Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MVNO ma do 300 tys. kart SIM

MVNO ma do 300 tys. kart SIM

sirmark 18 Września 2008 21:53

0 0

Po 21 miesiącach od chwili wejścia na rynek pierwszego wirtualnego operatora komórkowego - mBank Mobile - nowi gracze obsługują według szacunków Gazety Prawnej do 300 tys. kart SIM. Obecnie komercyjna działalność prowadzi 12 MVNO.

Największym graczem jest MobilKing, działający w sieci PTC. Na początku września jego szef informował, że ma ponad 100 tys. aktywnych kart. Na rynku liczy się też Carrefour Mova, która według nieoficjalnych informacji ma ok. 100 tys. aktywnych SIM.




Debiutujący Crowley TeleMobile działa - tak jak Snicker Mobile, Telepin Mobile, Simfonia i EzoMobile - z wykorzystaniem umowy spółki MNI z PTK Centertel. Z informacji gazety wynika, że MNI i wykorzystujące jej umowę MVNO mają w sumie do 20 tys. aktywnych kart SIM.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-09-18 22:57:46

    hettman: smiej sie.. ale poczytaj/zobacz jakie wziecie maja doroczne targi zwiazane z tym tematem, to sie zdziwisz.

  • 0

    7.  2008-09-18 23:19:38

    @ SirmarK-ooo pewnie ze ciesza sie wzieciem -frajerow na swiecie niemalo...:) a tak ogolnie to pralatmobile mialo miec podobne zalozenie-dac ludzom cos duchowego... ciekawe podejscie do robienia kasy... :)

  • 0

    8.  2008-09-18 23:55:46

    U nas niestety MVNO nie zrobiły jak dotąd oszałamiającej kariery i nie powtórzyły sukcesu podobnego do tych, jakie odniosły np. Simyo w Niemczech czy Yesss w Austrii. Jedną z przyczyn takiego stanu jest to, że ceny MVNO nie odbiegają zbytnio od cen operatorów infrastrukturalnych.

  • 0

    9. ~kloo  2008-09-19 00:42:22  host: piekna-gts.2a.pl

    Popatrzyłem na Simyo(MVNO w Niemczech). Koszt minuty to około 30gr. Naszym jeszcze całkiem sporo brakuje.

  • 0

    10.  2008-09-19 07:51:16

    ta wez kup sobie takiego carrefura mbankmoile lub polsat a pozniej lataj wzdluz i wszerz jak wyjechales na wakacje bez netu za doladowaniem. Z taryf na karte najlepsza jest jedna choc juz nie istniejaca stary play i to wszytsko...

  • 0

    11.  2008-09-19 08:00:44

    U naszych południowych sąsiadów: czechy, słowacja działają już wirtualni?

  • 0

    12. ~bledos  2008-09-19 09:14:29  host: 078088096073.lom.vectranet.pl

    EzoMobile to bardzo wiarygodna rzecz - chcesz zamówić kartę, a oni dopasują numer do daty Twoich urodzin... tyle że jak się zamawia kartę nie podaje się daty urodzin!!! Prawdziwe wróżki ;)

  • 0

    13. ~mirekb  2008-09-19 09:19:11  host: apn-77-114-57-21.gprs.plus.pl

    @ 10 najwazniejszy watek poruszyles jesli idzie o mvno.do MK pisalem wielokrotnie aby w POS kolportera lub innych oferowac doladowania to zrobili umowe z poczta polska.oferta dla malo dzwoniacych,czesto starszych osob bez stacjonarnego.dlateo MK jest nr1 zas Mova robi sztuczne statystyki.w Kielcach sprawdzalem we wszystkich marketach,rozmawialem z pracownikami,wiekszosc nieoficjalnie mowi ze MUSI miec choc 1 sim,wciagac rodzine znajomych.niech polkomtel da wyniki ile sim mova jest wogole doladowywanych.wg mnie 3 liczacych sie mvno 1MK,2Mova,3mbank..

  • 0

    14.  2008-09-19 09:52:05

    jedyną słuszną strategię obrał Carrefure z Mova - stanowi to uzupełnienie ich programu lojalnościowego i jest to dobre rozwiązanie. mBank ma potencjał ale brakuje tam najwyraźniej ludzi z pomysłami... a jest potencjał. Reszta z Mobilkingiem na czele zniknie!!

  • 0

    15. ~eryk  2008-09-19 11:04:29  host: eol162.internetdsl.tpnet.pl

    MK stanowi obecnie najtańsza ofertę jeśli chodzi o utrzymanie aktywnego numeru i to jest bardzo duży plus dla ludzi mało dzwoniących. mBank ma także ciekawa ofertę ale zupełnie brak ich w mediach, chyba że ofertę swoją kierują wyłącznie do klientów mBanku? mBank mógłby wydłużyć okresy ważności po doładowaniu konta, to zdecydowanie poprawiło by ich ofertę. Carrefour Mova dzięki sumowaniu ważności konta jest też atrakcyjne dla ludzi dzwoniących do różnych operatorów.

  • 0

    16.  2008-09-19 11:55:20

    No trzy, dwa lata temu opinie na forach były inne ;-) Wszyscy mieli się pzrenieść do "konkurencji" - uczciwszej i tańszej ;-) A ja swoje mówiłem... I to się potwierdza chyba. Takie oferty jak Ezo mogą się okazać najpopularniejsze... Bo bez żadnego pieprzenia o taniości, o zasięgu itd, oferują produkt dla bardzo określonego odbiorcy. I na tym zarobią - bo o biznes chodzi a nie o posiadanie milionów klientów. Zawsze powtarzałem - lepiej mieć 100 klientów płącących po 100 zł niż 1000 płacących po 10 zł.

  • 0

    17. ~void  2008-09-19 12:15:25  host: nat-coig130.coig.katowice.pl

    do wlo, Niekoniecznie, w pierwszym przypadku jeżeli z twoich usług zrezygnuje jeden klient to tracisz 10% rynku, w drugim przypadku tylko 1%.

  • 0

    18. ~Piotrek  2008-09-19 12:50:16  host: 77-253-113-227.adsl.inetia.pl

    A wiecie jakie nowe MVNO się szykują (dla infywidualnych oczywiście)? Gdzie można szukac informacji o instniejących i planowanych MVNO??

  • 0

    19. ~bledos  2008-09-19 12:51:20  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    na telepolis ;)

  • 0

    20. ~peter  2008-09-19 14:32:13  host: dpj227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mk jest najwiekszym graczem, bo ma tania oferte i mocna reklame, proste. co do innych opow MVNO to dzialaja na tych samych zasadach, ale nie maja tak atrakcyjnych promocji jak mobilking. przynajmniej jak dla mnie.

  • 0

    21.  2008-09-19 18:36:34

    ~void - nie całkiem... jeśli masz dobrych klientów, wiedzących czego potrzebują, wiedzących co może im operator dać, to dzięki tej świadomości możesz być pewien, ze nie odejdą ;-) A na pewno dadzą ci przychód większy niż te 100 zł jeśli im zaoferujesz dokładnie to czego potrzebują. I tak robi Ezo właśnie. Nie liczy na powszechne korzystanie. Liczy na to, i w sedno się wstrzelili, że klient w ciemno idzie bo dają to czego on chce...

  • 0

    22.  2008-09-19 18:38:28

    poza tym... porównanie - jeden klient pacący 100 zł do jednego płacącego 10 zł nijak się ma... Popatrz na "poważnych" abonamentowców jak często zmieniaja operatora (ARPU coś ok. 70 zł) i na pre-paidowców (arpu 20 zł ;-))

  • 0

    23. ~allseeyingeye...  2008-09-21 20:54:39  host: enj29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja też założę mvno :)

  • 0

    24. ~dajdon  2008-09-22 13:22:07  host: dpy145.neoplus.adsl.tpnet.pl