Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Multimedia planują powrót na GPW w 2Q2014

Multimedia planują powrót na GPW w 2Q2014

WitekT 26 Marca 2014 09:25

0 1

Multimedia Polska planuje ofertę publiczną na warszawskiej giełdzie - podała spółka w komunikacie. Oferta jest planowana na II kwartał.




Planowana oferta publiczna będzie obejmować akcje sprzedawane przez obecnych akcjonariuszy Multimedia Polska: M2 Investments Limited, Tri Media Holdings Limited, Dunaville Trading Limited oraz Collegium Anetta Kolasińska i Wspólnicy. Obecnie intencją akcjonariuszy sprzedających jest zaoferować do 49,2% akcji spółki w ofercie - napisano w raporcie.


Przeprowadzenie oferty uzależnione będzie od warunków rynkowych. Multimedia już wcześniej były notowane na giełdzie w latach 2006-2011. Praktycznie 100% udziałów, poprzez spółki zależne, należy do Tomasza Ulatowskiego oraz Ygala Ozechova.

Źródło tekstu: PAP, wł     

w sumie: 16
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~olo  2014-03-26 10:22:37  host: rogue2.ups.com

    a co to oznacza ? to ze brakuje im kasy ... to ze nie maja plynnosci finansowej i chca zebrac jej troche od naiwnych ktorzy kupia akcje z mysla o zysku. Widza ze konkurencja jest wielka ze teraz kazdy daje net i do tego TV za grosze a oni ze swoimi cenami traca z dnia na dzien.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    2.  2014-03-26 11:10:35

    @1 Z jakimi cenami? Ceny maja jak najbardziej konkurencyjne, przynajmniej jeśli chodzi o internet. Mam u nich za 50zł, 30Mbit/2Mbit. Nie ma znaczenia, czy słońce świeci, czy pada śnieg czy deszcz, czy gimnazjum wróciło ze szkoły. Zawsze jest tyle samo, tyle ile w umowie. Minus oferty to te 2Mb/s upload, nie ma co z tym startować do usług w chmurach. Ping na onet 13-15ms. Umowa na 12 miesięcy.
    Teraz w Płocku dla nowych klientów są ich oferty na net 12Mb/s 29zł, 30mb/s 39zł, 60Mb/s 49zł. Na 12 miesięcy i 20zł aktywacja. Gdzie masz lepiej.
    Osobiście czekam w śród operatorów stacjonarnych na start usług prepaid. Operatorzy satelitarni już pomału zaczęli.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3. ~Brk!  2014-03-26 11:17:33  host: ip52-2.devices.net.pl

    ~olo - masz rację. Multimedia źle przemyślała swoją strategię - bo kiedy byli przy funduszach rozdawali usługi za pół darmo żeby wyciąć konkurencję. Ale tak jak przewidziałem po 5 latach od ich przejęć w moim regionie doszło do tego, że sprzedają wirtualne usługi (60Mbit/s za 40zł) - ale nikt tego od nich nie bierze - bo koszta działania wcale nie spadły aż tak znacząco. Efekt jest taki, że kasa się skończyła i trzeba ją z rynku wyciągnąć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4. ~tho  2014-03-26 11:20:27  host: n11-09-07.opera-mini.net

    @1 kto daje net i tv za grosze? Bo z pewnoscia nie ich bezposrednia konkurencja (o ile tak mozna w ogole mowic, gdy operatorzy nie dubluja lokalizacji) w postaci Vectry i UPC. Kto? Orange lub Netia? Tez nie. Wszedzie jest podobnie. MM ma problem jedynie tam, dzie ogranicza ich para miedziakow z iptv.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5. ~  2014-03-26 11:25:42  host: n11-09-07.opera-mini.net

    @1a z ta plynnoscia to juz w ogole odleciales. KNF nie dopusci do obiegu akcji spolki bez plynnosci...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6.  2014-03-26 12:30:50

    O tej firmie mogę powiedzieć tyle, że szwankuje utrzymanie klienta. Najpierw głupie samoczynne przedłużanie promocyjnej umowy na kolejne 12 m-cy, teraz (po wyroku sądu) umowa przechodzi na czas nieokreślony, a opłaty wzrastają do wysokości określonej w standardowym (niepromocyjnym) cenniku. Drażnią klientów, zmuszając do podpisania nowej umowy lub podnoszą opłaty po okresie promocyjnym. Powinni robić promocje na czas określony, a po przejściu umowy na czas nieokreślony, warunki promocyjne nie powinny się zmieniać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~Tomecek  2014-03-26 12:30:58  host: 89-69-198-160.dynamic.chello.pl

    Poczytajcie sobie opinie na temat MultiMedia na portalu trojmiasta:

    trojmiasto.pl/Multimedia-Gdynia-o8609.html

    Sam byłem w tej firmie kilka lat temu i stwierdzam, że:

    - są dla ciebie mili jak podpisujesz umowę, a przy rozwiązaniu są tak chamscy, że masz ochotę strzelić konsultantowi,
    - net działa przy podłączeniu, a później zaniki sygnału, czy problemy z grami online (np kurnik.pl),
    - stosują niedozwolone praktyki, aby wydoić klienta: niedawno firma została ukarana przez UOKiK,
    - byliście kiedyś w BOK w Gdyni? Kolejki po kilka godzin jak do neurochirurga,

    Reszta w komentarzach wyżej na trojmiasto.pl. Kiedyś była strona "multikupa", gdzie autor opisywał swoje perypetie z MM. Omijać firmę z daleka.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-03-26 12:59:55

    @7 jak to się mówi wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ja póki co po roku posiadania samego Internetu w MM narzekać nie mogę. Raz się zdarzyła większa awaria, przy próbie kontaktu z BOK najpierw leciało nagranie, że w okolicy akurat mają awarię i usuną ją do godziny X. Usunęli nawet wcześniej. Irytuje tylko ciągła rotacja IP - raz jest pula właściwa - ze Szczecina innym razem z Kalisza, jeszcze kiedy indziej z Bielska Białej czy zdarza się Białegostoku... A i jeszcze jedno co zauważyłem - ich cudowny system informatyczny nie widzi czegoś takiego jak nadpłata na koncie, jeżeli wpłaciliśmy więcej niż jest na fakturze to saldo wg. strony eBOK i tak jest na 0.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~qwerty  2014-03-26 14:23:44  host: 77-252-240-207.ip.netia.com.pl

    @1. Nie będzie emisji nowych akcji. Kasa z emisji nie pójdzie do spółki tylko do kieszeni jej właścicieli. Wcześniej chcieli sprzedać całą spółkę ale nie znaleźli frajera, teraz poszukają ich na giełdzie, tyle że giełda jeszcze ich pamięta i też mogą się przejechać z tą emisją. Ich sieć w większości małych miasteczek to zabytki, dlatego nikt nie chciał tego wziąć. Spółka jest wysysana tak jak to robią Francuzi z Tepsą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~marcellove  2014-03-26 16:42:54  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    "Multimedia już wcześniej były notowane na giełdzie w latach 2006-2011" Witku odmiana przez przypadki sie kłania po raz kolejny!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~  2014-03-26 17:35:38  host: host-81-190-226-134.wroclaw.mm.pl

    Mam sam internet 60mb od 1,5roku (wcześniej 20mb) i zero problemów. Chciałem umowę na czas nieokreślony na infolinii uzyskałem informacje, że się nie da więc wysłałem wypowiedzenie, zadzwoniła babka z działu utrzymania klienta i mam co chcę, bez żadnych aktywacji. Nikt nigdy nie wydzwania nawamawiać na usługi. Była usterka na sieci to przyszedł naprawdę w porządku człowiek, monter pogadaliśmy sobie, zdiagnozował usterke na sieci, wymiana kabla, potem miałem problem z uploadem (namieszali coś z kanałami) przyszedł ten sam człowiek, wymienił modem na cisco przypisał do sieci, bez zbędnej gadki czy wciskania że to moja wina.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-03-26 19:19:50

    marcellove: proponuję Ci napisać do firmy jak się odmienia jej nazwę, to się zdziwisz - zdanie jest napisane poprawnie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~amigo  2014-03-26 21:35:43  host: host-89-230-35-76.dynamic.mm.pl

    Oj ludki ufoludki jakie brak płynności poszukajcie nie dawno publikowane wyniki na telepolis. Oni zeszli z GPW ponieważ szykowali się do sprzedaży spółki i chcieli to ułatwić skupując swoje akcje. Jakby tego nie zrobili to by mogło być ciekawie nastąpiła by podbitka lub blokada sprzedaży i nie mogli by sprzedać udziałów. Niestety chyba za drogo chcieli i nikt ich w końcu nie kupił więc wracają.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~phr  2014-03-27 05:07:50  host: ip-93-154-214-6.free.aero2.net.pl

    @9 i @14 "Planowana oferta publiczna będzie obejmować akcje sprzedawane przez obecnych akcjonariuszy Multimedia Polska" - Można wnioskować, że ponowne wprowadzenie akcji do obrotu giełdowego będzie mieć miejsce wyłącznie przy okazji sprzedaży już istniejących akcji, tj. dotychczasowi akcjonariusze planują sprzedaż akcji i wyłącznie oni (a nie spółka) będą beneficjentami wpływów z tak przeprowadzonej oferty. Planują sprzedać do 49,2% akcji, dlatego cel jest dość oczywisty, tj. częściowo wychodzą z inwestycji i chcą odzyskać włożone wcześniej pieniądze, ale przy utrzymaniu kontroli (50,8% akcji). Dlatego w nie można mówić tutaj, żeby taka oferta publiczna miała jakikolwiek bezpośredni wpływ na spółkę, poza tym, że jako podmiot notowany na giełdzie zostanie objęty większymi obowiązkami raportowymi / informacyjnymi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~twin  2014-03-27 14:39:57  host: adbi141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam dobre zdanie o mulitmedia, internet działa cały czas bez żadnych przerw czy opóźnień, prędkość o każdej porze dnia jest taka sama, tylko na początku jak wprowadzali ofertę telefonii stacjonarnej był małe zgrzyty ale później poprawili jakość, kończy mi się umowa lecę do przedstawiciela by ją przedłużyć ostatnio to dostałem szybszy internet w tej samej cenie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17.  2014-05-24 16:39:34

    Są już zapisy na akcje Multimedii. w mBanku pojawiła się opcja zapisów.

Dodaj swoją opinię