Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Multimedia Polska zmienia cennik i dodaje usługę zwiększenia szybkości

Multimedia Polska zmienia cennik i dodaje usługę zwiększenia szybkości

sirmark 1 Lipca 2015 19:21

3 2

Od 1 lipca Multimedia Polska wprowadza zmiany w cenniku usług. Zmiana dotyczy wprowadzenia usługi dodatkowej polegającej na dwukrotnym zwiększeniu szybkości transferu wysyłania danych w stosunku do wartości dla danego pakietu internetowego, podanego w cenniku.



Nową usługę będą mogli nabyć abonenci Pakietów Internet+ w technologii HFC (HFC - sieć wykorzystująca różnego rodzaju koncentryczne kable sygnałowe), z wyłączeniem Pakietu Internet 120Mb+. Operator informuje, że w ofercie będą dostępne nowe Pakiety Internet o prędkości 250Mb/s oraz 500Mb/s (dotyczy sieci z bezpośrednim dostępem w technologii światłowodowej).




Zmiana cenników wejdzie w życie z dniem 1 sierpnia 2015 r., ale nowe usługi/pakiety są dostępne w sprzedaży już od 1 lipca.

W przypadku braku akceptacji wprowadzanych zmian, abonentom przysługuje prawo wypowiedzenia umowy, z którego można skorzystać nie później niż 31 lipca. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji skorzystania z tego prawa, operatorowi będzie przysługiwać roszczenie o zwrot przyznanej abonentowi ulgi.

Zobacz: cennik Internet Plus Multimedia Polska
Zobacz: cennik Internet Plus Multimedia Polska-Południe
Zobacz: cennik Internet Plus Multimedia Polska (z bezpośrednim dostępem do technologii światłowodowej)

Źródło tekstu: Multimedia Polska, wł     

Dodaj do:

Tagi: multimedia polska

w sumie: 16
  • 0

    1.  2015-07-01 19:42:17

    A w Malborku tylko szkieletówka, czyli max do 60 mbit/s. Mniejsza konkurencja oferuje światłowody, lecz z powodu zbyt małego zasięgu działania, prędkości też nie są rewelacyjne, co też przekłada się na ceny.

  • 1

    2.  2015-07-01 19:43:12

    Czyli tak w skrócie. Za free, upload x2 dla wszystkich poniżej 120mb/s. Bardzo fajnie, aktualnie przy 60mb/s mam u nich upload 4,5mb/s, z pewnością się przyda. Dziś wrzucenie 700MB na OneDrive z szybkością średnią ~3mb/s zajęło mi ponad 30min.

  • 3

    3. ~M  2015-07-01 19:57:51  host: host-176-221-120-186.dynamic.mm.pl

    Dzwoniłam do Multimedii, rozmawiałam z 3 konsultantkami, ale niczego się nie dowiedziałam, bo jeszcze nic nie wiedzą. Kabaret!

  • 2

    4.  2015-07-01 20:10:45

    @3 Na infolinii , Pani była bardziej zszokowana niż ja , pytając skąd mam tą informację :-P

  • 0

    5. ~  2015-07-01 21:18:35  host: host-176-221-121-56.dynamic.mm.pl

    30 Mbit/s w umowie to w praktyce 10-15 Mbit/s. Jaki to ma sens?
    http://tlp.is/6s0

  • 1

    6. ~M  2015-07-01 21:28:58  host: host-176-221-120-186.dynamic.mm.pl

    5, a zgłosiłeś to Multimedii?
    Kilka razy zamiast 60 Mb/s miałam 7. Zgłaszałam i naprawili :)

  • 1

    7.  2015-07-01 22:06:18

    Wieczorem
    http://tlp.is/6s2
    Rano, czy w środku dnia jest download 59mb/s - 59,9mb/s :)
    Niestety max upload to 4,57mb/s, dlatego x2 upload bardzo mnie cieszy :)
    Ale z ocena wstrzymam się do rezultatów.

  • 0

    8. ~NotteNick  2015-07-01 22:39:07  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    @Pragmatyk: Jakim cudem masz 4,5Mb uploadu jak Multimedia oferuje prędkości 30/2, 60/3 i 120/10 ?

  • 1

    9.  2015-07-01 22:41:25

    @8 Z upload w Multimedii to nie jest tak, że jest "do" tak jak w przypadku download, tylko jest "nie mniej niż" :)
    Ile u kogo więcej wyjdzie to wyjdzie :)

  • 2

    10. ~NotteNick  2015-07-01 22:48:12  host: google-proxy-66-249-81-162.google.com

    Ją mam 60 Mbs z Multimedi i upload max 3 Mbs idzie. Mam nadzieję, że coś się ruszy w tej kwestii bo ta asymetria rodem z modemow wdzwanianych w obecnych czasach światłowodów to jakas porażka.

    Rozumiem asymetrię 4:1 ale 20:1 ? Dziś, gdzie wiecej wrzucam do chmury jak z niej pobieram?

  • 1

    11.  2015-07-01 22:51:20

    @10 Popieram w 100%

  • 0

    12. ~sss  2015-07-01 23:19:46  host: host-81-190-244-84.malbork.mm.pl

    @1 kto w malborku oferuje swiatlo?. z tego co pamietam to mm swiatlo swiadczy gdzies na jagielonskiej kolo dychy

  • 0

    13.  2015-07-02 02:05:03

    A UPC 60/6 daje w standardzie...

  • 2

    14. ~Kerto  2015-07-02 10:23:00  host: user-109-243-58-34.play-internet.pl

    Przeczytałem cennik! Ceny z kosmosu i pewnie dają wysokie rabaty,żeby ktoś chciał to kupić. W przypadku rezygnacji, jak teraz przy zmianie cennika, odbiją sobie porządnie na uldze jaką rzekomo przyznali. Ale zdziercy! Trzeba być nie lada desperatem albo niemyślącym, żeby w coś takiego wejść. Oferta niczym chwilówka w prowidencie.

  • 0

    15.  2015-07-02 11:07:49

    @14 Wszyscy operatorzy maja taki cennik, ceny zawierania umów są zawsze cenami promocyjnymi i wyglądają w Multimedia tak:
    http://tlp.is/6s6
    W praktyce można nabyć w umowach negocjowanych znacznie taniej, ja za 60mb/s w Multimedii płacę 35zł :)

  • 1

    16.  2015-07-02 14:45:01

    @14 w tym "cenniku" nie widzę wyższych opcji niż 120Mb. Zresztą te strony multimedii czy vectry to porażka, nieczytelne, nieprzyjazne, znaleźć tam konkrety to droga przez mękę - więcej fontann i dzikich węży niż użytecznych treści. A co z 250 czy 500? Bo na pdf-ach pod artykułem ceny kosmos. Za 250Mb cenią 650zł, a za 500Mb 700zł. Zgłupieli?!!! Faktycznie oferta dla polactwa, powinno się to nazywać provident250, provident500...
    Jak to się ma dzień dobry do UPC 250Mb za 90zł :D
    Nawet taka "goła" tabelkowa cena w upc bez żadnych cyrografów to 160zł za 250Mb, a nie jakieś 650zł. Upadli na makówkę!
    http://tlp.is/6sc
    Dziwne, że upc nie mając światłowodu do bloku (dosył grubą - klika cm średnicy - miedzianą linią koncentryczną ze środka osiedla kilkaset metrów z regeneracją sygnału po drodze) świadczy 250Mb bez problemu.

Dodaj swoją opinię