Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Murtazin: Tizen jest martwy, a nie opóźniony

Murtazin: Tizen jest martwy, a nie opóźniony

LuiN 5 Lipca 2013 08:34

5 1

Eldar Murtazin twierdzi, że pomimo początkowego optymizmu, projekt Tizen wydaje się na tę chwilę martwy. Nie ma co liczyć na wysyp urządzeń z nowym systemem.



Tizen jest prawie martwy. To nie są opóźnienia. To rezygnacja z całego projektu. Wątpię, że Samsung wprowadzi więcej niż jedno urządzenie na rok 2014 - tweeetuje Murtazin.




Według Murtazina, współpraca Intela i Samsunga zamiast nad Tizen OS, skupia się obecnie na urządzeniach z Androidem. Docelowo Tizen zastąpić miał inny porzucony przez Samsunga projekt - bada OS. Choć platforma Samsunga i związane z nią urządzenia linii Wave została ciepło przyjęta przez rynek, to po dobrym starcie nastąpił zastój, szczególnie w sklepie z aplikacjami. Producent ostatecznie zrezygnował z prac nad nowymi modelami Wave'ów.

Jeśli sprawdzą się doniesienia Murtazina, czekać może nas powtórka z historii. Tizen wywodzi się z debianowej platformy Maemo Nokii, która w ramach współpracy z Intelem została następnie przekształcona w MeeGo. Kilka tygodni przed rynkową premierą pierwszego smartfonu z MeeGo (Nokia N9), Finowie ogłosili, że to pierwszy i ostatni telefon z tym systemem. Jeśli w 2014 roku dostępny będzie tylko jeden model z Tizen OS, nikt projektu Samsunga i Intela nie potraktuje poważnie.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: intel | samsung | tizen

w sumie: 22
  • 1

    3.  2013-07-05 09:39:03

    1, wiklef - dzięki, poprawione

  • 0

    4. ~  2013-07-05 09:41:03  host: 93.154.143.162

    Póki co tylko WP i Android się liczą. iOS może im buty czyścić. Wiadomo, że kasa pompowana w reklamę swoje robi ale profesjonaliści wiedzą co dobre.

  • 3

    5. ~gorylla  2013-07-05 09:41:45  host: public26634.xdsl.centertel.pl

    To właśnie cały Samsung. Zrobić coś fajnego, porzucić z myślą o czymś nowym i znów to porzucić. Koreańczyki nie wiedzą sami w co im ciepło. Szkoda bady. Miałem (nawet jeszcze mam) wszystkie Wavy i to były naprawdę super telefony na prostym, lekkim i przyjemnym systemie. Wielka szkoda.

  • 1

    6. ~Jaro070  2013-07-05 09:46:43  host: agcc205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myślę, że całkiem nie porzucą systemu, zwłaszcza, że wydali kasę na stworzenie i darmową dystrybucję książek "Tizen for dummies".

  • 0

    7. ~Jaro070  2013-07-05 09:47:47  host: agcc205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://tizenos.com.pl/nowosci-zapowiedzi/tizen-for-dummies-t297. html

  • -2

    8. ~Klimas  2013-07-05 10:05:01  host: 192.198.151.44

    Nie ma jak czerpać niepotwierdzone informacje od rosyjskiego blogera... ale jak wszyscy piszą to i Telepolis musi... Tizen żyje i ma się dobrze.

  • 0

    9. ~Spookey  2013-07-05 10:34:53  host: 088156157157.stargardszczecinski.vectranet.pl

    Motto tej firmy powinno brzmiec "Samsung fo dummies" - więc to co stworzy będzie "sweetaśne" ubranę w otoczkę "profesjonalizmu". Poza tym "nihil novi"....

  • 2

    10.  2013-07-05 10:36:47

    #8: akurat Eldar to dość wiarygodne źródło i wielokrotnie jego posty się potwierdzaly. Ale jeśli masz jakieś pewne informacje z innego źródła, to chętnie posłuchamy.

