Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na razie nie będzie podziału TP

Na razie nie będzie podziału TP

WitekT 11 Sierpnia 2009 16:34

0 0

Telekomunikacja Polska dogadała się z operatorami alternatywnymi na dzisiejszym spotkaniu w UKE. Prezes UKE Anna Streżyńska zawiesiła, na razie nieformalnie, postępowanie w sprawie podziału telekomu do końca roku.

Streżyńska zaznaczyła, że wszystkie kwestie dotyczące podziału TP i tzw. Karty Równoważności zostały uzgodnione pomiędzy UKE, TP i operatorami, do dyskusji pozostały tylko szczegóły.




Udało nam się osiągnąć satysfakcjonujący stopień porozumienia. Na obecnym etapie możemy zawiesić prace nad funkcjonalną separacją TP do końca roku, do czasu pierwszych audytów. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, jesienią tego roku formalnie zawiesimy postępowanie na rok. Jeżeli tak dobrze jak obecnie będzie w 2010 roku, to pod koniec przyszłego roku będziemy mogli postępowanie umorzyć - powiedziała Streżyńska.

Źródło tekstu: PAP, Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~ukenamuniu  2009-08-11 16:36:50  host: 212.160.172.70

    postępowanie?? umorzyć? a zostało wszczęte? Lepiej/bezpieczniej pisać o pracach..

  • 0

    2. ~Yalp  2009-08-11 16:51:11  host: 143-atm.krak.tke.pl

    To powinien być 'news dnia' - w końcu z dużej chmury mały deszcz ;-)

  • 0

    3. ~  2009-08-11 16:54:14  host: inet20908ng-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ukenamuniu, chyba niezle pochlaliscie z okazji IP ;-) Dla odswiezenia oddechu: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead04&news_cat_id =19&news_id=4452&layout=1&page=text

  • 0

    4.  2009-08-11 17:14:08

    Poza tym co to jest wszczęcie postępowania administracyjnego z urzędu? Pierwsza czynność urzędowa dokonana w sprawie.

  • 0

    5.  2009-08-11 17:15:37

    Z tego co pamiętam (a pamiętam raczej dobrze) k.p.a. nie przewiduje aktu w postaci postanowienia o wszczęciu postępowania wydawanego przez organ administracji publicznej.

  • 0

    6. ~Bartek  2009-08-11 18:12:00  host: ip-94-42-32-116.multimo.pl

    Wielka porażka Pani Streżyńskiej :(

  • 0

    7.  2009-08-11 18:18:24

    Czemu wielka porażka? Nie przesadzaj. Osiągnęła to, co chciała osiągnąć. I tyle.

  • 0

    8. ~was  2009-08-11 18:35:36  host: aasz73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko wspólną rozmową można dość do jakiego porozumienia, a to sie powinno dla nas liczyć najbadziej, jako klientów.

  • 0

    9. ~ble  2009-08-11 18:35:56  host: public-gprs64755.centertel.pl

    Osiagnela, osiagnela... tylko nie pamietam czy w Gali byl wywiad..

  • 0

    10.  2009-08-11 18:44:38

    Tylko tyle komentarzy? :) A gdzie te ścierające się poglądy KR vs podział? Czyżby coś się stało? :)

  • 0

    11. ~  2009-08-11 19:54:05  host: 86-163-n1.aster.pl

    Rozmowy rozmowami ale zobaczymy czy to co obiecała TP sprawdzi się w praktyce. Z doświadczenia wynika, że TP zdolna jest do wymyślenia nowych problemów...

  • 0

    12. ~greed  2009-08-11 19:55:45  host: chello089078052225.chello.pl

    Ja jestem tylko ciekawy jak będzie wyglądała kwestia opłat hurtowych. Do tej pory obie strony twardo obstawały przy swoim, TP upierała się przy kalkulacji, UKE jechało choćby na retail minus sprzed 3 lat, czy też z jednej strony negocjowało z TP, a z drugiej drukowała się oferta LLU z 22 zł.

  • 0

    13. ~Green  2009-08-11 20:14:12  host: 91.192.78.161

    I bardzo dobrze! Nie będzie wielu, wielu lat zycia w zawieszeniu.

  • 0

    14. ~  2009-08-11 20:28:20  host: 76.73.41.50

    ZDRADA ! Rozpirzyć telekomunę póki można, łeb hydrze odrośnie i zeżre wszystkich. I co to jest "nieformalnie" ? Kasa w łapkę ?

  • 0

    15. ~gosc  2009-08-11 21:27:34  host: 81-dzi-4.acn.waw.pl

    let we see.... Jak UKE zgadza się z TP to coś to musi znaczyć. A TP przecież chce podziału, więc pozostaje tylko czekać.

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2009-08-11 21:34:26  host: 86-59-n1.aster.pl

    piokuk: to może znasz strony tego postępowania? Z pewnością Netia :-). Nie przeczytałem nigdzie, że TP ma wycofać z Sądów wszystkie sprawy przeciw niezależnym operatorom. Ile tego jest 200-300, więcej? Kancelarie będą miały nieciekawie..

  • 0

    17.  2009-08-11 22:40:44

    TP zaczyna rozmawiać i nie unosić się honorem więc UKE ustępuje.

  • 0

    18. ~  2009-08-11 23:04:36  host: nat-tar.aster.pl

    Netia piała, że TP jest be i że się z nimi nie dogadają. Okazało się że wszyscy oprócz Netii nie są be.

  • 0

    19. ~fellah  2009-08-12 13:06:08  host: acqv89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trzeba sprzedać resztówki TP. Przy widmie podziału cena nie wzrośnie, a jak podziału nie będzie cena wzrośnie, rząd sprzeda resztówki. Pewnie się mylę, ale tak mi to wygląda.

Dodaj swoją opinię