Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Multitouch w HTC Dream

Multitouch w HTC Dream

LuiN 25 Listopada 2008 17:45

0 0

htc t mobile g1 Asus ukrył w modelu P750 ekran o rozdzielczości VGA, mimo że w specyfikacji była mowa o QVGA. Po premierze telefonów Apple'a Nokii nagle przypomniało się, że w N95 zamontowała akcelerometr. Wygląda na to, że HTC prezentując HTC T-Mobile G1 zapomniał dodać, że pierwszy telefon z Androidem ma ekran z funkcją multitouch.

Programista o pseudonimie RyeBrye przygotował niewielką aplikację demonstrującą rozpoznawanie przez HTC T-Mobile G1 dotyku ekranu w dwóch miejscach jednocześnie. Aktualnie aplikacja nie przynosi zmian funkcjonalnych systemu, jednak może ona stać się podstawą do większych aplikacji.

Programista opublikował kod zmodyfikowanego sterownika panelu dotykowego. Liczy teraz na echo ze strony innych programistów zajmujących się otwartą platformą Android. Panel dotykowy HTC Dream wyprodukował Synaptics - ten sam producent, który sprzedaje tego typu komponenty Apple'owi.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: cell phones, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2008-11-25 18:01:02

    Za niedlugo okaze sie ze nokia 3310 ma gps :)

  • 0

    2.  2008-11-25 18:23:58

    Jak to w końcu jest , bo dostałem pomieszania z poplątaniem , na co Apple ma patent , nie na obsługę telefonu/aplikacji gestami?

  • 0

    3.  2008-11-25 18:40:29

    @2 iphona nie obsługuję się gestami tylko palcami i rozpoznaje więcej niż 2 miejsca

  • 0

    4.  2008-11-25 18:50:44

    Jak to nie gestami , a "szczypanie" w przegladarce? Przeczytaj o wnioskach patentowych Apple. Z tego co widze , chodzi jednak o konkretne gesty , co do ktorych wnioski zlozylo Apple.

  • 0

    5. ~xxx  2008-11-25 19:18:17  host: 87-205-39-249.adsl.inetia.pl

    Kolejny iphono podobny shit :/ wolę jedno dotykowy z klawiaturą qwerty jak w toshibie g900. Jak widać ekran słabo reaguje na dotyk

  • 0

    6.  2008-11-25 19:18:40

    A ja się zastanawiam czy multitouch zalezy wyłącznie od softu... Bo jeśli tak, to z prawie każdego dotukowca zrobimy multi... A wtedy petyent Apple by poszedł na marne. To byłoby piękne xD A tak na serio... świetna sprawa z tym multi w HTC. Skoro panel do Dream robili ci od iPhona, to logiczne, że dali multi. HTC nie dało multi w oficjalnej specyfikacji, więc Apple nie może mieć pretensji o łamanie patentu. A że userzy odkryli to już inna sprawa. Zrobienie interfejsu identycznego jak w iPhone (te same gesty) jest możliwe. Taka aplikacja pewnie wkrótce będzie na HTC. I wtedy co? Patent złamany? To niech Apple czepia się typa, który wypuści aplikację do netu :P

  • 0

    7. ~eMb  2008-11-25 19:53:06  host: chello089077145236.chello.pl

    @znawca: poczytaj jak dziala ekran dotykowy. Wybitnie nie zalezy to tylko od softu (niestety)

  • 0

    8. ~  2008-11-25 20:40:58  host: chello089074008019.chello.pl

    do xxx : ten iphono podobny szit ma klawiature qwerty i dotykowy ekran multitouch - co ty na to szczena opadła do znajcy : jak sobie zainsalujesz cokolwiek na g1 to google czy też operator może ci to zdalnie wywalić- tak jest w umowie klijent-operator czy też producent cmokam was (a ja chce t*omnie albo se p3..)

  • 0

    9.  2008-11-25 21:23:34

    eMb, ekran musi jeszcze mieć specjalne czujniki... Jak by był tylko soft, nawet z N95 dałoby się dotykowca zrobić :P Ale skoro taki HTC ma już multi, to ciekawe czy da się go rozszerzyć na więcej palców? iPhone też na początku obsługiwał tylko dwa... W kolejnych softach dodawali kolejne. A kwestia dodania multi np: w P1i, czy 5800, które obsługują jeden palec to inna sprawa. Są jakieś ograniczenia sprzętowe? Jakie?

  • 0

    10. ~Sheonus  2008-11-25 21:32:38  host: abqu235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    znawca, eMb chyba wyraźnie napisał, że "NIE zależy to tylko od softu" Poza tym, bez urazy, ale twój nick mnie drażni.

  • 0

    11. ~do 8  2008-11-26 06:21:12  host: 87-205-39-249.adsl.inetia.pl

    Wiem o ikill. A jak będziesz pisać na klawiaturze dotykowej idąc chodnikiem ?. W pi1, 5800 jest czujnik na zmianę oporu elektrycznego a w iphonie czujnik termiczny przez co iphona nie da się korzystać w rękawicy

  • 0

    12.  2008-11-26 06:35:56

    *LUiN: "jednak ona stać się podstawą do większych aplikacji." Czegoś tu brakuje :) Pozdro :D

  • 0

    13. ~jarekt  2008-11-26 08:12:46  host: ecr66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie chce burzyc co niektorym ich pieknego swiata ale multitouch w przypadku synaptica (czyli 90% touchpadow i warstw dotykowych) to sprawa SOFTU. Wlasnie wrzucilem sobie zmodyfikowane drivery do touchpada w HP mini, ktore to drivery odblokowuja min. przewijanie ekranu dwoma palcami. Niestety dziala to na touchpadach o firmwarze maksymalnie do 6.3 (ja mam 6.5 wiec multitouch niestety nie dziala) i na starszych sterach 10.x (nowe synaptics poblokowal) ale i tak warto sobie zainstalowac bo poza multitouch jest pare fajnych funkcji (chiral scrolling czy gliding). Dziala na wszystkich notebookach (z windem sie troche meczymy :D) i polecam goraco. http://www.tinyurl.pl?8fR4c4Lt

  • 0

    14.  2008-11-26 09:19:10

    Dociekliwy: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    15. ~koki  2008-11-26 11:38:43  host: public-gprs70087.centertel.pl

    ciekawe czy działa na nim podpis elektroniczny, bo w Plusie już podobno można kupić kwalifikowany podpis elektroniczny w telefonie ! dzwoniliście na infolinie?

  • 0

    16. ~multi  2008-12-03 23:52:46  host: 77-253-121-39.adsl.inetia.pl

    i co z tego wielo dotykowego wyswietlacza. Daje to ze moge macac go 2 palcami zamiast 1. Nic po za tym, a telefony bez klawy typu iphone, nokia 5800 niech ida do lamusa

Dodaj swoją opinię