Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na wschodzie powstanie nowy gigant

Na wschodzie powstanie nowy gigant

WitekT 4 Lutego 2010 15:02

0 0

Rosyjskie władze zgodziły się na uzgodnione w październiku połączenie rosyjskiego VimpelComu i ukraińskiego Kyivstara - pisze Parkiet.

Oznacza to otwartą drogę do powstania nowej spółki, VimpelCom Ltd., która będzie zarządzać telekomami z Ukrainy i Rosji. Zarejestrowany w Amsterdamie "nowy" VimpelCom będzie notowany w Nowym Jorku. 38,84% jego udziałów obejmie norewski Telenor, a 38,46% przypadnie Altimo, telekomunikacyjnemu ramieniu holdingu Alfa Group, kontrolowanemu przez rosyjskiego miliardera Michaiła Fridmana. Resztę akcji będą mieć mniejszościowi udziałowcy. Obaj główni akcjonariusze zobowiązali się wobec władz Rosji, że zainwestują w firmę 4,6 mld dolarów do 2013 roku.




Nowy VimpelCom ma być większym operatorem od obecnego lidera regionalnego rynku komórkowego, rosyjskiej spółki Mobile TeleSystems, która ma ponad 91 mln klientów. VimpelCom ma świadczyć usługi także w innych krajach Europy Wschodniej. W planach ma też ekspansję do Azji i Afryki.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~bury  2010-02-04 15:56:45  host: 77-254-248-66.adsl.inetia.pl

    do 1. Mają wypasione usługi. Wszystko co do życia potrzeba dużo wcześniej niż nasza W3.

  • 0

    3.  2010-02-04 16:14:27

    @1 na Kyivstara na Ukrainie nie moga narzekac. Z reszta niektore oferty na Ukrainie sa lepsze niz te polskie...

  • 0

    4.  2010-02-04 16:43:17

    rozmowy wewnątrz sieci w Kyivstarze kosztują 3,5gr/min ;)

  • 0

    5. ~  2010-02-04 16:51:33  host: f142-231.opera-mini.net

    Do 4: no ok. Niby te 3,5gr/min wewnątrz sieci na ukrainie. Ale na ukrainie jest jeszcze większa bieda niż u nas w polsce. Poza tym u nas jest niby w play np 5gr/min ale za to nie tylko w sieci ale i na stacjonarne czego pewnie tam tego nie ma za te 3,5gr/min?

  • 0

    6.  2010-02-04 18:07:53

    lapin (4) - w pre-paid?

  • 0

    7. ~  2010-02-04 19:20:10  host: ip-89-174-121-224.multimo.pl

    z 1 lutego w Kievstar nowa taryfa "Jedna Cena" - 0,27 grywny za minutę - czyli ok. 10gr/min - do wszystkich sieci !!! PLAY i MBANK to zdziercy, a W3 super-zdziercy.

  • 0

    8. ~  2010-02-04 19:29:46  host: v08-01.opera-mini.net

    do 7: ok. a na jakim poziomie jest ukraińskie mtr miedzy operatorami?. ps w GA w opcji wybrane numery rozmowy do wybranych numerów z innych sieci tez sa po 10gr/min brutto.. a to tylko taki maly mvno a nie żaden gigant telekomunikacyjny ktory ma spore mozliwosci negocjacyjne. ale zgadza sie. w3 strasznie zdzieraja z Polakow i Polek..(głównie)

  • 0

    9. ~Józiek z Gór  2010-02-04 19:51:08  host: ip-89-174-121-224.multimo.pl

    do 8. Z tego co wiem nie ma narzuconego MTR-a jak w Polsce. Ale Ci duzi (Kievstar, MTS) utrzymują go wysoko (do siebie chcą coś ok. 0,45grywny czyli 15gr/min). Utrzymują wysoko, by niszczyć małych. Ale sieć Life;) daje sobie radę i goni dużych.

  • 0

    10.  2010-02-04 20:10:59

    @7 takie przeliczanie na zlotowki tamtejszych cen nie ma sensu, tam sie mniej zarabia i oferty sa skrojone na tamtejsze portfele... to tak jakby od Niemieckich sieci wymagac, by zeszly z cen 15ct po za siec do 7-8ct, bo w Polsce polaczenia coraz czesciej sa po 29gr i taniej...

  • 0

    11. ~Józiek z Gór  2010-02-04 20:15:35  host: ip-89-174-121-224.multimo.pl

    Nie zgodzę sie z Tobą thonka. Słuchawki, sprzęt, utrzymanie sieci kosztuje tyle samo co u Nas. Głowne koszty są takie same jak w Polsce.

