Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Multimedialny kombajn Clariona

Multimedialny kombajn Clariona

sirmark 20 Października 2007 03:21

0 0

Firma Clarion zademonstrowała nowe samochodowe urządzenie multimedialne. Bogactwo jego funkcji powinno zadowolić nawet najwybredniejszych.

Clarion MAX973HD wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki. Do celów nawigacyjnych zaprzęgnięto nie tylko 7-calowy ekran dotykowy, ale także czujniki bezwładnościowe, pozwalające na nawigację bez użycia satelitów, np. w tunelach (funkcja Dead Reckoning). Rozpoznawanie głosu pozwala obsługiwać urządzenie bez odrywania ręki od kierownicy i oczu od drogi. Podzielony ekran może prezentować rzut z góry i bardzo realistyczny widok trójwymiarowy z pasami ruchu, drogowskazami i znakami drogowymi. Mapy Navteq obejmują całą Europę aż do wschodnich granic Unii, a pokrycie Polski jest zadowalające. Zestaw odbiera komunikaty drogowe TMC, niestety jeszcze nieobecne w naszym kraju.

clarion max973hd clarion max973hd

Urządzenie to pomaga kierowcy nie tylko w nawigacji. Wejście do podłączania kamery przyda się szczególnie kierowcom ciężarówek i busów, ale także osoby miewające problemy z parkowaniem tyłem mogą z tej opcji skorzystać. Telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth zwiększa wygodę i bezpieczeństwo rozmów podczas jazdy.
Pasażerowie samochodu z Clarionem na pokładzie będą zachwyceni. Model ten odtwarza filmy DVD oraz pliki MP3/WMA. Jest także wyposażony w radio. Odtwarzanie multimediów nie przeszkadza w nawigacji, gdyż podczas jazdy można oglądać film na dodatkowych, zewnętrznych ekranach. Odrębne są także ścieżki dźwiękowe, co pozwala kierowcy słuchać muzyki, podczas gdy pasażerowie oglądają film.

Wadą zestawu jest brak spolszczenia menu i komunikatów głosowych. Miejmy nadzieję, że zmieni się to po wprowadzeniu Clariona na nasz rynek. Data tego wydarzenia nie jest znana. Cena również, chociaż na pewno nie będzie niska.

gps24

Źródło tekstu: blogn.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-173-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak często chodzisz do kina?

Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet