Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MWC2017: Nokia 3310 może rozczarować

MWC2017: Nokia 3310 może rozczarować

orson_dzi 26 Lutego 2017 18:36

18 19

nokia 3310

W końcu jest! Nowa, odświeżona Nokia 3310. Ale nie jest to raczej to, czego wszyscy się spodziewali. Ale ma Snake'a.

Nowa Nokia 3310 została wyposażona w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Telefon został zamknięty w plastikowej obudowie o wymiarach 115,6 x 51 x 12,8 mm. Interfejs został oparty o dobrze znany, autorski "system" Nokii - S30+.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Jeśli spodziewaliście się obecności przynajmniej łączności 3G oraz Wi-Fi to będziecie rozczarowani. Nokia 3310 oferuje wyłącznie łączność 2G (900 i 1800 MHz), ale ma za to fabrycznie zainstalowaną przeglądarkę internetową Opera. Na wyposażeniu znalazło się gniazdo Jack 3,5 mm, radio FM, odtwarzacz MP3, Bluetooth 3.0, port microUSB, gniazdo kart pamięci microSD (pamięć wbudowana to 16 MB, tak, megabajtów) i aparat o rozdzielczości 2 Mpix (bez autofocusa) z diodą doświetlającą. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 1200 mAh, który ma pozwolić na 31 dni czuwania, 22 godziny rozmów lub 39 godzin słuchania radia.




nokia 3310

Pozytywne informacje? Niższa niż zapowiadano cena - 49 euro, kolorowe obudowy oraz odświeżona, kolorowa wersja Snake'a.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Jak oceniasz odświeżoną Nokię 3310?

Bardzo atrakcyjna
8.12%
Atrakcyjna
16.24%
Nie wyróżnia się
11.97%
Mało atrakcyjna
19.80%
Bardzo mało atrakcyjna
38.75%
Nie mam zdania
5.13%

Wszystkich głosujących: 702


Źródło tekstu: Nokia; wł     

Dodaj do:

Tagi: hmd global | nokia | mwc2017 | nokia 3310

w sumie: 126
  • 1

    109.  2017-02-27 15:36:01

    MWC2017: Nokia 3310 może rozczarować - No i rozczarowała...
    Jeszcze jak ten głośnik się okaże być tym, przez który najwięcej słyszą osoby postronne zamiast użytkownika, to po prostu... Ogólnie - dwója!

  • 0

    110. ~  2017-02-27 17:18:09  host: user-46-112-16-89.play-internet.pl

    Dzielnie powalczy o rynek z philipsem e103 w cenie 74 zeta z wysyłką...

  • 0

    111.  2017-02-27 17:49:16

    Ja jestem ciekaw, czego tak naprawdę się spodziewaliście? Napompowaliście niejeden balon już... I po cholerę? Podnieca Was to?
    Mnie śmieszy jak czytam Wasze proroctwa czy wskazówki dla producentów co powinni dać, żeby się sprzedało. A ta nokia się po prostu sprzeda! Wbrew temu co Wam się wydaje ;-)

  • 0

    112. ~pabloki  2017-02-27 20:17:25  host: 188.146.136.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    111 przecież ludzie pisza że spodziewali sie przynajmniej 3G. tak, ta nokia sie może sprzedac tylko kupujacy poczują że to nie to co przełoży sie na zaufanie do marki nokia. wlo, pora już sie przestawić . postępu nie zatrzymasz.

  • 0

    113. ~Mig  2017-02-27 21:26:57  host: 188.146.75.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Porównam pokrótce Nokię 3120c, zaprezentowaną 9 lat temu z nową 3310. Nokia 3120c posiada zasięg 2G oraz 3G (3310: tylko 2G), system operacyjny S40 (3310: S30), funkcję e-mail (3310: brak), pamięć wbudowaną 24 MB (3310: 16 MB), wyświetlacz 2 cale i 16 mln kolorów (3310: 2,4 cala, brak danych odnośnie kolorów). Wystarczyło zapożyczyć rozwiązania ze starej i nie należącej do wyższej klasy Nokii 3120c i stworzyć naprawdę dobry telefon 3310, który nawet za cenę około 350 - 400 zł znalazłby wielu nabywców i spełnił ich oczekiwania.

  • 0

    114. ~dfg  2017-02-27 22:08:48  host: public-gprs186653.centertel.pl

    Urządzenie wygląda jak chiński telefon. W sumie ok. Najbardziej rozbraja zasięg 2g. Nie dało się wrzucić 3g?
    Ostatnio na rynku są albo klasyczne chińskie telefony tylko 2g albo smartfony z większą liczbą częstotliwości. Nie mogą wymyślić jakiegoś dobrego klasyka co najmniej 3g?

  • 0

    115. ~~  2017-02-27 22:14:25  host: aehp190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Brzydka jak noc. Wole starą poczciwą nokie.

  • 0

    116.  2017-02-27 22:27:56

    WLO - pewnie ,że się sprzeda :-) sam kupię 1 sztukę :-)

  • 0

    117.  2017-02-27 23:22:02

    No i widzicie jakie mamy czasy. Nokia zaprezentowała telefon 2G, a ZTE zaprezentowało pre 5G.

  • 0

    118. ~  2017-02-28 00:35:25  host: host-176-221-123-98.dynamic.mm.pl

    @103, co Ty mi tu za sprzeczne brednie cytujesz? Porównujesz postęp w smarfonach do jego braku w dziedzinie telewizji HD? Gdzie sens, gdzie logika?

  • 0

    119. ~  2017-02-28 00:38:05  host: host-176-221-123-98.dynamic.mm.pl

    @114, za 400 zł można mieć podstawowego 4G smartfona, który wystarczy do większości funkcji, nie tylko gry Snake. No i ma maila, przeglądarkę, wyświetlacz 4-5 cali a także pamięć na poziomie 1 GB RAM i 4 GB ROM.

  • 0

    120. ~~~~  2017-02-28 01:32:14  host: aehp190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @119 Lepiej, bo juz mozna za 400zł z Chin dobry tel z 2GB ram i 16GB pamięci kupić.

  • 0

    121. ~  2017-02-28 06:52:51  host: ip-5-172-255-119.free.aero2.net.pl

    @119, porównywanie smartfona z telefonem jest jak porównywanie psa z kotem. Sam jestem zwolennikiem smartfonów, ale nadal są ludzie, którzy wolą korzystać z klasyka. Co jest w tym złego, że Nokia przygotowała dla nich klasyczny model? A że ten telefon mógłby być lepszy i wielką niewiadomą jest głośnik (oby nie był tzw. dwukanałowy), to już swoją drogą... Może te kilka dolarów więcej przyczyni się do czegoś na plus. Zobaczymy recenzje i przekonamy się jak jest faktycznie. Tani Android na siłę nie jest dobrą opcją dla nikogo.

  • 0

    122. ~123  2017-02-28 12:26:56  host: 80.82.29.34

    Zamiast tworzyć nowy model "podobny" do oryginalnej 3310, który ma tragiczną specyfikacje, a tylko dźwiękiem połączeń i grą Snake nawiązuje do oryginału.
    Myślę, że mogli zostawić oryginalną obudowę, dać kolorowy wyświetlacz, moduł WI-Fi, 3g i slot na kartę pamięci i aparat chociaż 5 Mpix, w końcu obudowa dość otyła była więc w czasach miniaturyzacji wiele by się w niej zmieściło :)

  • 0

    123.  2017-02-28 23:54:47

    @114 To oznacza, że wkrótce wyłączą 3g, a 2g pożyje jeszcze 10 lat. ;)

  • 0

    124. ~:(  2017-03-01 20:25:43  host: dwt85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w sumie to ta komorka zadziala na nadajnikach orange tmobile i plusa. Play likwidowal 2G . Tak kiedys Witek pisał.

  • 0

    125. ~  2017-03-03 19:23:35  host: user-109-243-48-82.play-internet.pl

    tragicznie wygląda...lepiej jak by zrobili tą samą obudowę nawet 3410, wsadzili kolorowy jak największy wyświetlacz, nie pomniejszając klawiatury, i zrobili cienszą i tyle, natomiast to? nawet do telefonu nie podobne

  • 0

    126.  2017-03-05 07:12:36

    Nie wiem czego się spodziewaliście po odświeżonej Nokii 3310 - smartfonu w prostej obudowie? To telefon budżetowy, który ma być niezbędny do rozmów czy sms-ów. W tej roli na pewno sprawdzi się znakomicie. Nie każdy szuka dzisiaj smartfona z wieloma aplikacjami. Kiedyś telefony komórkowe ich nie miały i było dobrze. Ale przede wszystkim bateria długo trzymała w Nokiach.

  • 0

    127. ~NG  2017-03-05 17:19:42  host: host-168-133.prnet.pl

    Strasznie słabo wyszło z tą Nokią 3310. :/ A z Nokii na Andku to tylko N3, że tak powiem, "jadalna", bo szału brak.

  • 0

    128. ~  2017-03-15 15:28:25  host: 8.37.225.123

    ten wąż wygląda jak prezerwatywa xD

Dodaj swoją opinię