Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MWC2016: Xiaomi prezentuje model Mi 5

MWC2016: Xiaomi prezentuje model Mi 5

orson_dzi 24 Lutego 2016 11:13

8 3

xiaomi mi 5 Podczas targów Mobile World Congress Xiaomi zaprezentowało flagowy model Mi 5. Potwierdziło się większość dotychczasowych doniesień na jego temat.



Xiaomi Mi 5 został wyposażony w ekran IPS i przekątnej 5,15 cala o rozdzielczości 1080p, niemalże pozbawiony ramek po bokach. Pod ekranem, w przycisku Home, umieszczony został czytnik linii papilarnych. Smartfon napędza czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 w parze z 3 GB lub 4 GB pamięci RAM (LPDDR4). Pamięć wbudowana, w zależności od wariantu, to 32 GB, 64 GB lub 128 GB. Łączność z Internetem zapewnia LTE kategorii 12 (pobieranie do 600 Mb/s) i smartfon jest w stanie działać w sieci 4G+. Nie zabrakło też miejsca dla NFC i obsługi VoLTE. Główny aparat o rozdzielczości 16 Mpix (Sony IMX 298) został wyposażony w 4-osiową optyczną stabilizację obrazu i nagrywa filmy w rozdzielczości 4K. Przedni aparat, to znane ze smartfonów HTC 4 UltraPiksele. Całość pracuje pod kontrolą opartego na Androidzie 6.0 MIUI 7, a za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 3000 mAh wyposażony w funkcję Quick Charge.




Xiaomi Mi 5 będzie dostępny w dwóch wersjach - standardowej ze szklanym tylnym panelem oraz Pro z panelem ceramicznym. Zaprezentowane ceny dotyczą póki co rynku chińskiego i wynoszą odpowiednio:
  • 306 dolarów za wersję z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej,
  • 352 dolary za wersję z 3 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej,
  • 413 dolary za wersję PRO z ceramicznym tylnym panelem, 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.
Sprzedaż smartfonu ruszy w Chinach 1 marca, nie wiadomo jeszcze kiedy Mi 5 pojawi się na innych rynkach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Xiaomi; wł     

Dodaj do:

Tagi: mwc2016 | xiaomi mi 5

w sumie: 17
  • 2

    1. ~SHIBBY  2016-02-24 11:24:23  host: staticline-31-182-68-219.toya.net.pl

    Jak zawsze stosunek ceny do jakości miażdży konkurencję. Poczekam aż pierwsze osoby kupią, przetestują, wtedy zdecyduję czy lepiej wersję szklaną czy ceramiczną i chyba w końcu zmienię mojego Mi2s na Mi5 :)

  • 0

    2. ~zzzz  2016-02-24 11:27:32  host: cerber.farmacol.com.pl

    Proszę o informację czy wspiera LTE Band 20 (800 Mhz), co w kwestii budowy sieci ogólnopolskiej na tej częstotliwości, przy takim topowym sprzęcie uważam za ważne (nie każdy przebywa wyłącznie w miastach).

  • 0

    3. ~X  2016-02-24 11:30:08  host: apn-46-169-31-247.dynamic.gprs.plus.pl

    ~2. Modem LTE jest Qualcomm'a wiec bedzie 800tka

  • 0

    4. ~Bohyn  2016-02-24 11:36:33  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Z tego co widze to nie obsłuzy 800,
    obsluguje B1/B3/B7 B38/39/40/41

    Czekam na newsa o Xiaomi mi4s

  • -2

    5. ~  2016-02-24 11:41:08  host: bau74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1, do jakości? Miałeś kiedyś Xiaomi w ręce, że mówisz o jakości? Może inaczej zapytam, miałeś coś poza Xiaomi? Jedyne czym miażdży, to cyferkami na papierku. Dacia czy Skoda też miażdży Audi czy BMW stosunkiem ceny do tego co się otrzymuje. ;) Miałem Xiaomi, dziękuje postoje. Słaby wyświetlacz, przeciętny aparat, zabugowany soft na którym z każdą aplikacją było coś nie tak. Już nie mówiąc o ilości chińskiego syfu w sofcie. Xiaomi na dodatek strzela sobie w stopę blokując bootloader skazując na kombinacje. Doliczając VAT i wątpliwą gwarancje telefon żadnego szału nie robi. Chyba, że ktoś ma mentalność typowej polskiej cebuli: za darmo to i ocet dobry.

  • 1

    6.  2016-02-24 11:57:30

    Mam w domu MI3 i jakościowo niczym nie odbiega od innych flagowców. Jeśli Xiaomi wejdzie na rynek europejski to będzie porównywalne z pojawieniem się Playa na rynku. Ceny flagowców będą musiały spać nawet o 40% bo inaczej Chińczycy pozamiatają.

  • 0

    7.  2016-02-24 11:59:53

    Ja się zastanawiam co jest grane, w temacie o rozbieranym na kawałki S7 jest galeria ze zdjęciami, a tu już po staremu, każde zdjęcie trzeba otwierać osobno, ktoś mi to wytłumaczy?

  • 0

    8.  2016-02-24 12:07:01

    A wczoraj byliście tacy pewni co do specyfikacji... ; )

  • 0

    9.  2016-02-24 12:08:53

    Stylistycznie trochę zżynka z innych bardziej uznanych marek. Do tego jak zwykle dostępność oficjalna, europejska, polska zerowa. No i wydajność, pkt w benchu to nie wszystko. na PC w benchmarkach też jedna karta czy procesor wygrywa, ale liczy się "ilość klatek". W telefonach podobnie, kultura pracy, przegrzewanie się, a także np. dwa telefony identyczna wydajność i identyczna bateria...ale, który pierwszy padnie ? Gołe punkty w rankingu to nie wszystko.

  • 3

    10. ~SHIBBY  2016-02-24 12:10:36  host: staticline-31-182-68-219.toya.net.pl

    @5 Mam Xiaomi Mi2s, a wcześniej kilka innych telefonów, które niestesty mnie rozczarowały, więc nie zostały ze mną na dłużej. Przykłady? To lecimy: Samsung s5, Sony Xperia Z3 Dual, Apple iPhone 6 plus 64gb. Starczy czy wymieniać dalej? Nigdzie nie napisałem, że Xiaomi jest lepsze jakościowo od np iPhone 6 (i nie napiszę, bo co by nie mówić w jabłuszku jakość wykonania jest rewelacyjna. Napisałem że ma świetny stosunek jakości do ceny. Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem śpieszę z pomocą. W 2014 roku mogliśmy kupić za ok 1000 - 1300zł świetnie wykonanego Xiaomi Mi4 z aluminiowym korpusem. Co mieliśmy z konkurencyjnych telefonów z takimi parametrami wtedy dostępnego na rynku? Chociażby plastikowego Samsunga S5, który niestety kosztował ponad 2000zł. Co więc mogliśmy mieć w cenie ok 1000zł? S5 mini, ale to już połowe słabsze parametry więc co my tu chcemy porównywać? Lecimy dalej. Miałeś Xiaomi? Powiedz który model, bo obstawiam że coś z budżetowej serii Redmi, a nie flagowej Mi. Czemu więc oczekujesz od telefonu, który z założenia miał być tanią masówką dla każdego jakości i parametrów rodem z Iphone czy Samsungów S6? Kolejna sprawa. Soft dziurawy? Blokowany bootloader? A czytałeś człowieku forum miuipolska ZE ZROZUMIENIEM? Bo szczerze wątpie. Inaczej zdawałbyś sobie sprawę z tego, że polski soft, nie jest oficjalnym softem wypuszczanym przez Xiaomi. Nie jest nawet wersją stabilną. Chcesz oficjalną i stabilą? Instalujesz sobie oficcial multilanguage, korzystasz z telefonu w języku angielskim (lub chińskim jeśli wolisz) i wszystko Ci działa jak należy! Vat sprawa losowa przy zamawianiu z Chin, z tym się kłócić nie będę. Gwarancja jest normalnie respektowana w chinach. Najlepiej kupić przez jakiś sprawdzony chiński sklep online (aliexpress do takich NIE należy), a nie przez Januszy z allegro. I w razie problemów jedyna niedogodność to odsyłanie telefonu do Chin. Ale n

  • 3

    11. ~SHIBBY  2016-02-24 12:18:56  host: staticline-31-182-68-219.toya.net.pl

    @10 No i jeszcze jedno, w Polsce jest pogwarancyjny serwis Xiaomi. Te telefony są dla ludzi którzy chcą mieć dobry telefon, nie przepłacić, ale też wiedzą jak z niego korzystać. Dopóki Xiaomi nie będzie oficjalnie dostępne w Polsce to nie będzie serwisu, nie będzie softu PL i będzie jeszcze parę innych niedogodności. Jeśli nie jesteś ich świadom poczytaj forum Miuipolska przed zakupem. Jeśli nie akceptujesz tych niedogodności, przerasta cię korzystanie z softu w języku angielskim bądź wgrywanie nieoficjalnego polskiego, to po prostu idź do pierwszego lepszego MediaMarktu i kup coś co mają na półce. Ewentualnie zapytaj sprzedawcy który producent jest w Polsce oficjalnie, jak dba o aktualizację PL, jak wygląda Polski serwis i kup to, co odpowiada Tobie. Xiaomi nie jest dla każdego przeciętnego Kowalskiego. Uświadomcie sobie, że musicie wiedzieć na co się piszecie kupując w chwili obecnej produkty tej firmy.

  • 0

    12.  2016-02-24 13:18:43

    Ceny naprawdę atrakcyjne, szkoda tylko że dolar tak wysoko stoi. Fajny sprzęt, choć ich ostatnie wybryki z BL trochę mnie zniechęciły. Ale Pro z ceramicznym tyłem kusi... :P

  • 0

    13. ~Marcin28  2016-02-24 21:39:02  host: net-83-175-142-144.markom.krakow.pl

    Szkoda że żaden z producentów nie pokazał topowego smartfna o wielkości ekranu poniżej 5 cali (4-4,7 cala). Szkoda bo na taki egzemplarz czekałem. Wygląda na to że w tej kategorii Apple wie co robi szykując na marzec premierę Iphona 6se. Poza Iphonem pozostaje tylko Sony copact albo o o wiele gorszych parametrach Xiaomni Redmi 2 pro.

  • 0

    14. ~xiaomi  2016-02-24 23:23:23  host: nsithb13.blokowe.pl

    Też mam mi3. Ani jednego zacięcia, ani jednej źle działającej apki. No ja nie wiem co wy ludzie używacie. I mimo że korci mnie taki mi5 to nic nie zrobię. Nie pozbede się telefonu z 64 gb pojemności, który dobrze robi zdjęcia, ładnie nagrywa, ma fajny ekran i działa bez zarzutu. Nawet bez lte internet łapie 21 mega i mi starcza. Siła rzeczy zona ma redmi note 3. Juz trochę mniej zadowolona bo aparat słaby, ale się nie zacina nic. Marudzi na aparat a nawet nie zdaje sobie sprawy ze nic jej nie laguje itd. No ciężko się przyczepić. Jak coś to do serwisowania, bo co niektórzy pośrednicy to trochę w butelke nabijaja.Znajomy kupił w ibougu i myślał że ma serwis we Wrocławiu u acida. A tu mu piszą. Wysyłaj do Chin bez deklarowanej wartości w kopercie bombelkowej bo cło itd.No to wyślijcie tak telefon wart ponad tysiąc złotych w ten sposób i albo dojdzie albo nie???? A u Acida nie wolno albo za dopłatą. A najbardziej polecany sklep...

  • 0

    15. ~Gatts  2016-02-25 18:42:12  host: 90-156-5-199.internetia.net.pl

    Witam.Często czytam komentarze i zawsze znajdą się tacy dla ,których 5 cali to już za dużo jednak odkąd mam LG G2 okazuje się ,chciałbym teraz coś większego.Kwestia przyzwyczajenia ale jednak bo także zaczynałem od smarta o wielkości 4 cale Wave3 .Obcowałem nie dawno godzinę czasu z najnowszym IPHONEM i jakoś Mnie nie urzekł ,a jedno muszę przyznać ,że wszystko poniżej 5 cali to dla Mnie za mało teraz.Zazwyczaj mniejsze ekrany przyciągają nowych użytkowników bo dla tych co już obcowali z takim smartem chcą czegoś więcej.Porównywałem sobie jakość obrazu i ostrość ekranu i mój LG gołym okiem ma lepszy ekran od IPHONA.Używam go ponad dwa lata ,aku dalej potrafi trzymać 5dni gdy wydzwaniam i rzadko wchodzę do internetu, gdy robię to częściej spada do 3 dni ale ani razy nie musiałem go ładować co 24godziny ale co dwa dni mimo że potrafię przez dwie godziny dziennie siedzieć w necie lub pogiercować.Telefon w ciągu tego okresu raz się zawiesił jak zacząłem instalować jakieś badziewiaste gry.U Mnie ważne jest żeby sprzęt był stabilny i działał perfekcyjnie (subiektywna ocena) oraz był jak najtańszy dlatego biorąc pod uwagę konkurencję nigdy nie będę miał IPHONA no chyba ,że ceny jego będą tylko nieznacznie wyższe od innych TOPÓW na rynku.Także interesuje Mnie MI5 ale wersja PRO gdyż 128GB wewnętrznej pamięci jeszcze w wersji UFS 2.0 świadczy że ten telefon będzie szybko działał bo jak wiemy czym większa pojemność dysku SSD zwiększa jego szybkość.
    Na uwadze mam także HUAWEIA nowego ale poczekam jeszcze z dwa tygodnie.