Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Multimedia Polska przejęła Automatic Serwis

Multimedia Polska przejęła Automatic Serwis

sirmark 20 Lutego 2007 11:26

0 0

Multimedia Polska przejęła firmę Automatic Serwis, operatora telewizji kablowej i dostawcę szerokopasmowgo dostępu do internetu. Wartość transakcji wyniosła 56,5 mln zł i obejmuje udziały w spółce oraz dodatnie saldo gotówkowe tej firmy w wysokości około 4,5 mln zł.
Przejęcie spółki działającej na Kujawach i w Wielkopolsce, pozwoli zaoferować Multimedia Polska, usługi w nowych miastach, w których firma nie była obecna, a także wzmocnić pozycję w Koninie gdzie obie spółki oferują swoje usługi. Spółka Automatic Serwis działa w 12 miejscowościach (10 w województwie Kujawsko-Pomorskim), przede wszystkim w Inowrocławiu, ale także w Brodnicy, Żninie, Kruszwicy i Koninie.


W zasięgu Automatic Serwis znajduje się ponad 40 tys. gospodarstw domowych. Jej klienci korzystali na koniec stycznia 2007 r. łącznie z niemal 39 tys. usług (telewizja kablowa i internet). Firma do części z nich dostarczała usługę pakietową łączącą telewizję i szerokopasmowy dostęp do internetu.


W sieciach przejętej firmy trwają obecnie przygotowania do wdrożenia usług telefonicznych. Dzięki temu abonenci będą mogli w pełni korzystać z flagowego produktu Multimedia Polska jakim jest usługa Triple Play, łącząca w jednym pakiecie telewizję kablową, szerokopasmowy dostęp do internetu, a także telefon.


Zakup 100% udziałów Automatic Serwis od Pana Mirosława Knocińskiego, został sfinansowany ze środków własnych Multimedia Polska. Firma pozyskała 250 mln zł z przeprowadzonej emisji akcji.


Spółka Automatic Serwis była drugą przejętą w tym roku przez Multimedia Polska. W styczniu została zrealizowana transakcja dzięki, której firma zyskała 1,5 tys. gniazd telewizji kablowej. W 2006 r. firma przeprowadziła 12 różnych transakcji dzięki, którym pozyskała 13,5 tys. gniazd telewizji kablowej i abonentów korzystających łącznie z 14,5 tys. usług (telewizja i Internet). Największą transakcją było przejęcie lokalnej sieci w Szczecinie, której klienci korzystali łącznie z blisko 11 tys. usług.

Źródło tekstu: Multimedia Polska     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~wiwan  2007-02-20 11:52:48  host: hakone.magma-net.pl

  po raz pierwszy komentuję językowo:"Multimedia Polska przjęłY", nazwa tej firmy jest w liczbie mnogiej-te multimedia

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~muddy  2007-02-20 13:28:42  host: 22-206.2-0.pl

  nie jestem pewien, ale chyba dopuszczalna jest forma "Multimedia Polska" przejęła, gdyż "Multimedia Polska" to nazwa spółki (w domyśle: Spółka Multimedia Polska przejęła...). FIXME ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~bbb  2007-02-20 15:44:59  host: qa80.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

  to szykuje sie podwyzka cen :-))) co na to UOKiK?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~tho  2007-02-20 16:24:36  host: 193.19.147.156

  zamiast przejmować następne firmy, to by się zajęli lepiej poprawa obsługi właśnie w Szczecinie. Nie dalej jak pół roku temu przejęli osiedlowa kablówkę, a jakiś dłuższy czas temu operatora telefonii stacjonarnej (Teleton). Niby wszystko fajnie, jedna firma mniej latania, wszystko na jednym rachunku itd., a jednak nie. Rachunek za telefon dostajemy normalnie poczta, a za góra tydzień chodzi po mieszkaniach miły pan i roznosi faktury za kablówkę... I gdzie tu logika? jeden usługodawca, jeden usługobiorca, jedna lokalizacja, dwie faktury...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~jojo  2007-02-20 18:29:34  host: eeb116.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Niech oni lepiej poprawią jakość odbioru programów. W miom mieście tragedia. Kanały nie dostrojone, pasy, szumu na obrazie, szeleszczący dzwięk. Gwarantuje, że to nie problem telewizora. Gdyby nie wysokie ceny platform cyfrowych, to z miłą chęcią zmieniłbym tego "wspaniałego" operatora. :-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6. ~delong  2007-02-20 20:33:25  host: host-86-111-104-219.tvk.torun.pl

  a kiedy Multimedia" obudzi się i zniesie limity na swoich łączach??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-184-160.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet