Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Muzyczny chip firmy NEC

Muzyczny chip firmy NEC

sirmark 19 Stycznia 2006 10:52

0 0

Firma NEC Electronics skonstruowała procesor audio - muPD99910, który umożliwia płynne odtwarzanie muzyki w telefonach komórkowych nawet przez 50 godzin.

Jak podaje producent, nowy chip jest energooszczędny i oferuje dobrej jakości dźwięk.
Ponadto procesor muPD99910 współpracuje z kartami pamięci SD, wyposażonymi w funkcję ochrony zawartości danych dla urządzeń przenośnych (CPRM), która umożliwia w pełni legalne pobieranie muzyki na telefon.

Firma NEC rozpoczęła już dostawy próbnych partii nowego procesora, którego cena wynosi 13,15 USD. Przedstawiciele japońskiego koncernu przyznali, że w kwietniu planowany jest wzrost produkcji "muzycznego chipa" do poziomu 400 tys. sztuk miesięcznie.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2006-01-19 18:48:44  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    CPRM... hmmm. To chyba nie jest zachęta lecz ostrzeżenie, że może nieudać się wgranie własnej muzyki.
    // mobiKAR.net - mobile KARAOKE

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet