Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nadchodzi HTC One X+

Nadchodzi HTC One X+

LuiN 8 Sierpnia 2012 18:25

0 0

Najpierw pojawiły się plotki dotyczące One X+ dla rynku amerykańskiego, teraz wygląda na to, że telefon trafi również do Europy. Różnic wiele nie ma - nowsze oprogramowanie i jeszcze szybszy procesor.

W przypadku mieszkańców USA, nowa wersja HTC One X przynieść miała przede wszystkim 4 rdzenie zaszyte w chipsecie Nvidia Tegra 3. Zarówno One X, jak i Galaxy S III sprzedawane w USA bazują na dwurdzeniowych procesorach Qualcomm, z rdzeniami Krait, więc marketingowa magia 4 rdzeni wciąż jest przed Amerykanami.

Zmiany w urządzeniach przygotowanych z myślą o rynku amerykańskim nie były jednak przypadkowe. Sieci do których trafiły telefony wyraźnie zażyczyły sobie łączności LTE, a ta nie jest zintegrowana ani w Exynosie Samsunga, ani w Nvidii Tegra 3. Konieczne było więc albo zamontowanie dodatkowego, energochłonnego modułu, albo podkulenie ogona i postawienie na konkurencyjne rozwiązanie Qualcommu.

W przypadku T-Mobile USA, do którego trafić ma HTC One X+, problemu z LTE nie ma. Zamiast LTE, sieć wybrała jako technologię wiodącą HSPA+ DC. Jednocześnie Tegra 3 podkręcona została o 200 MHz względem jej europejskiego odpowiednika i cztery rdzenie taktowane będą zegarem 1,7 GHz.




Przy okazji pojawi się kilka udoskonaleń interfejsu i poprawionych aplikacji. Należą do nich system poprawy jakości rozmowy ClearVoice i HTC Watch 2 - nowa wersja mobilnej wypożyczalni filmów.

HTC One X+ ma być dostępny w Wielkiej Brytanii przed 1. października lub właśnie od 1. października, nieco wcześniej pojawi się w T-Mobile USA. Aby dostać go w UK za darmo, wybrać będzie trzeba taryfę o około 5 funtów droższą niż ta, w której za darmo oferowany jest starszy HTC One X.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc

w sumie: 16
  • 1

    1. ~  2012-08-08 18:43:19  host: z53-11.opera-mini.net

    "W Polsce aby dostać One+ za 1zł trzeba będzie wybrać abonament co najmniej 200zł i zawiązać się z operatorem na 2 lata. "

  • 2

    2. ~  2012-08-08 18:49:47  host: z13-15.opera-mini.net

    Wszystko lepsze, a bateria ta sama...

  • 1

    3. ~  2012-08-08 18:49:48  host: 87-72-N2.aster.pl

    gdyby ten telefon miał jeszcze slot kart microsd to byłby to ideał jak dla mnie... :)

  • 1

    4.  2012-08-08 18:56:55

    Dlaczego nie ma slotu SD?

  • 2

    5.  2012-08-08 20:06:02

    Bo to HTC One X. Tak samo, jak nie ma wymiennej baterii... HTC leci w kulki ;)

  • 1

    6.  2012-08-08 20:19:13

    @5 Apple moze byc tylko jeden. HTC za duzo sobie wyobraza, poza tym nie maja zadnego interesu w tym zeby nie dawac slotu SD.

  • 1

    7.  2012-08-08 20:34:40

    HTC to przyklad firmy, ktora siadla na laurach. Szkoda, bo bylem im wierny swego czasu (i tak krocej niz Nokii). Teraz Pan Chou trzepie kase na nowych modelach ktore nie wnosza nic nowego poza nazwa i nowym oprogramowaniem. Czyli typowe trzepanie kasy na userach.

  • 0

    8. ~Nikt  2012-08-08 21:17:47  host: 088156088050.wroclaw.vectranet.pl

    Wie ktoś może co z kompatybilnością bebechów między sobą w One X+ ?? Czy dalej będzie nie wszystko cacy tak jak w starszym One X??

  • -1

    9. ~Q  2012-08-09 09:27:53  host: static-223-197.is.net.pl

    @4: Applefan: skup sie na komentoweaniu wiadomosci o Apple bo wszyscy wiemy, co sadzisz o reszcie swiata. Powinienes miec bana za: APPLE MOZE BYC TYLKO JEDEN. Idz trollu!

  • -1

    10.  2012-08-09 11:57:46

    nie no, niech zostanie! śmieszny jest Chłopaczek, fajnie sie czyta :P

  • -1

    11. ~error  2012-08-09 12:06:59  host: z04-09.opera-mini.net

    @6 a jak w iphone nie dają slotu na sd to twierdzisz że to zbędne i niepotrzebne :) czyżbyś zmądżał?

  • 0

    12. ~KanonierKa  2012-08-09 13:15:18  host: 037008207137.oswiecim.vectranet.pl

    @9 Q: dlaczego chcesz dać bana applefanowi ? I dlaczego nie może komentować w dowolnych tematach ? Dlaczego wogóle czepiasz się applefana, choć nikogo nie wyzywa, a tolerujesz tych co wyzywają ?

  • 0

    13. ~Lukanio  2012-08-09 13:40:36  host: proxy02.net.obi.com

    Karda SD w One X, uwierzcie mi zbyteczna, tak głośno podkreśla się ten minus chociażby w stosunku porównawczym do GSIII który ten slot ma ale nikt nie wmówi o tym że w tym telefonie jest on praktycznie bezużyteczny i jedyne co można z nim robić to wgrać trochę muzyki i filmów na kartę, poza tym nic więcej bo wszystkie inne opcje są po blokowane przez producenta.

  • -1

    14. ~Gravcio  2012-08-09 15:46:36  host: host-194-24-175-117.ncgroup.pl

    @12: A przejrzyj sobie inne wiadomości i inne jego komentarze. Bo ja tak epickiego trolla (albo pół-mózga) już dawno nie widziałem. @4: A ifon ma slot SD? Nie? To po co pytasz się o HTC (który pewnie nawet nie dosięga do dolnej obudowy ifona, nie?) skoro Twój ukochany ifon go nie ma. A skoro ifon go nie ma to znaczy że nikomu nie jest potrzebny, prawda?

  • 0

    15. ~applefan_  2012-08-10 12:33:03  host: 95.178.41.66

    hehe i tak apple rules a ten wasz szit to *** i tyle hihi

  • 0

    16.  2012-08-12 23:29:08

    @4 [...] Dlaczego nie ma slotu SD?[...] Dlatego żebyś mogła się pozbyć kompleksów i bez piany na ustach i ściekającej śliny nie musiała patrzeć z zazdrością na smartfon idealny applefanko.

Dodaj swoją opinię