Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Myślisz o smartwatchu? Poczekaj na drugą generację

Myślisz o smartwatchu? Poczekaj na drugą generację

LuiN 27 Stycznia 2015 13:58

2 1

Smartwatche z Android Wear i nadchodzący Apple Watch to jedynie przedsmak tego, co czeka nas w nadchodzących latach. Asus już w tym roku obiecuje 7 dni pracy.



zenwatch zenwatch zenwatch zenwatch

Obecnie większość producentów "inteligentniejszych" zegarków z Android Wear oferuje dzień, góra dwa dni użytkowania bez ładowarki. Niedawno wprowadzony do sprzedaży Asus ZenWatch teoretycznie pracuje do 2 dni, w praktyce trzeba go jednak ładować codziennie. Z codziennym, jeśli nie jeszcze częstszym ładowaniem liczyć muszą się również przyszli nabywcy Apple Watch.




Zobacz: Apple Watch będzie można rozładować w 2,5 godziny

Jak jednak zdradza Jonney Shih, prezes Asusa, producenci są świadomi problemu i już druga generacja ZenWatcha zaoferuje aż 7 dni użytkowania. Dłuższy czas pracy uda się uzyskać m.in. zamieniając obecnie stosowanego Snapdragona 400 na nowe układy Qualcommu czy MediaTeka, przygotowane specjalnie z myślą o elektronice noszonej (są już dostępne).

Premiera nowej generacji smartwatcha Asusa ZenWatch odbędzie się w III kwartale tego roku. Możliwe, że wczesne prototypy będzie można zobaczyć już za kilka dni w czasie Mobile World Congress 2015.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Zobacz: Asus ZenWatch w Europie od 23 grudnia

Źródło tekstu: gforgames, wł     
Źródło zdjęć: Asus

Dodaj do:

Tagi: asus | asus zenwatch | smartwatch

w sumie: 14
  • 4

    1.  2015-01-27 14:25:02

    Mój Casio trzyma 10 lat...a funkcji mu nie brakuje.

  • -2

    2.  2015-01-27 14:29:12

    Jakbym słyszał głos ludzi spoza geekomani telekomunikacyjnej- po co kupujesz tego Z3 jak za chwilę wyjdzie Z4? Pewne hobby są niewytłumaczalne.
    Tak samo jest i będzie ze smartwatch'ami

  • 1

    3.  2015-01-27 14:31:32

    2, Golarz Filip, a piszesz to z perspektywy użytkownika smartwatcha czy obserwatora?

  • 3

    4.  2015-01-27 14:40:06

    Ladowanie jeszcze jak Cie moge. Ale czekam az te MediaTeki zrzuca troche ceny z tych zegarkow ;)

  • -4

    5. ~  2015-01-27 14:41:01  host: abwt121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, rzeczywiście, to niewytłumaczalne... podobnie jak wstawianie apostrof'ów w odmian'ie każde'go obce'go słow'a.

  • 0

    6.  2015-01-27 14:50:02

    @3

    Użytkownika. Absolutnie nie dyskutuję z tezą zawartą w tekście- tylko zwracam uwagę, że jest ona bardzo życiowa. :-)

  • 4

    7.  2015-01-27 15:01:55

    6, Golarz Filip - jasna sprawa, że czekanie w nieskończoność to głupota, ale moim zdaniem trochę za szybko chcą nas producenci uszczęśliwić całą tą noszoną rewolucją. Póki co najdłużej trzymał mi Gear S (Tizen OS), bez włożonej karty SIM - 3-4 dni. Z kartą ładować trzeba było codziennie.

  • 3

    8. ~Joey  2015-01-27 15:27:36  host: 81.219.84.18

    Ja zaczekam aż będą działały przynajmniej 3-4 dni, a najlepiej 7 dni, bo inaczej mija się to z celem

  • 1

    9. ~Calm7  2015-01-27 16:05:57  host: 95.141.27.41

    dla mnie noszenie takich zegarków to snobizm i brak dobrego gustu. taki wlo czy inny troll może nosic to i nawet nie widzi swojego wieśniactwa

  • 1

    11. ~  2015-01-27 18:05:01  host: public-gprs517436.centertel.pl

    " obecnie stosowanego Snapdragona 400" - nooooo, jak to taki procesor to i tak cud że trzyma dzień na baterii 300 mAh.

  • 1

    12.  2015-01-27 18:05:20

    ja już czekam na trzecią generację

  • -2

    13. ~Calm7. (mówiłem, mam Nokię)  2015-01-27 21:14:56  host: n08-03-04.opera-mini.net

    9). Ciebie matka zbyt długo przy cycu to cię nie trzymała , co? :-D a teraz chodzisz i się mścisz kradnąc co się tylko da? PS. Usuwanie tego postu nic nie da. Ja mam Nokię :-D

  • 0

    14. ~Szczery_Chłopak  2015-01-27 21:57:11  host: carlynn.static.korbank.pl

    Film trwa prawie 3 minuty a ja zobaczyłem tylko jedną rzeczywiście przydatną funkcję.. odnajdowanie telefonu.. Reszta jest sztucznie naciągana (odbieranie smsów, wyciszanie, przesuwanie prezentacji).. po co to ?

    Ludzie przestali nosić zegarki odkąd są komórki. Teraz zegarek służy TYLKO podkreśleniu wizerunku. Więcej funkcji nie spełnia.

  • 0

    15. ~  2015-01-27 22:01:32  host: s24-09-05.opera-mini.net

    Z takim podejściem to nigdy nie kupi się smartłocza ani innego łocza...

Dodaj swoją opinię