  • 0

    12.  2010-02-04 21:10:46

    To teraz napiszcie ile kosztuje w Kyivstar połaczenie z Ukrainy do np. do Niemiec i odebranie połaczenia przebywając w Niemczech. Nastepnie ile kosztuje w Kyivstar ściągnięcie 1 MB danych przebywając na Ukrainie. Wtedy pogadamy kto jest zdziercą.

  • 0

    13. ~mirekb  2010-02-04 21:28:13  host: 109.243.208.39

    dziwne bo w Federacji Rosyjskiej jest wielu MNO a tu zaczyna sie ostra expansja.Rosja to wielki kraj,jak juz wchodzą w telkomy to znaczy ze zaczyna sie monopol na informacje przekazywane przez siec ;-)np"Rosyjskie władze zgodziły się"..ciekawe kto naprawdę,wczesniej czy pózniej,kupi P4??

  • 0

    14. ~Józiek z Gór  2010-02-04 22:12:10  host: ip-89-174-121-224.multimo.pl

    @12: połączenie z w KievStar do niemiec kosztujem tyle co u naszych operatorów, roaming jest droższy (mniej więcej co naszych operatorów przed wprowadzeniem ograniczeń przez komisję). Iternet do telefonu kosztuje w pakiecie (100M- 53grywny, 1000M-105grywny) czyli także zblizony do naszego.

  • 0

    15. ~Józiek z Gór  2010-02-04 22:13:35  host: ip-89-174-121-224.multimo.pl

    Ceny przykłądowego internetu podałem akurat dla sieci Kievstar

  • 0

    16.  2010-02-04 22:14:44

    @11 w Niemczech tez i co? i maja drozej niz w Polsce o Ukrainie nie mowiac.

  • 0

    17. ~Józiek z Gór  2010-02-04 22:24:04  host: ip-89-174-121-224.multimo.pl

    Zgadzam się, w Niemczech jeszcze bardzie zdzierają, ale przynajmniej sieć mają gestrzą - BTS-ów 3x więcej na powierznię. Więc i koszty idą w górę. A na Ukrainie ilość BTS na powierzchnię niewiele mniejsza niż w Polsce (przynajmniej dla MTS i Kievstar).

  • 0

    18.  2010-02-04 23:05:57

    Joziek z Gor - jest jednak cos o czym nie piszesz. wg. standardowego cennika minuta rozmowy w sieci Kiyvstar to owszem 0,1UAH (3,5gr), minuta po za siec to juz 0,85UAH (30gr), ale do kazdego polaczenia nalezy doliczyc oplate za jego rozpoczecie w wys. 0,35UAH (12-13gr). SMS 0,39UAH (14gr). Dodatkowo jest naliczana oplata "Pension fund fee" (mi to wyglada na oplate na rzecz funduszy emerytalnych) w wysokosci 7,5% kosztow uslugi dodawane na koncu do calosci kosztu polaczenie z pominieciem VATu (a ten wynosi 20%). i tak np. 2 minutowa rozmowa w sieci kosztuje mniej wiecej 0,58-0,59UAH (ok. 20-21gr). 2 minutowa rozmowa po za siec to juz koszt 2,18UAH (ok. 76-77gr). czy ja wiem czy to tak rozowo patrzac na to, ze tamtejsza srednia krajowa (nie minimalna - warte podkreslenia) to ok. 2000UAH (ok. 700zl przy polskiej sredniej ok. 3000zl) i to w najlepiej zarabiajacych regionach?

  • 0

    19. ~Józiek z Gór  2010-02-05 08:08:27  host: ip-89-174-121-224.multimo.pl

    to nie ja pisałem 3,5gr/min (pisał to lapin), ja podałem cenę 10gr/min do wszystkich (w nowej taryfie "Jedna Cena")- informacje wziąłem z ich nieoficjalnego blogu: KYIVSTAR.in Sprawę zarobków pomijam, bo wyjdzie paradoks, że najtańsze rozmowy są u szejków w Arabii Saudyjskiej.

  • 0

    20. ~norewski  2010-02-05 08:30:08  host: 88.220.105.18

    "norewski Telenor" :)

  • 0

    21. ~Jedi  2010-02-05 14:47:47  host: ip-94-42-53-163.multimo.pl

    ~5 - w Polsce nie ma biedy :)

Dodaj swoją opinię