech będzie." Rzecz w tym, że 4S nie miał z tym problemów. Owszem, była afera z wypalającymi się pikselami na matrycy ale tutaj przyznaje, że winą było nieprawidłowe używanie aparatu. @31 a ty jak zwykle. Hau hau hau i zero konkretów. To już Applefana wolałem. 1. Był zabawniejszy. 2. argumentował swoje zdanie. Zwykle kłamstwami i niedomówieniami ale argumentował. A u ciebie co jest? "nie stać cię!" To ciebie właśnie nie stać. Nie stać cię nawet na najmniejszy argument. Jest tylko to: "hau hau hau" i "wrrrr"

  • 0

    34. ~PLANET  2012-10-09 17:25:31  host: user-164-126-225-199.play-internet.pl

    #31: widzisz, tylko że mając iP4 wiem doskonale, że problem uścisku jak najbardziej istnieje - opisać po raz setny?. Co śmieszniejsze, jest dalej aktualny w iP4S - sprawdzone empirycznie, potwierdzone przez użytkowników. Dla mnie jednym z ficzerow iP5 jest brak tego problemu..

  • 0

    35. ~  2012-10-11 22:37:00  host: z31-04.opera-mini.net

    apple jest tak hejtowany dlatego że w swoich zabawkach nie montuje/wgrywa funkcji niezbędnych dla grupy którym te rozwiązania są niezbędne (w tym mnie) mówie tutaj o kartach pamięci, micro usb, bluetoutch, widgety, wymienna bateria, otwartość systemu. Jak wam się nie podoba sprzent to go nie kupujcie ponieważ ten sprzęt został zaprojektowany dla przeciętnie inteligętnego amerykanina, a że jest też sprzedawany gdzie indziej to inna sprawa. Kolejna rzecz która wkurza ludzi to "innowacje" wprowadzane w sprzętach i bezsensowne patentowanie (prostokąt z zaokrąglonymi rogami, pasek przewijania, ikony) pół biedy kiedy dotyczy to rozwiązań technoligicznych ale sądzenie się o ikonę ustawień to już przesada. Iphon od początku był maszynką do wyciskania preniędzy z klięta a to przez pejściówkę a to przez drogi sklep Apple store ( weźmy pierwszą aplikację z google play i apple store a pewnie tylko w store będzie coś kosztować np. Angry birds) już na samym telefonie apple ma zyski ponad 450% (produkcji ip5 to około 650zł a w sklepie żądają za najtańszą wersję 2800zł) w górę.

Dodaj swoją opinię