Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Na badania i rozwój Apple wydaje tylko 3,5 proc. przychodów

Na badania i rozwój Apple wydaje tylko 3,5 proc. przychodów

orson_dzi 3 Grudnia 2015 11:30

6 3

Jak informuje serwis Bloomberg, na badania nad rozwojem nowych technologii Apple wydaje tylko 3,5% swoich przychodów.






Wartość 3,5% nie wydaje się być duża, szczególnie jeśli porównamy ją z wydatkami konkurencji. Na badania i rozwój technologii Google wydaje 15% swoich przychodów, Facebook 21%, a Qualcomm 22%. Warto jednak brać pod uwagę wysokość przychodów poszczególnych firm i jeśli procenty zamienimy na realne pieniądze, to wydatki Apple'a są tylko minimalnie mniejsze od tych, które na rozwój wydaje Google.

Jednak jak zaznacza Bloomberg, Apple zwyczajnie nie musi tych pieniędzy wydawać i przeprowadza mało własnych badań. Dużo firm z dalekiego wschodu chętnie dostarcza im własne rozwiązania, które bardzo chętnie sprzedają. Swoje pieniądze Apple wydaje głównie na rozwój zegarka Apple Watch, projekt Apple Car oraz produkcję mobilnych procesorów.

Źródło tekstu: Bloomberg; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 14
  • -4

    1. ~Fobs  2015-12-03 11:40:42  host: 89-69-29-248.dynamic.chello.pl

    Po to wydawać skoro można ukraść?

  • 1

    2.  2015-12-03 11:43:51

    @1 masz w tym jakieś doświadczenie skoro tak piszesz?

  • -1

    3. ~  2015-12-03 11:56:19  host: 212.160.172.85

    @2 może ma lepiej nie komentować bo cie po IP znajdzie i konto bankowe wyczyści xD

  • -3

    4. ~applehejtfunxD  2015-12-03 12:17:28  host: 78-11-124-198.static.ip.netia.com.pl

    Nie no apple przecież nigdy niczego nie podkradło i się później nie sądziło o to. Apple to cudowna firma która ma wszystko najlepsze a ich pomysły są kradzione i kopiowane. Jak mniej będą wydawać na procesy a więcej na badania to może nie będzie krytyki w ich stronę.

  • 2

    5. ~  2015-12-03 13:12:03  host: agx21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, wystarczy znać trochę historię japcoka.

  • 2

    6. ~przypal  2015-12-03 13:39:54  host: mx2.ipfin.co.uk

    @1,4 - placa wam za hejtowanie apple? bo jeżeli tak powinniscie sie wstydzic swojej roboty. a jezeli nie placa to moze warto udac sie do lekarza bo moze jakas jesienna depresja wam dokucza, co?

  • 0

    7.  2015-12-03 14:51:19

    I co w tym dziwnego, przecież sami mało co robią, wszystko zlecają innym, albo na licencjach jadą.

  • 0

    8.  2015-12-03 15:24:07

    Z całym szacunkiem do wszystkich tu powyżej jęczących jak to Apple od innych kradnie i sam nic nie robi. Apple w zakończonym roku fiskalnym 2015 (proszę tylko nie krzyczeć, że 2015 jeszcze trwa, bo w USA rok fiskalny przesunięty jest o 1Q do przodu względem naszego - u nich w grudniu kończą 1Q2016) miał przychód 234 mld USD (jakieś 3xbudżet Polski - tak, tak Apple to największy światowy mega gigant nr 1 biorąc pod uwagę wszystkie istniejące branże - jakby ktoś jeszcze tego nie wiedział i to kwestionował). 3,5% od 234 mld to jakieś 8,19 mld USD przeznaczone na R&D. To jakieś 2,5x więcej niż BB ma przychodu(!!!) i kto tutaj jest bardziej innowacyjny? Dla porównania HTC miało w 2014 roku 175 mln USD przychodu czyli jakieś 0,07% tego co ma Apple i przeznacza na R&D ok 13 mln USD. Z liczb widać, że jest to przy Apple plankton. Widać co robią inne firmy np HTC - odgrzewa kotlety, BB wchodzi w darmowego Androida - to mają być innowacje? Apple z każdą iPhona generację daje coś nowego i pokazuje non stop nowe produkty. Wg mnie to najbardziej innowacyjna firma na świecie.

  • 1

    9. ~pee  2015-12-03 15:28:40  host: mx2.ipfin.co.uk

    applefan_ szkoda czasu na edukacje bo i tak przedmówcy nie zrozumieją....

  • 1

    10.  2015-12-03 16:50:34

    Lwia cześć pieniędzy na R&D to patenty na desing. Nie wiem, czy wiesz, ale patenty na zasięg światowy swoje kosztują (na 10 lat to setki tysięcy $). Nie ważne, czy to patent na teleporter, czy znaczek jabłka na obudowie laptopa. Jak się patentuje tysiące obrazków i pomysłów jak by coś mogło działać w przyszłości, gdyby istniała jakaś tam technologia, to się wydaje mld.

  • 0

    11. ~  2015-12-03 20:28:37  host: dwp109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A w czym ta firma jest tak innowacyjna? Każda generacja ich telefonów coraz bardziej przaśna. 6 wygląda jak jakiś tandetny Samsung. Gdzie ten smak 4 i 5? Mam wrażenie, że juz nie mają nowych pomysłów. Robią takie same grzmoty jak armia androidowych producentów.

  • -1

    12. ~  2015-12-03 20:55:23  host: 77-254-46-105.adsl.inetia.pl

    Ktos zaskoczony? Przeciez to typowe chinczyki z gigantycznym budzetem na marketing.

  • -1

    13. ~mc  2015-12-04 09:58:38  host: 82-214-134-114.itsa.net.pl

    Typowy to ty jestes polak cebulak zawistnik...

  • 0

    14. ~Darek  2015-12-04 18:33:06  host: 195.116.187.216

    Kolejny raz czytam news który jest bzdurą absolutną. Procentowe ujęcie wydatków nie mówi kompletnie nic.
    3,5 % od wartości przychodów np. rzędu 100 mln USD rocznie stanowi kwotę 3,5 mln. Dla firmy która notuje przychody rzędu 10 mln , wydatki rzędu 3,5 mln daje zaangażowanie rzędu 35%. I jak to wygląda od strony tego newsa?
    Ze jedna firma się stara coś wymyślić, a inna nie, a przecież kwotowo działają tak samo. Myślę, że dyskusja w ten sposób nie mam sensu. Skupił bym się raczej na faktycznych osiągnięciach, a nie % udziale wydatków. Jak spojrzymy na przychody Ogryzka i policzymy kwotę 3,5 % to z pewnością będziemy mieli ogromna kwotę. Inni zarabiają mniej, ale i tak sporo wydają, stąd ich % udział będzie większy.

Dodaj swoją opinię