Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MVNO Cyfrowego Polsatu najwcześniej za pół roku

MVNO Cyfrowego Polsatu najwcześniej za pół roku

WitekT 22 Listopada 2006 11:35

0 0

Cyfrowy Polsat opóźnia wejście na rynek telefonii komórkowej. Czekają go ogromne, ale konieczne inwestycje. Cyfrowy Polsat podpisał 8. czerwca umowę na dostęp do sieci PTC jako MVNO. Początkowo firma mówiła, że chce wystartować pod koniec tego roku, jednak plany się opóźniają.

Realnym terminem wprowadzenia usługi w życie jest połowa 2007 roku. Biznesplan będzie gotowy w grudniu, do końca roku powinniśmy zdobyć finansowanie, a przygotowania techniczne zajmą nam kolejnych kilka miesięcy — mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem opóźnienia był przeciągający się spór z Deutsche Telekom o udziały w PTC. Dlatego dopiero teraz Cyfrowy Polsat może zacząć przygotowywać biznesplan.
Naprawdę ambitnym wyzwaniem będzie pozyskanie przez dwa lata od startu 1 mln abonentów telefonii komórkowej, czyli mniej więcej tyle, ilu mamy obecnie klientów platformy cyfrowej — mówi Dominik Libicki.

Ze słów szefa Cyfrowego Polsatu wynika, że nie zamierza się ścigać na nowinki technologiczne, ale chce oprzeć swój produkt na usługach głosowych, SMS-owych oraz transmisji telewizyjnej, analogicznej do oferty już dostępnej u operatorów telefonii komórkowej. Ceny będą podobne jak u innych, ale dotychczasowi klienci będą mieli rabaty.

Wejście na rynek telefonii komórkowej oznacza dla firmy bardzo duże inwestycje, rzędu kilkuset milionów złotych w ciągu kilku lat.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2006-11-22 12:18:33

  Jakie znowu inwestycje? Wszyscy mówią, że nie trzeba wcale dużo inwestować... Kasiorę się na tym tylko zbija i dokopuje konkurencji śmiesznie niskimi cenami usług i telefonów ;-D

 • 0

  2. ~szalony  2006-11-22 12:22:01  host: atq70.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja powiem ze to tylko "reklama" Polsatu a faktycznie Polsat nigdy u nas nie bedzie wirtualnym operatorem komorkowym !!!

 • 0

  3. ~mirekb  2006-11-22 14:17:17  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

  moze i będzie ale nie sam wiec w 2lata milion abonentow?no nie wiem..kupi to wiekszosc uzytkownikom cyfrowego polsatu i tyle

 • 0

  4. ~  2006-11-22 21:22:04  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

  A ja tam się cieszę. Dzięki Cyfrowemu Polsatowi i P4 ja będe miał taniej w swojej sieci.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet