Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na Wyspach nie tak różowo

Na Wyspach nie tak różowo

WitekT 3 Września 2006 19:19

0 0

Średnio cztery na dziesięć brytyjskich domów nie ma dostępu do sieci. W Szkocji wynik ten okazał się jeszcze gorszy – wynosi aż 52%.

Najlepszym pod względem połączeń z siecią jest południowo-wschodnia część kraju, gdzie domów bez sieci jest tylko 35%. Dwa główne powody braku sieci w domach to brak potrzeby wykorzystywania Internetu oraz brak odpowiednich umiejętności u potencjalnych użytkowników.




Analizy pokazały, że około 30% brytyjskich mężczyzn przyznało, że nigdy nie korzystało z sieci. W przypadku kobiet jest to wynik jeszcze wyższy, bo wynosi aż 40%.

W sumie z różnego typu komunikacji z Internetem korzysta w Wielkiej Brytanii 14 mln domów – 72% korzysta z łącz szerokopasmowych.

Źródło tekstu: zdnet, pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2006-09-03 19:46:01

    hehe tępy naród. u nich miesieczny abo za internet 8mbit kosztuje 2 godziny ich pracy.

  • 0

    2. ~wlo  2006-09-03 20:42:10  host: arv99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "brak potrzeby wykorzystywania Internetu" i to gdze!! a u nas na siłę będą wprowadzać "potrzebę" bo społeczeństwo jest mało informacyjne ;-) debilizm... doktor - lecz ich - że głąby za 2 godziny pracy rezygnuyją z tego co u nas jest marzeniem - bo nie ma w ofercie powszechnie takich łączy ;-) Druga sprawa, że u nas jest "potrzeba" - wszyscy czują "potrzebę" ;-D

  • 0

    3. ~  2006-09-03 20:44:47  host: dty150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wykasuj tego newsa, bo &TP powoła się na sytuację w Wielkiej Brytanii i podrożeje Neostrada, by wyrównać.

  • 0

    4.  2006-09-03 20:58:17

    hehe, dziwny kraj. prawda jest taka ze interent dla nich moze i nie potrzebny za 35 funtow masz abo w sieci komorkowej i 1200minut do dzownienia. Ale prawda taka ze zyje im sie o niebo lepeij niz nam. Smutne lecz prawdziwe.

  • 0

    5.  2006-09-03 21:45:15

    ja tam mam:-) /@doktor-dla niktorych to nawet 1 godzina pracy(15£ za internet+telefon+tv w promo ostatni widzialem a po 6 m-cach 18£) /a tak 80% z tych40% "niemajacych" to chyba w essex:-)

  • 0

    6.  2006-09-03 22:31:50

    No to ciekawe :) hettman a gdzie ty mieszkasz ??:) bo ciągle slyszę o hotspotach w Londynie że prawie wszędzie jest net a tu sie okazuje że nie ma wszędzie:)

  • 0

    7. ~omega  2006-09-03 23:30:22  host: abeo28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do doktor: mów za siebie, mi w Polsce żyje się o niebo lepiej niż w Anglii. Ludzie zamiast zostać i budować dobrobyt we własnym kraju wolą pojechać na gotowe - to jest prawdziwe ale smutne.

  • 0

    8. ~  2006-09-04 02:37:41  host: dvy127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na gotowe? No nie wiem. Tam jak zarabiasz to zarabiasz a nie harujesz jak wół za marne grosze i czekasz do weekendu, by nie patrzeć na ryj szefa, dzięki któremu zapierdalasz jak idiota z trudem wyrabiając się z obowiązkami.

  • 0

    9.  2006-09-04 07:19:05

    ~omega : mi tez sie zyje dobrze w PL. ale w anglii jak swego czasu mieszkalem to bylo mnie stac na wiele wiecej, choc nie zylo sie lepeij w sensie "uczuciowym"

  • 0

    10.  2006-09-04 08:55:31

    omega - miej pretensje do butnych i chciwych pracodawców i polityków przestepców i kretynów a nie do ludzi którzy zmuszeni są wyjechać za chlebem!! Myślisz że gdyby u nas mozna było wyzyć za godziwe pieniądze to oni wyjechaliby ??? - nie chcą gnić tutaj za 800 zlotych ,w kraju gdzie na każdym kroku państwo ich okrada!! sam wyjade jak tylko sie dobrze przygotuję !

  • 0

    11. ~hettman  2006-09-04 10:28:31  host: user-5445e066.lns4-c13.telh.dsl.pol.co.uk

    omega,gwarantuje ci ze jezeli bedzie mozliwosc zarobienia w polsce na "normalny i bezstresowy"byt(tzn.ze pracujac bede mogl zaplacic rach.kupic ciuchy gdzies wyjsc zkumplami czasami i odlozyc tak z 500 zl miesiecznie a nie ze jak chce kupic buty albo NOWY TELEFON W ORANGE to musze brac kredyt :-)to wracam natychmiast(ja nie kocham anglii i zal mi bylo wyjezdzac) a tobie gratuluje z zyje Ci sie dostatnio(naprawde sie ciesze ze Ci sie powodzi)

  • 0

    12. ~Slavak  2006-09-04 11:47:24  host: 217.153.60.83

    Dwa lata temu, układałem w połud-zach. Szkocji światłowody łączące małe miejscowości. Ludzie na ulicy pytali co robię i do czego służy światłowód (sic!)
    Jak się dowiedzieli, że można wykorzystać "toto" min. do internetu (Broadband) to po chwili radości przychodził smutek, gdyż okazało się, że aby "puścić" Broadband, BT (British Telecomm) musi mieć ok. 30% chętnych w jednym miasteczku. Niestety, większość szkotów twierdziła, że nie potrzebują sieci, a ta mniejszość nie mogła się dogadać z BT w sprawie opłat.