Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Multimedia naruszyła prawa konsumentów

Multimedia naruszyła prawa konsumentów

WitekT 25 Sierpnia 2006 15:09

0 0

Multimedia Polska naruszyła interesy konsumentów – uznał Prezes UOKiK. W jego ocenie niepowiadomienie abonentów o planowanej zmianie cen usług z odpowiednim wyprzedzeniem jest niezgodne z prawem.

Multimedia oferuje usługi telekomunikacyjne, między innymi telefoniczne, a także polegające na dostępie do Internetu i telewizji kablowej. Jak ustalił Prezes UOKiK, w lipcu ubiegłego roku operator podniósł opłaty za usługi telewizji kablowej z pominięciem ustawowego terminu powiadomienia klientów o planowanych zmianach cen. Zgodnie z informacjami Urzędu, około 28 tys. spośród 230 tys. abonentów spółki Multimedia, których dotyczyła podwyżka, zostało o niej powiadomionych z opóźnieniem.
Prezes UOKiK uznał, że spółka Multimedia wprowadzając nowe, wyższe opłaty z pominięciem ustawowego terminu naraziła konsumentów na straty finansowe, wymuszając na nich zapłacenie wyższej ceny za usługę wcześniej niż dopuszcza prawo. Zgodnie z nim, operator powinien powiadomić klientów o zmianie wysokości opłat z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego, w tym wypadku miesiąca.

Powyższe praktyki spółki Multimedia – zdaniem Prezesa UOKiK – są niezgodne z prawem, nie mogą być zatem dalej stosowane. Na operatora nie została nałożona kara finansowa, ponieważ takiej możliwości nie przewiduje ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~se  2006-08-25 17:02:56  host: 217.116.110.182

    W Olsztynie Vectra powiadamia wciskajac koperty z info lub rachunkiem w drzwi lub rzuca na wycieraczke.Bieda,az piszczy?

  • 0

    2. ~zielony  2006-08-25 21:45:52  host: 239.85-237-183.tkchopin.pl

    fajnie tak lamac prawo i miec swiadomosc ze nic mi za to nie zrobia..dobre

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet