Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na Mazowszu stworzono sieć świetlic internetowych

Na Mazowszu stworzono sieć świetlic internetowych

msnet 14 Grudnia 2017 17:22

0 0

mazowszanie logo

Na Mazowszu pełną parą działa sieć 174 świetlic internetowych, w których mieszkańcy regionu otrzymują wsparcie informatyczne, np. w poszukiwaniu pracy, podnoszeniu kompetencji i korzystaniu z e-usług.

Świetlice, nazwane Lokalnymi Centrami Kompetencji (LKC), wyposażono między innymi w nowoczesny sprzęt komputerowy, ksero, drukarkę 3D, projektor i aparat fotograficzny. Do tej pory odwiedziło je ponad 150 tys. mieszkańców Mazowsza.
W powiatach otaczających Warszawę działają 23 świetlice z bezpłatnym dostępem do szerokopasmowego Internetu. Najwięcej - po 5 punktów LCK - znajduje się w powiatach warszawskim zachodnim i wołomińskim. W powiecie piaseczyńskim funkcjonują 4 świetlice, nowodworskim - 3, a w otwockim, legionowskim i pruszkowskim po dwie. W każdej ze świetlic jest sześć stanowisk komputerowych - pięć dla użytkowników i jedno dla pracownika obsługi, którego zadaniem jest na przykład wspieranie mieszkańców w pisaniu CV i wypełnianiu druków urzędowych. Lokalne Centra Kompetencji stały się również miejscem nauki i pracy. Korzystają z nich dzieci, przygotowując się do lekcji, ale też bezrobotni, szukając ofert pracy w Internecie. W świetlicach organizowane są również szkolenia i kursy, które pomagają zdobywać nowe umiejętności i kompetencje.

Analizy pokazały, że na Mazowszu aż 1,15 mln osób ma utrudniony dostęp do Internetu. Stanowi to blisko 1/5 mieszkańców województwa. Świetlice internetowe są szansą na poprawę warunków życia i pracy na terenach wiejskich i w małych miastach.

Budowa sieci Lokalnych Centrów Kompetencji na Mazowszu wraz z portalem www.mazowszanie.eu jest częścią projektu "M@zowszanie". Koszt wyposażenia jednej świetlicy wyniósł około 50 tys. zł. Budżet całego projektu wyniósł ponad 21 mln zł. Projekt, realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza, został w 85% sfinansowany przez Unię Europejską. 14% kosztów kwalifikowanych pokryły środki z budżetu Państwa, a pozostały 1% i koszty niekwalifikowane samorząd województwa.

Źródło tekstu: PR Mazowsze     

Dodaj do:

Tagi: unia europejska | internet | mazowsze

w sumie: 2
 • 0

  1.  2017-12-14 18:52:02

  NIech inwestują w takie rzeczy jak najwięcej. To po prostu służy.

 • 0

  2. ~qqqq111qwe  2017-12-14 19:05:01  host: 185.174.100.110.deltahost-ptr

  Dobrze służy tym, którzy zarabiają na tym.
  Źle służy tym, którzy płacą na ten bubel.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-226.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet