Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MWC2016: Samsung Connect Auto - włącz LTE w samochodzie

MWC2016: Samsung Connect Auto - włącz LTE w samochodzie

orson_dzi 23 Lutego 2016 08:32

2 1

samsung connect auto Samsung pomaga kierowcom poznać nowe doznania w podróży dzięki rozwiązaniu podłączonego do sieci samochodu Samsung Connect Auto.

Urządzenia systemu Samsung Connect Auto można podłączyć bezpośrednio do gniazda OBD II pod kierownicą. W czasie rzeczywistym system używa alertów, których zadaniem jest uzyskanie poprawy stylu jazdy użytkowników, w tym w celu zwiększenia oszczędności w zużyciu paliwa. System oferuje również możliwość połączeń Wi-Fi i dostęp do Internetu w trybie online dla pasażerów w trakcie jazdy. Bezpieczeństwo rozwiązania zapewnia Samsung KNOX.

Nadawany technologii Samsung Connect Auto priorytet bezpieczeństwa odróżnia to rozwiązanie z ofert konkurencyjnych firm. Programiści mogą korzystać z zestawu Software Development Kit (SDK) Tizen i Samsung w celu dalszego opracowywania dodatkowych usług. Firma Samsung zachęca również do bezpiecznego stylu jazdy poprzez stosowanie algorytmów oceny kierowcy i funkcji geo-fencing. W razie wypadku do osób z listy kontaktowej kierowcy zostaną wysłane specjalne alerty informujące o nadzwyczajnej sytuacji. Zapewniana będzie również obsługa pakietów concierge w tym zakresie. Aplikacja Find My Car pomaga również zlokalizować samochód w czasie rzeczywistym przy użyciu technologii LTE oraz GPS, co z pewnością docenią osoby szukające samochodu na dużych parkingach.
Urządzenie pozwala stworzyć hotspot LTE Wi-Fi, który zapewnia dostęp do Internetu wielu użytkownikom, dzięki czemu pasażerowie mogą przesyłać strumieniowo różnorakie treści oraz grać w gry online. Cenną funkcją dla osób pracujących w branży transportu i logistyki jest analiza zużycia paliwa, która pomaga kierowcy w uzyskaniu oszczędności paliwowych, dzięki zastosowaniu opatentowanych algorytmów analizujących przebieg, czas podróży i cenę paliwa.

Wirtualny mechanik w inteligentny sposób sprawdza stan samochodu z poziomu portu diagnostyki pokładowej pod kątem rekomendacji usług serwisowych oferowanych przez wyspecjalizowane sieci. Rozwiązanie to pozwala na szybkie przekazywane powiadomień o uzyskiwanych parametrach eksploatacyjnych pomagając w ten sposób zmniejszyć koszty napraw. Dla tych specjalistów, którzy często są w trasie, dzienniki podróży automatycznie generują raport e-mail pomagający użytkownikom w śledzeniu wydatków podczas podróży służbowych.

System Samsung Connect Auto będzie początkowo dostępny w drugim kwartale w Stanach Zjednoczonych. AT&T będzie pierwszym bezprzewodowym dostawcą tego rozwiązania w Stanach Zjednoczonych.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: samsung | samsung connect auto | mwc2016

w sumie: 6
 • 2

  1. ~Master Chief  2016-02-23 08:45:30  host: 83-238-213-212.static.ip.netia.com.pl

  "Samsung pomaga kierowcom poznać nowe doznania w podróży" Bardzo dwuznaczny wstęp... Jeśli ktoś widział film "Adrenalina" ze Stathmanem wie, o co chodzi.

 • 0

  2. ~  2016-02-23 08:55:44  host: 8.37.224.163

  niesamowite :)d

 • 0

  3.  2016-02-23 09:44:51

  Życie od tej chwili nie będzie już takie samo.
  "Nowe doznania w podróży" - kto jest autorem tego sformuowania ? Pytam bez złośliwości. To kopia z Samsunga czy twórczość własna?

 • -2

  4. ~  2016-02-23 10:07:43  host: 188.146.136.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  @3 a ty co taki ciekawy? spragniony doznań to zadzwoń po pana do towarzystwa a lubisz takie doznania

 • 0

  5. ~BTK  2016-02-23 11:53:10  host: 88-199-164-6.tktelekom.pl

  Złodzieje aut już drepczą z niecierpilowcią w oczekiwaniu na amatorów z takich gadżetów

 • 0

  6.  2016-02-23 11:55:50

  Bardzo dobrze niech wprowadzają możliwe że będzie tańsze niż wprowadzenie system eCall do tego dostaniesz komunikaty serwisowe z opisem błędu w aucie i wi-fi pamiętajcie że Stanach większość aut ma czarne skrzynki.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet