Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Muzyka i filmy wideo siłą napędową

Muzyka i filmy wideo siłą napędową

sirmark 25 Maja 2004 17:22

0 0

Jak prognozują analitycy branży, główną siłą napędową rynku telekomunikacyjnego będą aplikacje konsumenckie, m.in. gry i dzwonki telefoniczne. Usługi te będą generować większą część ruchu w sieciach i znaczą część dochodów operatorów.

Ale IDC chłodzi atmosferę i przewiduje, że do 2008r. rynek telekomunikacyjny w Europie Zachodniej osiągnie wartość poniżej 8 mld USD. Firma analityczna podkreśla fakt, że obecnie operatorzy szukają nowych sposobów wyróżnienia się na rynku. Przykładowo, Vodafone promuje swoje usługi Live!, O2 wprowadziło jako pierwsze możliwość przesyłania muzyki i filmów przez sieci komórkowe, zaś DoCoMo kontynuuje podbój Europy telefonami i-mode.
"Branża telekomunikacyjna nie zobaczy jednej powalającej z nóg aplikacji, której wszyscy szukają i o której mówią" – tak prognozuje przyszłość Paolo Pescatore, analityk IDC ds. usług telekomunikacyjnych w Europie. "To jest ogromna mieszanka i wszystkie aplikacje będą napędzać koniunkturę, w oparciu o technologie GPRS, Edge, UMTS i HSDPA. Wszystkie nowe zastosowania – dzwonki, gry, filmy wideo, czy muzyka – mogą ewentualnie odnaleźć swoje miejsce w ogólnym rynku telekomunikacyjnym". Obecnie, operatorzy powinni rozpocząć promocję sprzedaży usług przesyłania danych przez sieci komórkowe zamiast typowych usług telefonicznych, które z reguły wymagają nieco mniej promocji. t

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet