Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Naciśnij 1, a my opróżnimy ci skarbonkę

Naciśnij 1, a my opróżnimy ci skarbonkę

LuiN 22 Października 2010 18:59

0 0

5. października ruszył konkurs Jesienna Fiesta - Auto Marzeń w Play. Pechowi konkursowicze ostrzegają - sieć pobiera z konta codziennie 4,88 zł w ramach konkursu, a przystąpienie do gry następuje gdy dzwoni do nas automat z zastrzeżonego numeru, a użytkownik skuszony naciśnie odpowiedni klawisz.

Do użytkownika dzwoni telefon i słyszy on komunikat o możliwości wygrania samochodu, a następnie zachętę do wciśnięcia klawisza 1, celem przystąpienia do konkursu. Po informacji o przyznaniu 5 tys. punktów rozmowa się kończy.

Jak się jednak okazuje, nie jest to koniec gry, bo właśnie użytkownik zamówił subskrypcję, w ramach której przychodzić będą codziennie SMS-y doładowujące konkursowe konto o 5000 punktów - każdy za 4,88 zł. Można oczywiście wyłączyć subskrypcję, ale do tego trzeba znać regulamin konkursu. Trudno jednak przeszukiwać strony internetowe, gdy ktoś łapie z zaskoczenia, dzwoniąc z zastrzeżonego numeru, a przekazywane informacje nie są do końca precyzyjne.

TELEPOLIS.PL skontaktował się z biurem prasowym Play celem otrzymania wyjaśnień. Jak nas poinformowano, po wyrażeniu chęci uczestnictwa w konkursie użytkownik powinien otrzymać SMS o treści: Witaj w konkursie Jesienna Fiesta - Auto Marzen w Play. Otrzymasz 1 SMS dziennie warty 5000pkt. 4,88 zl z VAT za SMS. Dezaktywacja: Pisz STOP AUTO na 60440.




Marcin Gruszka, rzecznik Play, poinformował nas także: Wyłączyliśmy w dniu dzisiejszym wszystkie prenumeraty aktywowane podczas konkursu. Nagranie konkursowe również zostało zmienione i teraz nie powinno już być problemów z jego interpretacją..

Mamy nadzieję, że teraz przekazywana informacja nie będzie budzić wątpliwości. Przy tej okazji zwracam uwagę na usługę "Przychodzący SMS/MMS specjalny", bo nie każdy użytkownik wie, że SMS-y Premium nie tylko się wysyła, ale można je także otrzymywać. Polecam zapoznanie się z regulaminem usługi.

Zobacz: regulamin konkursu Jesienna Fiesta - Auto Marzeń w Play ważny od 5 paździrnika (plik .pdf; 415 kB).
Zobacz: regulamin konkursu Jesienna Fiesta - Auto Marzeń w Play ważny od 11 paździrnika (plik .pdf; 139 kB).
Zobacz: regulamin usługi "Przychodzący SMS/MMS specjalny" (plik .pdf; 425 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 111
  • 0

    108. ~ja  2010-10-24 16:51:17  host: 87-204-34-69.ip.netia.com.pl

    @86: opanuj się człowieku bo robisz z siebie pośmiewisko. Nie potrafisz pisać z kulturą to nie pisz w ogóle i zacznij w końcu pisać na temat. Play konkursem "Jesienna Fiesta" stracił w moich oczach ogromnie, ale gdybym przy każdym potknięciu operatora zmieniała go na innego to w każdym miesiącu byłby to chyba inny operator.

  • 0

    109. ~ja  2010-10-24 16:53:17  host: 87-204-34-69.ip.netia.com.pl

    Oczywiście pisałam do wykształconego mężczyzny z pod @106, @107.

  • -1

    111. ~  2010-10-24 17:07:56  host: t08-01.opera-mini.net

    Sam zgłaszam swoje komentarze do moderacji ale klakierom bede staral sie utrudniac spamowanie o play. Droga ja przykro mi że musze używac czasem brutalnego jezyka ale z klaką inaczej walczyc sie nie da. Nikogo nie zachecam do zmiany operatora. Niestety sam tez musze meczyc sie z play ale tylko do marca :-)

  • 0

    112. ~ja  2010-10-24 17:25:03  host: 87-204-34-69.ip.netia.com.pl

    @112: jestem tylko małą dziewczynką, która dostaje raz w miesiącu piątaka od tatusia żeby sobie doładować PF. Kłania się czytanie ze zrozumieniem, a jeśli nie wiesz czym to się je, to może Twoje dzieci Cię oświecą. :-)

  • -1

    113. ~  2010-10-25 00:42:47  host: t21-03.opera-mini.net

    Play to szambo, syfilis i wszystko co źle się kojarzy. Byłem, poznałem i cieszę się że nie wziąłem abo. Ceny takie jak u konkurencji a jakość gorsza jak kiedyś łącznicach typu MB :-) Jak tłumaczyłem znajomym o pakietach żeby taniej rozmawiać, to patrzyli z politowaniem i uśmiechem. Potem powiedzieli, że jak amway'owiec wyglądam. Mówili, że to dobre dla dzieci, ta zabawa w pakiety. Dałem sobie spokuj i wracam do mbanku. Kody nie działają, play24 podobnie, sieć tak samo. Jednym słowem porażka na całej linii

  • 0

    115. ~ronin  2010-10-25 10:08:43  host: 87-205-155-200.adsl.inetia.pl

    A moi znajomi coraz chętniej przechodzą do Playa i to ja muszę płacić więcej. Mam abonament od 10 lat najpierw w Plusie teraz w Erze i to co wypisujecie nie robi na mnie żadnego wrażenia. Każdy operator ma swoje problemy... i jak ktoś wyżej napisał trzeba by zmieniać operatora kilka razy do roku jak się coś nie podoba. Ja problemu nie widzę, bo zazwyczaj mam abonament ok 100 zł a nie 45 jak pewnie niektórzy tu piszący i za te pieniądze Play daje mi najwięcej i takie są fakty. Firmowy tel mam w Plusie i też nie jest tak różowo mimo że to jeden z w3.

  • 1

    116.  2010-10-25 10:54:18

    Moim zdaniem wszysycy operatorzy maja na koncie równie bzdurne konkursy. @113 Ceny takie same? Chyba żartujesz ;-) Napisz jakiś konkret.

  • 1

    117.  2010-10-25 15:19:41

    Ja jestem w play'u, bardzo mi pasuje, a co do konkursu...wysłuchałem wiadomości bodajże do połowy i nie czekałem na koniec, bo te konkursy i sms'y mnie po prostu nie interesują...co do innych takich konkursów....jak jeszcze 2,5 roku temu byłem w orange to dostałem sms'a o przysyłaniu codziennie wyników meczy euro 2008...wysłałem, a miałem nowe doładowanie i 20zł mi pożarło, ale to jeszcze nic...następnie dostałem wiadomość, że codziennie z wynikami sms będzie zabierał mi z konta kilka zł...bodajże coś ok. 5...siostra zadzwoniła do obsługi klienta i skasowała usługę...jednak i tak nic by nie obskubali już ze mnie bo miałem na kartę...

  • 0

    124. ~ZICO  2010-10-26 14:33:48  host: abkf182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie mam żadnych problemów z zastrzeżonymi numerami telefonów, bo żaden z nich nie połączy się ze mną. W Plusie już od dawna istnieje usługa blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych i zdaje się, że inni też już ją oferują. Co do smsów konkursowych to wbrew pozorom można w bardzo prosty sposób wyczyścić sobie telefon z ich otrzymywania. Na stronie Play był kiedyś (być może jest nadal) plik pdf z numerami specjalnymi i ich właścicielami. Wystarczy sprawdzić kto jest właścicielem numeru, z którego przychodzą nękające nas smsy, wysłać e-mail z prośbą o zaprzestanie tego procederu oczywiście wraz z podaniem swojego numeru telefonu i mamy spokój. Ja tak robiłem z każdym z posiadanych numerów i mam ZERO niechcianych smsów.

  • 1

    125.  2010-10-26 21:17:52

    Przykro się robi jak czyta się znów i znów o tych konkursach, bo wynika z tego, że operatorzy mają swoich klientów za tępaków, którzy nie umieją liczyć. Zabawy i konkursy kończą się tam gdzie trzeba wyłożyć gotówkę aby w nich wygrać. Wtedy zaczyna się hazard a na ten jest miejsce tylko w kasynach.

  • -1

    126. ~  2010-10-27 16:21:50  host: t24-02.opera-mini.net

    To jest konkurs. Wyślesz sms to masz szanse na nagrode.

  • 0

    127. ~Robert  2010-10-28 22:05:03  host: eft225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do konkursu to szkoda gadać ... natomiast nie rozumiem nienawiści wręcz - lub conajmniej irogancji czy niechęci - części z Was do numerów zastrzeżonych ... mnie też takie numery wkurzają ... bo jak w danej chwili nie mogę odebrać to nie mam jak oddzwonić !! I później się głowię z dwa dni kto dzwonił, co się dzieje, w jakiej sprawie !!! Ludzie - numer każdy ma prawo sobie zastrzec !!! Sam tak kiedyś miałem w stacjonarnym !! I ważna uwaga - niektóre sieci/operatorzy nie mają funkcji identyfikacji numeru i taki numer nawet niezastrzeżony wyświetli się często jako zastrzeżony !!! Przykład - dawni klienci Tele2 / dziś Netii !!

  • 0

    130. ~  2010-10-28 23:51:27  host: dcn95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cud się stał, że notka o szemranym konkursie się pojawiła.

  • 0

    131. ~sality  2010-10-29 04:07:22  host: public29690.xdsl.centertel.pl

    Przeboleje wszystko, niedoinformowanych konsultantów, problemy z 2G, badziewie typu notki nabijające liczniki, ale takie chamstwo jak ten konkurs to aż niewiarygodne... Możliwe do realizacji tylko w tak zacofanym kraju jak Polska. To jest najzwyklejsze przestępstwo, kradzież prowadzona pod patronatem twojego operatora... Czy wymiar "jakość" w dzisiejszych czasach w ogóle istnieje...

  • 0

    132.  2010-10-29 09:27:39

    AD 131 Święta prawda - z tym, że ja nie przeboleje niedoinformowanych konsultantów. Wyłudzenie, a do tego polityka firmy jest taka, że nawet jeśli nieświadomie popełnisz błąd, lub pod wpływem błędniej informacji z Play to Twoja reklamacja w pierwszej instancji na pewno zostanie odrzucona. W takich sytuacjach proponuje dosłownie i w przenośni nie zasypiać GRUSZEK w popiele i interweniować w biurze prasowym u rzeczonego Pana Gruszki! PS. Dzwonie z zastrzeżonego numeru dobitnie pokazuje niecne intencje! KARMBA!!! Nawet Baltazar Gąbka dałby się wnet wpuścić w maliny

  • 0

    133. ~ferffer  2010-11-01 11:14:48  host: elq164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten asterisk nadal do mnie dzwoni. Ostatnio dodzwonił się na moją pocztę głosową. Chwilę później przysłał mi SMS-a "dzwoniliśmy do ciebie (...)". Napisałem skargę do Play bo to już staje się nagminne i uciążliwe. W odpowiedzi konsultant odpisał, że "Play nie praktykuje tego typu rzeczy". Buhaha dobre. Mało tego, nie wiedział w ogóle że oni mają ten automat asterisk. To już jakaś paranoja. Zatem napisałem ponowną skargę.

  • 0

    134.  2010-11-01 15:20:18

    133. Do Ciebie dzwonia po kilka razy dziennie a na moj numer w play ani raz nie dzwonili odkad trwa ten konkurs. Pytalem znajomych z ciekawosci i rowniez nikt nie mial takiego konkursowego telefonu.

  • 0

    135. ~  2010-11-07 13:17:37  host: acbv232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Automat "asterisk" nadal do mnie dzwoni co jakiś czas. W końcu moje zdenerwowanie sięgnęło zenitu i postanowiłem napisać do Play w tej sprawie. W odpowiedzi przysłali mi tabelę (adres tabeli http://www.playmobile.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf) na której rzekomo miałem znaleźć numer specjalny "asterisk" oraz firmę do której on należy i do niej skierować skargę. Niestety numeru "asterisk" tam nie ma w związku z czym zacząłem poszukiwania przy pomocy Google. Natrafiłem na regulamin (adres regulaminu http://www.autowplay.pl/regulamin.pdf) z którego wynika, że numer "asterisk" należy do firmy MobileFormats sp. z o. o., ul. Szlak 77, 31-153 Kraków. Zatem wystosowałem skargę e-mailową (na razie tylko e-mailową) do tej firmy i czekam na odpowiedź. Jeśli nie zaprzestaną tego typu działań (dzwonienie do mnie z "asteriska" bez mojej zgody) nastąpi zgłoszenie mej skargi ale tym razem pisemnie - jedna do MF a druga do UKE. Sprawa jest rozwojowa.

  • 0

    136. ~koza  2010-11-10 00:27:31  host: 77-254-154-14.adsl.inetia.pl

    do mnie automat zaczął wydzwaniać kilka minut przed północą... tragedia..

  • 0

    137. ~basiek  2010-11-23 05:02:57  host: 188.147.16.52.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Witam, mój syn jest człowiekiem chorym i na początku listopada dał się wciągnąć w tą głupią grę nie zdając sobie sprawy, z tego że jest to naciąganie klijenta, ponieważ ma abonament SMS-y kosztowały go 999,89 zł.

Dodaj swoją opinię