Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na najtańszego iPhone'a 4S Warszawiacy pracują ponad trzy tygodnie

Na najtańszego iPhone'a 4S Warszawiacy pracują ponad trzy tygodnie

LuiN 14 Września 2012 18:10

0 0

raport ubsW najnowszym raporcie UBS doszukać można się wielu ciekawych informacji na temat standardu życia Polaków, w tym ile czasu statystyczny Warszawiak zarabia na Big Maca, kilogram chleba, kilogram ryżu czy na iPhone'a 4S.

Zarobki w Warszawie są na 51. miejscu zestawienia 72 miast. W związku z tym na jednego Big Maca Warszawiacy pracują średnio aż 36 minut, na kilogram chleba 14 minut, a na kilogram ryżu 24 minuty.




Ile potrzebujemy czasu by zarobić na iPhone'a 4S 16 GB? 141 godzin. W Zurichu można w tym czasie wypracować 6,4 sztuki iPhone'a (22 godziny na jedną sztukę). Mieszkańcom USA potrzeba na to średnio 35 godzin, Oceanii 42 godziny, Europy Zachodniej 48 godzin, podczas gdy w Europie wschodniej, Południowej Ameryce, Azji i Afryce na iPhone'a pracuje się ponad trzy tygodnie (45 godzin pracy w tygodniu).

Źródło tekstu: UBS, wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 1

    33.  2012-09-15 09:25:16

    podziękujcie tym którzy kolonializm III RP ustalili po okrągłym stole i zniszczyli polski przemysł niemal doszczętnie wyprzedając prawie za darmo po to by likwidować później te fabryki. W efekcie jesteśmy rynkiem zbytu i taniej siły roboczej dla elit światowych. Czy w Polsce inwestuje się w badania nad nowymi technologiami, nad innowacyjnością dla polskich przedsiębiorców? Pytanie retoryczne, takie elity są wybierane i tak właśnie jest...

  • 1

    34. ~  2012-09-15 09:30:05  host: 088156113195.tarnowskiegory.vectranet.pl

    Należy tez pamiętać ze są to dane przy założeniu ze zarabiamy średnia dla danej miejscowości. Pomyślcie jak to sie układa przy płacy min która w niem wynosi ok 1140E netto a w Polsce 1110PLN netto

  • 0

    35. ~JustMe  2012-09-15 10:42:26  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Nie marudzic!!!!Baby jestescie?! Polska to potega nawet nie Europy a Swiata calego,uspiona obecnie ale jak się przebudzi bedzie na samym szczycie.Wiary troche w Wasza ojczyzne,nie mozna tak szybko się poddawac! -Ja się poddalem,wyjechalem z PL :D

  • 0

    36.  2012-09-15 10:44:50

    @PLANET-przy sredniej krajowej tez mialbys przeklamanie i nie wiem czy nie wieksze. Ale placa minimalna jak najbardziej powinna sie znalesc w obliczeniach

  • 0

    37.  2012-09-15 10:46:43

    24, 27, 31 - poprawione. Rozpędziłem ze spolszczaniem, a to tylko przy zmiękczeniu robi się "k" - Makiem, Maki, poza tym "c".

  • 0

    38. ~?  2012-09-15 16:49:45  host: aghx61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli jest frajerem i kupuje od sieci albo w polskim sklepie vide saturn media markt itd. to rzeczywiście zarabia 4 tygodnie na ip4s. myślący człowiek wchodzi na stronę apple, do sklepu internetowego i za 199 usd kupuje 16 gigowego iphona 5. nawet z kosztem wysyłki ze stanów się opłaca. jak ktoś bardzo przywiązany do marki no to w Polsce straci fortunę na iphona który w stanach bez umowy jest za grosze.

  • 0

    39. ~  2012-09-15 18:40:20  host: cm-84.209.45.140.getinternet.no

    Tak, można kupić w stanach w abonamencie za 199 dla tylko trzech amerykańskich sieci.

  • 0

    40. ~?  2012-09-15 18:53:01  host: aghx61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    39 jakbyś umiał czytać wiedziałbyś że chodzi o stronę firmową producenta a nie żadną amerykańską sieć. http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone

  • 0

    41. ~lol  2012-09-15 19:04:42  host: 89-76-61-227.dynamic.chello.pl

    Moze i wy musicie pracowac na to tyle. Mi wystarcza 3 dni

  • 0

    42. ~NauczSieCzytac#38  2012-09-15 19:11:28  host: 89-76-61-227.dynamic.chello.pl

    Jakim glabem trzeba byc zeby myslec o cenie 199$ bez kontraktu. To jest cena z umowa na 24 miesiace. 3(Requires new two-year wireless service contract; sold separately to qualified customers. ) Proponuje cofnac sie do podstawowki i nauczyc czytania ze zrozumieniem. Aparat bez kontraktu w europie kosztuje u naszych zachodnich sasiadow 679 euro

  • 0

    43. ~  2012-09-16 00:45:39  host: 89-67-84-233.dynamic.chello.pl

    Sezon ogórkowy w Telepolis w pełni... Jakieś durne statystyki zamiast interesujących artykułów o telekomunikacji...

  • 0

    44.  2012-09-16 11:05:27

    43: załóż swój portal i zrób nam merytoryczną konkurencję! :-)

  • 0

    45. ~sucker killah  2012-09-16 13:01:57  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    no i wiadać dlaczego tylu polaczków tak "nienawidzi" iphona :D

  • 0

    46. ~  2012-09-16 23:09:20  host: 178-37-141-242.adsl.inetia.pl

    Statystyk nie można traktować zbyt poważnie... wychodząc z psem na spacer statystycznie macie po 3 nogi :)

  • 0

    47. ~  2012-09-17 10:00:12  host: host-194-24-175-117.ncgroup.pl

    @40: "Or get iPhone unlocked and contract-free (Unlocked: $549.00)"

  • 1

    48. ~  2012-09-17 10:42:26  host: user-164-126-204-103.play-internet.pl

    Bzdury Pensja przeciętnego Polaka to około 1400zł na najtańszego iphona ludzie pracują DWA MIESIĄCE

  • 0

    49. ~  2012-09-17 10:47:57  host: z47-01.opera-mini.net

    48 Mało razy się z plejowcami zgadzam, ale tym razem się z Tobą zgadzam. Dwa miesiące i to bez jedzenia i opłat za mieszkanie.

  • 0

    50.  2012-09-17 10:52:42

    @dP - thx, poprawione. :-)

  • -1

    51.  2012-09-17 10:54:22

    48. pensja przeciętnego Polka jest znacznie wyższa ;-) Wiem, bo płacę ZUS zależny od tej przeciętnej ;-) Więc nie chrzań. Poza tym, tu piszą o Polakach Warszawiakach a nie o Polakach w ogóle ;-)

  • 0

    52. ~antywarszawiak  2012-09-19 10:16:19  host: user-31-175-126-105.play-internet.pl

    I znowu Warszawka ... ! nich ktoś tam rzuci bombę atomową, będzie święty spokój ! Bo oprócz Warszafffki jest jeszcze kilka mias i wiosek w tym kraju gdzie nie stac ludzi nie tylko na Iphona ale i na podstawowe rzeczy .....

Dodaj swoją opinię