Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na razie nie będzie komórkowo-stacjonarnych paczek w TP

Na razie nie będzie komórkowo-stacjonarnych paczek w TP

WitekT 7 Grudnia 2009 12:08

0 0

Odrębność prawna Telekomunikacji Polskiej i Centertela uniemożliwia zaoferowanie przez Grupę TP atrakcyjnych pakietów komórkowych i stacjonarnych razem z Internetem i telewizją, a rebranding wybranych usług TP na Orange został na razie wstrzymany - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Paweł Galej, szef działu usług telekomunikacyjnych w TP.

Patrzymy, co się dzieje na innych rynkach i najpierw tworzymy najbardziej naszym zdaniem atrakcyjne pakiety. Poza tym należy pamiętać, że chociaż TP i Centertel, to ta sama grupa kapitałowa, ale dwa odrębne podmioty prawne. Obowiązuje nas zakaz subsydiowania skrośnego usług - mówi Galej.

Galej tłumaczy, że aby dawać opusty na abonamencie, co jest istotą usługi pakietowej, trzeba faktycznie w TP operatora MVNO na sieci Orange.




Brzmi to lekko kosmicznie i od razu kojarzy się wysokimi kosztami. Poza tym zakłada oferowanie pakietu pod marką TP, co na dłuższą metę wydaje się drogą do nikąd. Deklarowany w badaniach popyt na taką "paczkę" jest ograniczony, więc trudno nam podjąć tak kosztowny projekt. Idealnie byłoby sprzedawać taką ofertę pod marką Orange, dzięki czemu usługa miałaby dla klienta wyższa atrakcyjność - dodaje.

Rebranding wybranych usług z TP na Orange został na razie odłożony w czasie. Sytuacja na rynku spowodowała, że firma skoncentrowała się na innych celach m.in. zawarciu porozumienia z UKE. Gelej dodaje, że dla usług TV zmiana na Orange oznaczałaby zmianę w sposobie komunikacji i ograniczenie kosztów promocji, co jednak powinno im pomóc ze względu na lepszą i bardziej "multimedialną" percepcję marki Orange.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2009-12-07 12:21:33

    nie rozpędzajmy się tak - na razie obniżyli ceny połączeń na komórki w biznesie i w normalnych stacjonarkach... Na internet przyjdzie czas :)

  • 0

    2. ~rick  2009-12-07 12:36:57  host: 217.116.98.2

    Paweł Galej - drobna poprawka :)

  • 0

    3.  2009-12-07 12:39:51

    rick: ups, już poprawione - dzięki! :-)

  • 0

    4.  2009-12-07 13:12:04

    "dealnie byłoby sprzedawać taką ofertę pod marką Orange, dzięki czemu usługa miałaby dla klienta wyższa atrakcyjność" o_0 A niby to dlaczego inna nazwa ma stanowić dla klienta wyższą wartość? Liczy się oferta... Swoją drogą Orange zawsze kojarzyła mi się z wiochą (bez obrazy). Taki wieśMac telekomunikacji...

  • 0

    5. ~skalarek  2009-12-07 13:39:41  host: 89.191.147.125

    jak się oficjalnie ma tak wysokie koszty to faktycznie trudno funkcjonować

  • 0

    6. ~  2009-12-07 13:42:35  host: v07-06.opera-mini.net

    Duza czesc ludzi a wlasciwie wiekszosc "mysli" utartymi schematami czysto mechanicznych, nawykowych skojarzen a reklama polega na ich budowaniu lub wykorzystywaniu juz istniejacych przyzwyczajen myslowych. Jesli Orange kojarzy sie nowoczesniej to pozwala to zaoszczedzic na reklamie budujacej tego typu postrzeganie marki. Proste. Najbardziej smiesza mnie zagrywki typu brygada antyterorystyczna wyciagajaca nad ranem z lozka zaspanego 50letniego delikwenta ktory nigdzie nie mial zamiaru uciec ani stawiac oporu plus obowiazkowe czarny prostokacik i jedna literka zamiast nazwiska. Po takim marketingu gosc dla "myslacej" opinii publicznej zasluguje co najmniej na 15lat bez mozliwosci wyjscia za sprawowanie.

  • 0

    7.  2009-12-07 13:49:13

    4. może zrobili badania i wyszło, że orange jest generalnie dobrze postrzegane, wiadomo, że swoje osobiste skojarzenia każdy może mieć, ale nie zawsze pokrywa się to z tym co myślą ludzie ogółem...

  • 0

    8. ~nyczaj100  2009-12-07 15:41:05  host: 078088224018.kielce.vectranet.pl

    Telekomunikacja Polska od momentu prywatyzacji jest francuska, tak więc rebranding jest nieuchronny. Nie ma sensu utrzymywanie marki Telekomunikacja Polska, która tak naprawdę wprowadza w błąd.

  • 0

    9. ~Fuks  2009-12-07 15:54:32  host: gw4.sbmec.pl

    mi też Orange kojarzy się z wiochą. A oprócz tego z kiepską jakością sprzętu, który tą wiochę obsługuje, (np. gdy telefon jest zalogowany do sieci, to dzwoniący słyszy, że jest... wyłączony). I dużo znajomych tak ma na różnych telefonach i w różnych miastach... . Może by się tym w końcu ktoś zajął???

  • 0

    10.  2009-12-07 16:10:30

    @9 dziwne, mam akurat trochę znajomych w orange, więc zdarza mi się dzwonić do tej sieci, ale jeszcze mi się coś takiego nie zdarzyło...

  • 0

    11. ~  2009-12-07 16:34:24  host: v12-12.opera-mini.net

    Ft.pl sie tłumaczy ze niewiele zrobili bo z uke porozumienie wazniejsze.ok.moze by tak tp odeszła od naliczania impulsowego na minutowe w starszych planach?czekam na oferte 'nr stacjo w play' by definitywnie pożegnac tp w rodzinie.mirekb

  • 0

    12. ~www  2009-12-07 18:31:50  host: public10792.xdsl.centertel.pl

    Orange jest najbardziej przyjazna dla użytkownika siecia ze wszystkich w Polsce. Tak uważam, mając do czynienia z era plusem playem i orange. Uwazam tez ze obsluga klienta w tej sieci bardzo sie poprawila, zdarzylo mi sie 2 razy w ciagu ostatnich 8 lat zlozyc reklamacje. Rozpatrzono je w ciagu kilku dni, pozytywnie, przepraszajac i dajac dodatkowe bonusy minutowe. Plusowi i erze daleko do tego. Zasieg orange jest rowniez znakomity, plus jest mocno przereklamowany w tej kwestii. Podobnie z era, gdzie dodatkowo paruje glowa od ich marnej jakości 900-ek. Z moich znajomych prawie wszyscy przeniesli sie do orange. Dlatego rebranding ma sens. TP kojarzy sie błędnie czesto z nierozgarniętą panią w salonie, a te czasy juz dawno minely.

  • 0

    13.  2009-12-07 21:22:47

    Może mi ktoś wytłumaczyć to: "Obowiązuje nas zakaz subsydiowania skrośnego usług", ocb?

  • 0

    14.  2009-12-07 21:38:53

    tajniak: subsydiowane skrośne, czyli upraszczając, jedna usługa subsydiuje inną, żeby ta mogła być świadczona po cenach detalicznych poniżej kosztów.

Dodaj swoją opinię