Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Muzyczne QWERTY od Nokii

Muzyczne QWERTY od Nokii

LuiN 20 Stycznia 2009 20:16

0 0

Witryna Mobile-Review, nie czekając nawet na pierwsze zapowiedzi o istnieniu telefonu ze strony Nokii, opublikowała test Nokii 5730 XpressMusic - nowego muzycznego telefonu Nokii, wyposażonego w wysuwaną klawiaturę QWERTY, aparat fotograficzny z optyką marki Carl Zeiss i GPS.

nokia 5730 xperssmusic nokia 5730 xperssmusic nokia 5730 xperssmusic nokia 5730 xperssmusic




Telefon pracuje pod kontrolą systemu Symbian S60 trzeciej edycji i ma 2-calowy ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli, 16 mln kolorów). W telefonie nie zabrakło GPS-u, łączności Bluetooth i WiFi, radia FM, 3,5-milimetrowego gniazda słuchawek, aparatu 3,2 Mpix z optyką Carla Zeissa oraz kamery do wideorozmowy.

Nowa Nokia ma 128 MB pamięci RAM i 140 MB pamięci wewnętrznej. W zestawie znajdziemy kartę mircoSDHC o pojemności 8GB i baterię o pojemności 1000 mAh. Telefon trafi do sprzedaży w kwietniu, w cenie końcowej na poziomie 220 euro. Warto jednak przypomnieć, że nie jest to informacja pochodząca od Nokii.

Źródło tekstu: Mobile-Review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~xxx  2009-01-20 21:06:15  host: 77-254-239-214.adsl.inetia.pl

    za taką cenę można mieć coś o wiele lepszego np HTC Pro Touch czy sony ericsson xperia. qvga na dzisiejsze czasy ? chyba żartujecie. Gdzieś mam te 16 mln już lepszy wyświetlacz ma samsung omnia tzw. większą rozdzielczość

  • 0

    6. ~moo  2009-01-20 21:16:26  host: public-gprs5443.centertel.pl

    A gdzie znajdziesz touch pro za 220 Euro? Daj link do nowego to od razu wezmę.

  • 0

    7. ~dejos  2009-01-20 21:41:27  host: chello089077138026.chello.pl

    PIĘKNY! i have to have it!

  • 0

    8. ~  2009-01-20 21:57:24  host: 83-238-44-4.ip.netia.com.pl

    shit

  • 0

    9. ~skalarek  2009-01-20 22:08:40  host: nat10.siec.alfa.pl

    Ludzie znając obecne produkty Nokii to przy sugerowanej cenie ten telefon będzie się po pół roku cały rozpadał...

  • 0

    10.  2009-01-20 22:10:14

    Ten ekran ma więcej niż 2 cale. To na 99% jest 2,4' To taka E51 z nieco wiekszym ekranikiem, kamerą do videorozmów i klawiaturą QWERTY.

  • 0

    11. ~  2009-01-20 22:12:04  host: ip-213-17-128-2.netia.com.pl

    po co komu tek który tak wyglada i nic poza klawiatura nie ma? marny7 aparat i znow nokia robi szajs zeby nabic kiese bo jakis baran to kupu a samsung sie oglada do tyłu na nokie i sie smieje...

  • 0

    12. ~skalarek  2009-01-20 22:25:35  host: nat10.siec.alfa.pl

    @rcicho nudzę się no to masz: The phone ships with a 2-inch QVGA display (240x320 pixels, 31x42 mm) [za źródłem]. 31^2 + 42^2 = 961 + 1764 = 2725 mm Pierwiastek z 2725 = 52,201 52,201 : 25,4 (cal) = 2,05 ;)

  • 0

    13.  2009-01-20 22:52:56

    Sklarek - zobacz na zdjęciu nr 2 gdzie ta nowa Nokia ma klawisz kasowania (C) i zobacz gdzie jest on (a wlaściwie jego odpowiednik w e51). Ona jest wyraźnie szersza!

  • 0

    14. ~s  2009-01-20 22:54:44  host: 94.232.154.212

    za taka cene moze i uszlo by w tlumie, ale gdyby to nei byla nokia. Obecne nokie maj atakie wykonanie jak najnizsze modele siemensa (jak jeszcze robili). Obecnie NOKIA = tandetne plastiki, marne spasowanie, wycierajaca farba, sypiacy sie soft (chyba ze symbian to nawet sie tak nie sypie).

  • 0

    15. ~fist  2009-01-20 23:05:38  host: adum190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak to ma dwucalowy ekran to wyjdzie naprawdę niewielki telefon z qwerty. podobnie miała wyglądać e75, pewnie zmienili grupę docelowa bo rzeczywiście ciężko z materiałami dobrymi na zdjęciach...

  • 0

    16. ~skalarek  2009-01-20 23:41:20  host: nat10.siec.alfa.pl

    @rcicho no ale przecież kolesie z tego mobile-review mieli go ponoć w rękach ;) osobiście jako daaawny użytkownik 5510 mam wiele uznania dla takich rozwiązań chociaż oswoiłem się już z T9. Sam pomysł jest dobry: układ ekranu "poziomy" + wi-fi + klawiaturka poniżej. Ale do jakości Nokii mam ostatnio wiele zastrzeżeń. Oddając niedawno jedną do naprawy stałem sobie w dłuuugiej kolejce...

  • 0

    17. ~pozdrawiam  2009-01-21 00:29:25  host: avv16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~xxx: Ty jesteś głupi czy tylko takiego udajesz. Touch Pro za około 1 tys PLN?? Jak takiego nowego od ciebie chetnie kupie od reki, nawet bez gwarancji.

  • 0

    18. ~pozdrawiam  2009-01-21 00:30:38  host: avv16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11: Samsung się śmieje, ale baranim głosem bo daleko mu do Nokii.

  • 0

    19. ~skalarek  2009-01-21 00:45:22  host: nat10.siec.alfa.pl

    #18 kup sobie jakiegoś Samsunga lepiej... to zmienisz zdanie :)

  • 0

    20. ~czapla  2009-01-21 06:37:39  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    4.30 aktualna cena euro ...

  • 0

    21.  2009-01-21 07:29:28

    szkoda ze klawiatura qwerty jest plaska:/ mogliby ja choc troche wyprofilowac..

  • 0

    22. ~  2009-01-21 07:43:38  host: ks2014640.kimsufi.com

    skalarek, roznosicielu ulotek paly, nie ma to jak LG z lustereczkiem, co?

  • 0

    23. ~do 17 i 18  2009-01-21 12:14:35  host: 87-205-167-17.adsl.inetia.pl

    Z tą noklą to się schowaj kolejny 16 mln wyświetlacz (przyciągacz debili takich jak ty co patrzą na kolory a jakością taki wyświetlacz nie dorówna nawet sagemowi nie mówiąc o samsungu czy sony ericssonie. Zamiast tego telefonu wolę kupić p990i chociaż ma dotykowy wyświetlacz, a do p1i ta nokla nawet nie dorasta p1i z roku 2007 128 mb ramu 160 mb rom,u a ta nokla jeszcze nie wyszła, podobne parametry a chcą za nią 220 euro. Jak masz jakiś problem że nokia jest gorsza od Samsuna, Se, LG to proponuje iść rozdawać ulotki w playu ehh kolejne dziecko neostrady.

  • 0

    24.  2009-01-21 15:17:17

    @23 - chcesz sie licytowac na specyfikacje czy jak? pierwszy z brzegu htc lyka, twojego nie wspieranego juz systemowo, p1 na sniadanie... co do samego ataku na wyswietlacze nokii i przewadze samsunga... najpierw poczytaj o wyswietlaczach LCD do telefonow, bo paradoksalnie dla nokii wyswietlacze produkuje wlasnie samsung, sharp (polecam obejrzenie telefonow z ich LCD) i jeszcze kilku mniejszych tajwansko-koreanskich firm.

Dodaj swoją opinię