Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MTV Mobile promuje się na chodnikach

MTV Mobile promuje się na chodnikach

WitekT 5 Kwietnia 2012 13:30

0 0

mtv wawamW wielkich miastach na chodnikach i ścianach budynków pojawia się coraz więcej logo MTV Mobile powered by T-Mobile, które zostały namalowane sprayem. Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Warszawa - w tych miastach można natknąć się na tę akcję.

MTV Mobile to najmłodszy operator MVNO na rynku, który działa w sieci PTC. Szerzej o jego ofercie pisaliśmy w tej wiadomości.

Tak, doszły nas słuchy o takiej akcji. Cieszy nas, że projekt MTV Mobile zainteresował młodych ludzi i artystów streetartowych do tego stopnia, że na ulicy pojawiło się logo naszego projektu. Oczywiście, przykro nam, jeśli któremuś z mieszkańców taka inicjatywa ze strony artystów się nie spodobała. Mamy nadzieję, że przy takiej pogodzie jak obecnie, to malowidło zniknie niedługo z chodnika - mówi serwisowi gazeta.pl pisze Karina Łudź, rzeczniczka MTV.

Agencje reklamowe nazywają tę formę reklamy marketingiem partyzanckim bądź zwany też guerillowym , czyli docieraniem do odbiorcy nieoczywistymi kanałami, za pomocą niekonwencjonalnych technik i tanich środków. Zwykle jednak nie w miejscach, w których jest to nielegalne (czyli np. chodnikach).




Tego rodzaju promocja to zwykły wandalizm. Każdego rodzaju niszczenie przestrzeni publicznej będzie wandalizmem - uważa Paweł Tkaczyk, specjalista ds. reklamy i marketingu.

Tym bardziej że większość tego rodzaju reklam nie znika wraz z zakończeniem kampanii reklamowej. Jak mówią osoby, które na co dzień zajmują się usuwaniem graffiti z przestrzeni miejskiej, zmycie takiego napisu jest dużo trudniejsze, niż można się spodziewać. Za czyszczenie rzadko chcą płacić firmy, które korzystają z tej nielegalnej formy promocji. Jak powiedział gazeta.pl anonimowo specjalista zajmujący się zamieszczaniem reklam w przestrzeni publicznej, firmy, które zamawiają tego typu usługi, bardzo rzadko wliczają w nie koszt usunięcia reklam po zakończonej kampanii. To koszt od 80 do 100 zł za m2. Bez tego napis pozostaje przez kilka miesięcy na chodniku i kilka lat na budynku.

Przypomnijmy, że ponad 4 lata temu podobne kontrowersje wzbudzała marka 36.6, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18.  2012-04-05 15:28:15

    W Poznaniu też to jest.

  • 2

    19. ~  2012-04-05 15:53:04  host: 85.219.163.130

    @7 "a 5zl za starter to dziękuję" - o ludzie! idź rzebrać pod kościół o 5 zł na starter, jak to jest dla Ciebie za dużo...

  • 1

    20.  2012-04-05 16:12:15

    A czy komuś na prawdę przeszkadza graffiti na chodniku? Ściana to rozumiem, ale chodniki? Pełno dziur, po byle deszczu kałuże po kostki, a obrazek to wandalizm? Czy wartość takiego chodnika spada. Po 2. to wg mnie akcja MTV/PTC, bo to chyba dziwne żeby kilkoro ludzi w różnych częściach polski w tym samym czasie malowali takie same/podobne logo.

  • 0

    21. ~pixel  2012-04-05 16:18:23  host: 77-253-193-5.adsl.inetia.pl

    Odpowiedzią na takie chamstwo i wandalizm powinien być bojkot MTV Mobile, jak i T-Mobile. Piep****ie, że to "artyści", to lżenie z ludzi i prawa. Stara rzymska maksyma mówiła "zrobił ten, któremu przyniosło to korzyść" ("is fecit cui prodest"). Może zacznijmy, jako użytkownicy Telepolis.pl, bojkot wandali?

  • 0

    22. ~klimass  2012-04-05 16:24:12  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Powinni za to zaplacic kare, przeciez widac ze to jest robione na zlecenie marki MTV Mobile...

  • 0

    23. ~  2012-04-05 17:16:35  host: hosted-by.hosthatch.com

    Karać, karać do skutku. Kasa do miasta przynajmniej wpłynie od durnych firm. Jak widać kasa leży na ulicy.

  • 0

    24. ~  2012-04-05 17:18:47  host: hosted-by.hosthatch.com

    #20. A co za różnica gdzie namalują ściana czy chodnik? Wandalizm to wandalizm. Z takim podejściem jak Twoje to wyjdzie, że można bezkarnie zamalować wszystkie chodniki.

  • 1

    25. ~MaSter  2012-04-05 17:21:18  host: 106.48.1.3

    Można zatem śmiało powiedzieć, że MTV Mobile sięgnęło bruku.

  • 2

    26.  2012-04-05 17:43:59

    24 Przejdź się nawet po takim mieście jak Warszawa. Dziury, chodniki krzywe, po deszczu kałuże, woda nie spływa. Zapytaj się 100 przechodniów, czy im to bardziej przeszkadza, czy jakieś obrazki. Większość nawet nie zwróciłaby uwagi. Poza tym taki obrazek zejdzie, jak nie po deszczu, to buty go zetrą. Więc gdzie tu wandalizm (wg mnie nie ma)? Natomiast jak mi ktoś ścianę zamaluję, to i spada wartość, farba w tynki wejdzie, więc trzeba malować znowu. Tutaj dochodzi do zniszczenia mienia, a co można zniszczyć na takim chodniku?

  • 1

    27. ~  2012-04-05 18:22:29  host: hosted-by.hosthatch.com

    #26 To sobie zamaluj chodnik przed domem. I na drodze do pracy. Fajnie będzie nie? A co ma dziura i kałuża do malowania po chodnikach? Dzięki temu znikną dziury? Karać i za tą kasę remontować chodniki.

  • 0

    28. ~MADD  2012-04-05 19:40:18  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    Teraz będą przepraszać kajać się i w ten sposób niby zaistnieją. Marna firma widać. Zapewne padnie jak te inne wynalazki w przeszłości.

  • 0

    29. ~Słoneczny  2012-04-05 20:05:07  host: 89-78-27-96.dynamic.chello.pl

    Ale z was stare zgredy. Pod moim blokiem dzieciaki malują kredą po chodnikach, wymyślają sobie różne zabawy. Każdy zadowolony że dzieciaki potrafią sobie zorganizować czas, zamiast siedzieć na ławce i pluć na chodnik. Nawet jak co kilkaset metrów będzie takie logo na chodniku, to co to za wandalizm? Ot, reklama, która przetrwa max kilka tygodni i przyciągnie dzieciaków. Już qrna nie róbcie się tu bardziej święci od Papieża. Młodość niech ma swoje prawa.

  • 1

    30. ~  2012-04-05 20:10:44  host: z52-06.opera-mini.net

    Jakież było moje zdziwienie, gdy znalazłem coś takiego 50 m od klatki schodowej...

  • 0

    31.  2012-04-05 20:17:13

    Szczerze mówiąc bardziej podobają mi się murale z łapą heyah w tle niż te chodnikowe mtv, nie wiem, jakiś artyzm większy ma łapa.

  • 0

    32.  2012-04-05 22:33:06

    27 przecież Ci napisałem, że mi to nie przeszkadza i nie uważam tego za wandalizm, bo niczego tym nie niszczą. Natomiast na takim chodniku mogę sobie wejść w kałuże albo złamać nogę. Jesteś taki bohater, to przejdź po mieście i pogoń tych co przystanki rozwalają, którzy wyrywają rozkłady jazdy dzień po wywieszeniu, malują ściany, wybijają okna, zostawiają butelki z alkoholu i śmieci w autobusach, w parkach, śmieci wyrzucają do lasu. Dla mnie to są wandale BO COŚ NISZCZĄ. Ciekawe, czy ty nigdy nie wyrzuciłeś papierka przez okno w samochodzie:-) Koło prawdziwych wandali przeszedłbyś z brodą przy klatce piersiowej, a ścigać chcesz tych spokojnych. Czy naprawdę przeszkadza Ci ta malowidło, czy dlatego piszesz bo to konkurencyjna firma. Większość ludzi z zaciekawieniem by popatrzyła co to jest albo poszła by dalej, chyba mało kto zareagowałby tak jak Ty. Sorki, że się rozpisałem. Popieram wpis @29.

  • 0

    33. ~KuFeL  2012-04-05 22:45:17  host: 87-205-174-177.adsl.inetia.pl

    piep*** wandalizm

  • 0

    35. ~point  2012-04-07 14:28:50  host: user-164-127-43-242.play-internet.pl

    Moim zdaniem to fajne miejsce dla promowania się sieci mobilnej dla młodszego pokolenia. Kto jak kto, ale właśnie, tzw. ludzie ulicy zwróciliby uwagę na tego typu reklamę jako pierwsi. Strzał w dziesiątkę :)

  • 0

    36. ~  2012-04-08 15:41:14  host: V32-03.opera-mini.net

    @35 Mało to ludzie niszczą przedmiotów na ulicach? Ławki zniszczone, latarnie obklejone plakatami, drzewka połamane, a ty jeszcze popierasz akcję dewastacji chodników? Za takie niszczenie publicznego mienia (nawet jeśli to tylko chodnik) powinno się wystawiać mandaty na prawo i lewo!

  • 0

    37.  2012-04-08 17:54:04

    Nie żaden tydzień czy dwa, tylko około roku. A jakby grubiej przymalować i wybrać miejsce mniej deptane, to i kilka lat. Chyba że specjalnie dobrali "lekką" farbę.

  • 0

    38. ~  2012-04-21 13:30:21  host: v14-02.opera-mini.net

    Mnie sie tam podoba :D Mogly by te reklamy w nocy swiecic ;D a jesli mmaluja to ''lekka'' farba to jeszcze bardziej jestem za takiego typu reklamami ;D pozdrawiam wszystkich starych prykow i urzedasow ktorzy zamulaja tutaj swoimi komentarzami. Polska to Polska i tu lepiej nie bedzie bo kazdy dba o swoja du*e zamiast sie przyczynic jakos do poprawiania naszego kraju. Przypomnijcie sobie kiedy ostatnio przechodzac przez ulubiony park posprzataliscie syf dookola kosza na smieci np...

Dodaj swoją opinię