  • 1

    11.  2013-07-05 10:51:56

    Po wtopieniu w S8500 i Bade już na pewno nie wybiorę nic od Samsunga. Wave zapowiadał się świetnie, miał dobrą cenę jak na swoje możliwości, niestety brak wsparcia, podstawowych aplikacji znanych z innych systemów i wykiwanie klientów nie wróży sukcesu nowemu wynalazkowi pod nazwą Tizen. Mało prawdopodobne, by znaleźli kolejnych frajerów na system niszowy z możliwym szybkim brakiem wsparcia.

  • 0

    12. ~lilo  2013-07-05 11:18:22  host: aelt16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia ''usmiercajac'' MeeGo strzelila sobie i to raczej nie w stope ;)

  • 0

    13. ~Bild  2013-07-05 11:54:37  host: 037008252231.oswiecim.vectranet.pl

    Dwa dni temu rozpoczął się event: BeMyApp Weekend we Francji. 4 miliony euro dla twórców aplikacji dla Tizena. Pewnie pan Murtazin miał na myśli bade bo Tizen jak widać idzie do przodu mimo opóźnień. Może tym razem Sammy i Intel chcą wydać dopracowany produkt?

  • 1

    14. ~Plum1973  2013-07-05 12:10:30  host: 212.2.126.234

    Przypomnę że niedawno Nokia porzuciła popularny i znany system Symbian mimo że jego wersje z ostatnich dwóch lat miały dobre recenzje w prasie fachowej

  • 2

    16. ~wania  2013-07-05 14:18:46  host: 89.174.236.152

    "Koriolan" jeśli Twój tata używa chińskiej podróbki N9 to nie dziwota, że mu muli i zawiesza!!! Używam N9 prawie 1,5 roku i póki co żaden system nie może się z nim równać jeśli chodzi o komfort użytkowania!!! A już na pewno żaden Android nie sięga MeeGo do pięt!!! Co innego dostępność aplikacji na MeeGo, ale to inna sprawa.

  • 3

    17. ~rev  2013-07-05 14:40:58  host: 178.182.160.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Obecnie używam nexusa 4, wcześniej użytkowałem Nokia N900 z Maemo. Po niej miałem Nokia N9 z Meego Harmattan i powiem szczerze, że pewne elementy systemu, takie jak swipe, szybkość działania, multitasking, bezpieczeństwo i bezawaryjność są niedoścignione dla androida, . Po za tym N9 działa na bardzo przestarzałych elementach hardware, procesor, grafika były "zacofane" w stosunku do konkurencji w dniu premiery. Mimo to sentyment mam.

  • 0

    19. ~adam  2013-07-05 16:51:56  host: v25-07.opera-mini.net

    tylko ANDROID się liczy nawet WP czy iOS to przy nim małe robaczki i jeszcze brak flasha co 95% stron internetowych jest we flashu. WP i iOS za darmo bym nie chciał:-)

  • 1

    20. ~adamski8  2013-07-05 17:04:39  host: user-94-254-210-67.play-internet.pl

    @ przestan tutaj pisac ten spam... wezcie go w koncu zablokujcie, przeciez to wiadomo ze mu placa albo to fanatyk. tak czy owak niech przestanie zasmiecac komentarze, bo na pewno przeszkadza to nie tylko mi

  • 0

    21. ~adamski8  2013-07-05 17:05:28  host: user-94-254-210-67.play-internet.pl

    @applefantyk aka dzial sprzedazy post 2

  • -1

    22.  2013-07-05 17:10:31

    @20, 21 - równowaga w przyrodzie musi być - jeśli wyciąć applefana, to razem z nim 3/4 użytkowników portalu, fanatyków androida.

  • 0

    23. ~wokoplok  2013-07-05 18:46:16  host: v42-15.opera-mini.net

    Znaczy się kula u nogi ciągle działa tylko jedna firma przewija się w coraz to nowszych programach czyż to ta firma była kulą u nogi.

  • 0

    24. ~jano  2013-08-22 23:29:38  host: 83.230.4.153.gl.digi.pl

    Szkoda :( mam obecnie s8500 z bada 2.0 i uważam, że jest to najlepszy obecnie system. Telefon przy umiarkowanym użytkowaniu potrafi trzymać tydzień w sofcie i nie mam żadnych śmieci w stylu facebook czy twitter.

Dodaj swoją opinię