Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na Litwie więcej komórek niż mieszkańców

Na Litwie więcej komórek niż mieszkańców

WitekT 13 Sierpnia 2005 11:08

0 0
W kolejnym po Czechach kraju w Europie Środkowo-Wschodniej jest więcej użytkowników telefonów komórkowych niż mieszkańców. Na Litwie operatorzy zdobyli już 4,1 mln klientów, podczas gdy mieszkańców jest tylko 3,4 mln - podał lokalny regulator telekomunikacyjny.

W ciągu roku liczba użytkowników telefonii komórkowej wzrosła na Litwie o połowę. Odbyło się to kosztem łączności przewodowej - posiadaczy zwykłych telefonów jest coraz mniej. W ciągu roku ich liczba spadła o 2%, do 807 tys. W Polsce wciąż jeszcze na 100 mieszkańców przypada niewiele ponad 60 komórek.


Źródło tekstu: AFP, gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet