Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości N900 z polskim oprogramowaniem pod koniec października

N900 z polskim oprogramowaniem pod koniec października

WitekT 9 Października 2009 12:09

0 0

Pod koniec października - w tym samym czasie, co na świecie - w polskich sklepach pojawi się oficjalnie Nokia N900 z Maemo na pokładzie. Jest już gotowa polska wersja oprogramowania, co można było zobaczyć na stoisku producenta podczas wczorajszego kongresu Netii.



nokia n900 nokia n900 nokia n900 nokia n900


nokia n900 nokia n900 nokia n900


Szerzej o Nokii N900 pisaliśmy w tej wiadomości. Sugerowana cena urządzenia to 2499 zł. Telefon najprawdopodobniej nie będzie dostępny u żadnego operatora, a tylko na wolnym rynku.


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2009-10-09 12:19:55

    matteo: tak mi powiedziano wczoraj na stoisku Nokii...

  • 0

    4. ~n900  2009-10-09 12:39:23  host: 78.8.106.98

    a nie czasem jeszcze w tym tygodniu? http://www.vobis.pl/oferta/telefony_i_smartphone/smartphone_z_gp s/895350_nokia_n900.aspx kto ma racje?

  • 0

    5.  2009-10-09 12:40:13

    n900: premiera premierą, dostępność dostępnością...

  • 0

    6. ~uzer  2009-10-09 12:44:02  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    WitekT, a nie macie chociaz jednej fotki z rzutem od gory N900 trzymanej w dloni.

  • 0

    7.  2009-10-09 12:45:53

    uzer: to wszystkie fotki, jakie udało mi się zrobić w krótkim czasie. :-)

  • 0

    8. ~MM  2009-10-09 13:06:08  host: 77-252-124-18.ip.netia.com.pl

    "...podczas wczorajszego kongresu Netii." - czy oby na pewno Netii?

  • 0

    9.  2009-10-09 13:07:00

    MM: tak, Netii. A co?

  • 0

    10. ~uzer  2009-10-09 14:31:40  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    7. ok

  • 0

    11.  2009-10-09 15:47:19

    N00 :D mam nadzieje, ze te menu to tylko takie ascetyczne do prototypu dali.

  • 0

    12.  2009-10-09 16:54:03

    Wygląda jak Symbian.

  • 0

    13. ~Red  2009-10-09 19:55:35  host: cfr59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a czemu nazwa tego urządzenia to N00?? Dlatego, że jest to wersja prototypowa?

  • 0

    14.  2009-10-09 20:01:01

    WitekT: No to jeżeli od Nokii, to pewnie Twoje dane są bardziej prawdopodobne od moich, bo pytałeś u źródła.

  • 0

    15. ~Morfeusz  2009-10-10 10:59:18  host: apn-95-41-10-64.dynamic.gprs.plus.pl

    Red ma taką nazwe N900 bo to Tablet internetowy.

  • 0

    16. ~  2009-10-10 13:51:23  host: chello089078192095.chello.pl

    @13 15 na zdjeciach jest N00 bo to propotyp ;) nokia chyba wszystkie propotypy serii n nazywala n00

  • 0

    17. ~Morfeusz  2009-10-10 15:17:09  host: apn-77-115-4-242.dynamic.gprs.plus.pl

    Sorka, nie zauważyłem na zdjęciu. Jak tak to rzeczywiście jest to prototypowa wersja, bo z N95-2 też kojarzę były tego typu zdjęcia.

  • 0

    18. ~neo  2009-10-11 12:29:40  host: akd52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam pytanie który tel. warto bardziej kupić nie sugerując się ceną? Nokia N97 czy Nokia N900 (poza innym oprogramowaniem, rozsuwaniem wyświetlacza który w N900 wydaje się być pewniejszy - rozsuwanie w tej samej płaszczyźnie niż "wywijas" ("wichajster":) jak w N97. Czytałem też opinie kilku różnych userów o częstym zawieszaniu się N97, czy ktoś może obiektywnie doradzić, który jednak jest lepszy i dlaczego? Może będą testy przeprowadzone przez Redakcję Telepolis i innych userów. Interesuje mnie opinia również teoretyczna na podstawie parametrów zanim N900 będzie w ogóle do kupienia i przetestowania.

  • 0

    19.  2009-10-11 15:52:28

    @18 jak mozna mowic o przewadze czegos, co jeszcze oficjalnie nie mialo premiery? w tym wypadku wypada poczekac do oficjalnego wydania n900 choc patrzac na specyfikacje i potencjal drzemacy w linuksie sklanialbym sie ku n900 wlasnie, bo mimo wszystko symbian jest w pewnym sensie ograniczony.

  • 0

    20. ~n900  2009-10-11 16:43:51  host: ely172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Słyszałem, że Maemo czyli soft dla N900 jest na linuxie ale jaki to jest linux, przykrojony do mobilnej wersji jak np. Windows Mobile dla komórek? Jeśli nawet jest to linux przykrojony ale nadal "normalny" choć może nietypowy (niestandardowy) to faktycznie możliwości będą o niebo lepsze i zupełnie inne niż w takim symbianie czyli os-ie opracowanym tylko dla zaawansowanych komórek. Zawsze to jest ograniczenie a dla linuxa niemal od razu może pojawić się szereg ciekawych rozwiązań programowych tworzonych przez rzeszę programistów fascynatów linuxa.

  • 0

    21. ~Morfeusz  2009-12-02 14:43:46  host: gbe226.internetdsl.tpnet.pl

    Jest to lekko przerobiony Debian, ale ten normalny też na N900 działa.

  • 0

    22.  2009-12-02 14:56:20

    21, Morfeusz - dodać warto, że interface oparty jest o Gnome.

Dodaj swoją opinię