Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nadchodzi druga generacja Nexusa 7 z full HD

Nadchodzi druga generacja Nexusa 7 z full HD

WitekT 29 Stycznia 2013 19:04

2 0

asus nexus 7 3gW maju Google pokaże drugą generację tabletu Nexus 7, także przygotowaną w kooperacji z Asusem. W 2013 roku obie generacje tabletów mają znaleźć 10 mln nabywców - donosi serwis DigiTimes opierając się o informacje uzyskane od dostawców komponentów.

Pojawiły się już pierwsze próbki inżynieryjne drugiej generacji Nexusa 7. Podstawową różnicą ma być rozdzielczość full HD (teraz jest to 1280 x 800, a ma być 1920 x 1080) oraz bardziej nowoczesny wygląd. Cena ma pozostać bez zmian i w zależności od wersji ma wynosić od 200 do 250 dolarów.




Do końca stycznia Google sprzeda ogółem 6 mln 7-calowych Nexusów. Najpopularniejszym modelem jest wersja z pamięcią 32 GB bez 3G za 249 dolarów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu w katalogu.

Źródło tekstu: DigiTimes, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | google | nexus 7

w sumie: 15
  • 1

    1.  2013-01-29 19:12:36

    jestem ciekaw za ile lat wbudowane modemy 3g staną się standardem wkońcu

  • -2

    2.  2013-01-29 20:18:50

    Zapowiada się niezły kawałek sprzętu (jak na tablet, rzecz jasna - to kwestia potrzeb albo.. wyimaginowanych potrzeb ; ) Ja prawdę mówiąc aż zapytam: do czego używacie (zamierzacie używać) tabletów? Nie mówię tu o ramce do zdjęcia, bo to raczej kiepski pomysł ;) Jak tak pomyślę, to ciężko znaleźć zastosowanie, które jest unikalne - przeważnie jest po prostu trochę wygodniejsze, ze względu na wielkość ekranu (ale w większości przypadków tylko trochę): Internet przeglądam (mobilnie) na komórkach - 3,5/4,3" wystarcza, to ostatnie pewnie ulegnie zmianie na 5" (komfort na ~4" jest generalnie OK, sporo zależy od przeglądarki). Tak samo oglądam TV (EuroSport Player: 1/2 i tematyczne, dedykowane kanały sportowe w czasie trwania konkretnych imprez - co prawda tylko na PC jest time-shift i PiP (a właściwie - obraz OBOK obrazu), ale usługa działa dobrze nawet na 3G), Canal+ Sport (i część kanałów ich produkcji) czy ewentualnie inne (rzadziej np. ipla)). Aplikacje użytkowe? A jaka z nich realnie wykorzysta taki ekran? (zapewne wykorzysta, poproszę zatem o przykłady). Grać nie wyobrażam sobie na tablecie (wolę PC albo mniejszy ekran komórek w kwestii mobilnej) - za duży rozmiar.. dodam, że unikam akcelerometru/żyroskopu. Owszem, większa rozdzielczość, którą można wykorzystać - ale z drugiej strony w takie np. Bad Piggies czy Plants vs Zombies najwygodniej sie gra na ... PC, myszką. Nawigacja? Wiadomo, że raczej nie w praktyce :) Mimo tego, że mapy wyglądałyby przejrzyście. W przypadku tabletów z dopinaną klawiaturą - OK, tutaj można by je wykorzystać do pracy.. z drugiej strony, kompatybilność z mobilnymi drukarkami nie posiadającymi BT może być.. problematyczna. Generalnie ciekawym rozwiązaniem jest PadFone (2), produkt w produkcie. Ciągnąc dalej temat zastosowań - muzyka? Niespecjalnie. Zdjęcia? Bardzo średnio. Ćwiczenia? Jasne, że nie :) Kręcenie filmów? Wykluczone. Komuni

  • -2

    3.  2013-01-29 20:26:26

    ..Komunikatory? OK, ale tylko TEKSTOWE w przypadku tabletów z klawiaturą. Generalnie więc tak naprawdę wchodzą tylko w grę takie zastosowania, które wykorzystają największy atut, czyli ekran - filmy, mobilna TV, w małej części - Internet (ale raczej w domu, niż gdziekolwiek indziej), w jeszcze mniejszej części inne zastosowania. Wracając jednak do pytania - czy macie jakieś sensowne pomysły na wykorzystanie tabletu, które nie są tak naprawdę nieco na siłę rozszerzeniem ekranu z komórek? Do zastosowań "ekranowych" w domu zawsze może z powodzeniem posłużyć lapek, jak nie parudziesięciocalowy TV/monitor. Trzeba też pomyśleć, że w sporej części przypadów (iPady głównie) nie mamy dostępu do popularnych portów (albo przez adaptery i to też z obostrzeniami). W drodze - 10" czy nawet 7" jest bardziej mobilne, niż netbook, lżejsze/mniejsze i przede wszystkim dłużej trzyma bateria, ale znów - do czego można je zastosować? Pytanie otwarte, może ktoś będzie w stanie przekonująco odpowiedzieć.

  • 0

    4. ~Michu  2013-01-29 21:46:36  host: d48-87.icpnet.pl

    Planet właśnie o to chodzi, że tablet nie jest sprzętem, który jest ci niezbędny ale może skutecznie ułatwić życie bo potrafi zastąpić kilka urządzeń. Mimo to osobiście uważam go tylko jako urządzenie rozrywkowe.

  • 0

    5.  2013-01-29 22:07:43

    Michu: dzięki. W moim przypadku jeśli by sprawdził się w kontakcie z drukarką, to nie byłaby to tylko czysta rozrywka, ale ogólnie - racja.

  • 0

    6.  2013-01-29 22:15:55

    Hehe a miałem w końcu zamawiać N7 za dwa tygodnie :D Mam nadzieję, że równolegle wypuszczą wersję z 3G.

  • 0

    7. ~creater  2013-01-29 22:50:19  host: 095160214133.bialapodlaska.vectranet.pl

    czy full hd w 7 calach coś da w porównaniu z 1280? chyba nie. poza gorszą wydajnością

  • 0

    8.  2013-01-30 08:25:16

    ~7: skoro Retina u apple'a cos daje, to i fullhd da lepsza jakosc :)

  • 0

    9. ~V  2013-01-30 09:04:24  host: user-46-113-61-45.play-internet.pl

    tablet na ARM to taki większy telefon, tyle że bardzo często bez obsługi gsm. A po co mi większy telefon skoro obecne 4 - 5 cali wystarcza równie dobrze jak 7 - 9 , a jest łatwiejsze w transporcie. Ogólnie nie rozumiem tego pędu. Jedyny sens mają urządzenia na x86 i z "dużymi" systemami, na których można używać normalnych aplikacji z PC. Tyle że tu z kolei zderzamy się z większymi rozmiarami i wagą, co powoduje że nadal nie widzę sensu zamieniać mojego netbooka na praktycznie taki sam sprzęt, tylko bez fizycznej klawiatury. Osobiście ciągle czekam na 5" + architektura x86 + normalny system operacyjny + wymiary i waga podobna do smartfonów.

  • 0

    10. ~m76  2013-01-30 12:15:32  host: host-94-231-60-43.ip.jarsat.pl

    Planet mam drukarke laserowa ze skanerem na wifi i moj HTC ONE X swietnie na tym drukuje i skanuje przez darmowa aplikacje samsunga z google play. FHD na 7" jest wg mnie przerostem formy nad trescia szczegolnie jesli zostawia Tegre3, ktora nie wyrabia juz z HD. No chyba ze N7 ma byc czytnikiem ksiazek... Do tego wg mnie swietnie sie nadaja tablety 9.7-10' z ekranami FHD albo Retina (2048x1536)

  • 0

    11.  2013-01-30 12:40:46

    @10: lecisz przez WiFi jak rozumiem, a drukarka jest Samsunga? Co do FHD na 7"... ciekawe, jakie to będzie ppi ;) Zapotrzebowanie na wydajność graficzną będzie duże - co najmniej Adreno 320.

  • 0

    12. ~Dle  2013-01-30 15:37:25  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    PLANET odkąd mam 9,7 cala, prawie nie używam 4, 19 i 32 ;) konsumpcja multimediów jest zdecydowanie przyjemniejsza. Gry typu TD też lepiej wypadają na dachówce + wyjątki typu bike baron. Internet też wygodniej przeglądać i prawie nic nas nie ogranicza - żadne kable, kąty ekranu, grzanie jajek.. Z dodatkowych czynności to edycja zdjęć i filmów, ale to wszystko na prywatne potrzeby. Do tego jeszcze WOL I dobry pulpit zdalny. I wszystko bez klepsydr i nauki cierpliwości..

  • 0

    13.  2013-01-30 16:37:42

    To ciekawe co piszesz. Używasz go głównie w domu, si? Choć potrafię sobie wyobrazić, że tablet daje większą wygodę przy przeglądaniu netu, tak jednak czy jest to aż taka piorunująca różnica między 4-5" na komórce żeby było kupować go tylko dla - tak naprawdę - jego ekranu? Wyobrażam sobie gry, które działałyby lepiej (logiczne, strategie - tam, gdzie nie trzeba dużej dozy zręczności, a powierzchnia ekranu dodatkowo da więcej szczegółów), ale też takie, które niekoniecznie by na tym skorzystały (przede wszystkim rajdówki - jak to trzymać? :) Lapek do netu służy w sumie przy stole, mniej mobilnie. Przyszedł mi do głowy pomysł, że ten nowy tablet Soniaka (Tablet Z) może być ciekawym pomysłem, bo można go wziąć bez obaw do wanny (wpadnie - nic się nie stanie), w łazience czy kuchni para czy ciecz mało go będzie obchodziła, a tak poza tym to będzie faktycznie "zwykły tablet". No, dość mocny, bo z FHD na 10", quadem 1,5 + Adreno 320 i 2 GB RAMu, pamięcią 32 GB + karty max 64, kamerce 13 Mpix i przedniej 2,2 (zapewne filmy FHD już.. oby), z modemem LTE, GPSem, baterią 6 Ah i z masą prawie równe pół kilo. Do Internetu, oglądania TV, filmów i trochę gier - czyli tak naprawdę do rozrywki - mógłby być niegłupim pomysłem.. Niemniej nie wydaje mi się, żebym wynosił go zbyt często na miasto.. Do pracy się nie nada - musi być Windows, żeby poszedł odpowiedni program.. Może być do tego jakiś dock z klawiaturą albo bezprzewodowa klawiatura do pisania. Ale ogólnie... dalej nie jestem przekonany : P

  • 0

    14. ~m76  2013-01-30 23:29:40  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    @11 dokladnie lece po WiFi, drukarka to samsung (w media dla idiotow po 480zl). Ale widzialem ze epson ma tansze atramentowe ze skanerem i apka tez na google play. Pewno hp i cannon tez cos ma. Majac telefon 4.3-4.7' z ekranem HD bezsensem kupowac tablet 7'. Co innego 9-10'. Sam szukam jakiegos chinskiego badziewiaka do 1000zl. Ostatnio pokazaly sie fajne quady 9.7' z ips 2048x1536 w cenach 220-270$ z wysylka do Polski.

  • 0

    15. ~Dle  2013-01-31 03:01:47  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    Dla mnie "przy stole" = wcale mobilnie. Wolę na kanapie, w łóżku, w fotelu i czasem na stojąco ;) tak, głównie w domu + wszystkie wyjazdy PKP, autobusowe i czekanie w aucie. Gram już coraz rzadziej-po roku zaczyna się wszystko nudzić i zostają podstawowe rzeczy. Uważam, że różnica w ekranie 4 i 9,7 jest kolosalna. Nie czuję się ograniczony i mam wielkość i wygodę. Na Lumii sprawdzam juź tylko dzienniki w wersjach mobi. Ogólnie tablet warto brać pod uwagę głównie konsumpcji. Do tego został stworzony i nadaje się idealnie.