Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MWC2018: Allview i inteligentny dom

MWC2018: Allview i inteligentny dom

msnet 27 Lutego 2018 17:08

2 0

allview mwc2018

Rumuński Allview pokazał w Barcelonie swój najnowszy inteligentny koncept opracowany w oparciu o asystenta głosowego AVI, który może obsługiwać nawet do 100 języków.

AVI to cyfrowy asystent głosowy stworzony przez firmę Allview, którego zaletą w stosunku do rozwiązań gigantów jest fakt, że możemy się z nim porozumieć także w języku polskim. Teraz rumuński przedsiębiorca stawia swoje pierwsze kroki w obszarze technologii inteligentnego domu. W swojej najnowszej wersji AVI będzie w stanie zarządzać urządzeniami Smart Home, za pomocą inteligentnego kontrolera opracowanego przez dział badań i rozwoju Allview. Inteligentny kontroler może być łatwo zainstalowany w domowym gniazdku zasilania i można nim zarządzać za pomocą inteligentnych urządzeń Allview. Firma pracuje także nad nowymi funkcjami, które pozwolą użytkownikowi na robienie zakupów za pomocą głosowego asystenta AVI.

Prototyp nowej koncepcji marki Allview został zaprezentowany podczas targów MWC 2018 w Barcelonie. Firma pokazała inteligentny głośnik z wbudowanym wyświetlaczem. View Bass współpracuje z AVI, dzięki czemu użytkownicy zyskają takie możliwości, jak wydawanie głośnikowi poleceń głosowych dotyczących na przykład uruchomienia odtwarzania filmów z Youtube na ekranie, dzwonienie lub wysyłanie wiadomości do istniejących kontaktów, wyświetlanie prognoz pogody, tworzenie list zakupów oraz wiele innych. Za pomocą inteligentnego głośnika użytkownicy będą mogli również wykonywać połączenia wideo ze znajomymi, obsługiwać telewizor lub ustawiać temperaturę ogrzewania w domu.
Nowa koncepcja opracowana przez markę oraz premiera inteligentnego głośnika View Bass stanowią kolejny krok na przód w ewolucji AVI. Zbliżamy się do naszej wizji z początku istnienia marki - aby dostarczać użytkownikom innowacyjnych technologii pozwalających na kontrolowanie ich stylu życiu w możliwie najprostszy sposób, za pomocą technologii - powiedział Lucian Peticila, założyciel Allview. Wymagane było postawienie wielu kroków, aby dotrzeć do tego miejsca. Nie byłyby one możliwe bez skoku technologicznego, który dokonał się w ostatnich latach oraz nieustannego rozwoju zespołu badań i rozwoju.

Na interaktywnym stoisku odwiedzający targi MWC 2018 mogli testować asystenta głosowego AVI na smartfonach Allview, w 11 językach: polskim, angielskim, rumuńskim, hiszpańskim, niemieckim, czeskim, węgierskim, serbskim, greckim, bułgarskim i słowackim. Stoisko symulowało określone komendy, które mogą zmienić każdy dom w tak zwany Smart Home, na przykład włączanie oświetlenia lub urządzeń elektronicznych. Inteligentny kontroler do obsługi komend AVI dostępny będzie niedługo w portfolio marki Allview.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Źródło tekstu: Allview     

Dodaj do:

Tagi: allview avi | allview | mwc2018

w sumie: 2
  • 0

    1.  2018-02-27 19:35:36

    Jeżeli ten inteligentny dom tego producenta jest tak inteligentny jak budowlańcy wykonujący mieszkania w Rumunii, to nie ma sensu brać...

  • 0

    2. ~errol  2018-03-02 15:31:13  host: srv-k214.hel.mediateam.fi

    Ja bym jednak na ich miejscu zdecydował się dopracowanie telefonów, a nie wypuszczanie głośników

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet