Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MTR-y ciągle po staremu

MTR-y ciągle po staremu

WitekT 2 Stycznia 2013 12:06

0 0

Operatorzy komórkowi ciągle nie podpisali aneksów do dwustronnych umów, na podstawie których rozliczaliby się po niższych stawkach zgodnie z decyzją UKE - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Przypomnijmy, że 17. grudnia siedmiu operatorów komórkowych otrzymało decyzje UKE ustalające stawkę MTR na poziomie 8,26 groszy w I półroczu oraz 4,29 groszy później. Decyzja ta jest podstawą do zmian umów bilateralnych. Do dzisiaj jednak do tego nie doszło.

P4 jako pierwsze rozesłało podpisane projekty aneksów do wszystkich operatorów, także stacjonarnych. Na podobny ruch zdecydował się Polkomtel, jednak w swoim projekcie chciał wdrożenia tylko stawki za I półrocze. Biuro prasowe tego operatora nie odpowiedziało nam na pytanie czemu nie zawarto także stawki 4,29 groszy.




Niepodpisanie aneksów oznacza, że trzej najwięksi operatorzy ciągle pobierają stawkę 12,23 groszy, zaś P4 - 16,02 groszy. Spadek od 1. stycznia o prawie 2 grosze w przypadku P4 nastąpił w związku ze zmniejszoną ze 147% do 131% asymetrią. Harmonogram jej spadku zapisany był w obowiązujących już umowach dwustronnych.

Szerzej o tematyce MTR-ów pisaliśmy w felietonie pt. Magiczne MTR-y, czyli wymiana psa za milion na dwa koty po pół miliona.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 154
  • 0

    135. ~A  2013-01-04 00:54:39  host: 19-244.zicom.pl

    @134 no to tez jest ciekawe

  • 0

    136. ~  2013-01-04 08:33:31  host: v21-14.opera-mini.net

    @132, możesz zapłacić w tym abonemencie nawet za 3tys. min 12zł. Jeżeli będą to minuty w sieci lub na stacjonarne. Zakładasz skrajności do swoich obliczeń, które wiesz, że się nie trafią. Jaki masz profil dzwonienia, powiedz proszę. Faktycznie jest tak, że jednego miesiąca rozmawiasz 700min tylko poza sieć w prepaid a następnego 50min i tylko w sieci? Prepaid jest dobry dla mało rozmawiających i rozmawiających bardzo niesystematycznie. Tak jak wyżej ktoś pisał o tym abo za 12zł, to przecież w prepaid i tak większość tyle ładuje, bo to śmieszne pieniądze a minut jest multum. Jest taka oferta ale nie mogę z niej skorzystać. Jest to oferta utrzymaniowa dla firm w Play.

  • 0

    137. ~  2013-01-04 08:37:17  host: 213-195-170-228.ip.netia.com.pl

    @134, linka nie dostaniesz, bo zwyczajnie nie jest to oferta dostępna na stronie tak jak wspomniany wyżej abo w Play za 12zł. Widać niby tacy zorientowani jestescie a nie znacie tak podstawowych wsrod maniakow telco informacji. Za 43zł w Orange można otrzymać 1tys minut do wszystkich. Jest to SMart Plan Hallo za 59zł - 30% rabatu za przedłużenie umowy + 100% więcej minut za staż chyba powyzej 4lat. Tylko trzeba się upomniec o to w salonie lub złożyc wypowiedzenie. Zaden operator nie jest zainteresowany oferowaniem tak dobrych ofert na stronie, bo to dla niego niekorzystne.

  • 0

    138. ~  2013-01-04 09:07:58  host: v10-05.opera-mini.net

    @137 - nie jestem maniakiem, ja tylko pracuję w branży. I lubię czytać jakie to super oferty można mieć, szczególnie regulaminy bo bez tego to każdy może wszystko napisać.

  • 0

    139. ~  2013-01-04 09:12:14  host: 213-195-170-228.ip.netia.com.pl

    @138, poniekąd wszyscy tutaj jesteśmy maniakami ;) Oferta w Orange jest realna naprawdę. Zapewniam :) Oczywiście tylko przy przedłużeniu a bonus minutowy może być mniejszy bo od 50% do 100%. To zależy od stażu.

  • -1

    140.  2013-01-04 12:50:21

    "Jest to SMart Plan Hallo za 59zł - 30% rabatu za przedłużenie umowy + 100% więcej minut za staż chyba powyzej 4lat. Tylko trzeba się upomniec o to w salonie lub złożyc wypowiedzenie." Ha! Ha! Ha! I wychodzi powoli "szydło z worka", tak jak z "rewelacyjną" taryfą wlo. Wreszcie tak naprawdę podałeś warunki, na jakich dostępna jest tak dobra oferta. Jeszcze raz piszę. Ciesz się, że można z niej skorzystać i fajnie, że taka istnieje, ale niestety nie jest to opcja odpowiednia dla mnie.

  • 0

    141.  2013-01-04 14:34:34

    140. DanielR - co się mnie czepiasz? Ja nie używam takich taryf, gdzie trzeba się prosić albo umowę wypowiadać... Korzystam z tego co ma każdy - firmowy albo infywidualny. Ta, którą wyżej podałem jest na stronie www dostępna (regiulamin nawet), więc nie rozumiem Twojego ciągłego czepialstwa. Nie mam żadnych rewelacji tylko to co jest dostępne standardowo.

  • 0

    142.  2013-01-04 20:11:58

    @136 dobrze wiesz że w prepaidzie Play są darmowe rozmowy w sieci jako bonus przy doładowaniu. Chodziło mi o minuty do wszystkich sieci. Pieniądze na koncie głównym, promocyjnym czy większość pakietów można przedłużać w nieskończoność. Gadam różnie i ile potrzebuje niezależnie od okresu rozliczeniowego. Wakacje nawet po 100 minut, później więcej 200 minut, listopad 450 minut, grudzień 900 minut. Gadam też przez klienta VoIP na komórce. Promocji w Play od kwietnia było tyle że ja z konta głównego kupuje jeszcze usługi płacąc SMS Premium. Wcześniej miałem abonament dla telefonu który był w bardzo korzystnej cenie. Wiem że prepaid jest zagmatwany i ciężko to ogarnąć ale wystarczy raz to zaprogramować i działa prawie bez dotykania ;)

  • 0

    143. ~  2013-01-04 20:29:57  host: v11-16.opera-mini.net

    @142, Już cie widze jak w prepaid wygadałes 900min poza siec w miesiącu :D

  • -1

    144. ~  2013-01-04 20:43:42  host: v11-16.opera-mini.net

    @140, dla ciebie nic nie jest odpowiednie co kosztuje więcej niz 6zł. Pewnie zakupy robisz wyłącznie w sklepach typu "wszystko po 5zł". O tobie to szkoda gadać, bo drugiego centusia takiego jak ty to ze świecą szukać więc nie traktuj tego, że ktoś tobie cos poleca. Wszyscy wiemy jaki z ciebie heavy user więc 12zł dla ciebie to zbyt dużo zeby wydac na rachunek za telefon. Zejdz na ziemie megalomanie, bo o tobie nikt tutaj nie pisze

  • -1

    145. ~  2013-01-04 20:46:12  host: v11-16.opera-mini.net

    @140, wiem, ze tobie trudno jest zrozumiec, ze ktos moze potrzebowac wiecej niz 15minut w miesiącu i moze pozwolic sobie na abonament z telefonem za 43zł. Ale pogódz sie z tym, ze takich jest duzo więcej niz takich jak ty centusiow z 6zł/mc.

  • 0

    146. ~  2013-01-04 21:05:45  host: ppp155212.ostnet.pl

    @128 nie trzeba wyszukiwać ofert jak jest ich kilka i są atrakcyjne. W Heyah masz pakiet smsowy, teraz do rozmów, netowy i już. Zero problemów z wyborem.

  • 0

    147.  2013-01-04 21:07:49

    144, człowieku, nie pisz mi o "centusiowaniu", skoro sam wyliczasz cenę minuty co do groszy, dokładnie TRZECH GROSZY. Po drugi nie mówimy o 12 zł, a o ponad 40 zł, każdego miesiąca. Za te pieniądze w VM jet ponad PIĘĆ GODZIN gadki. Nigdy aż tyle mi nie było potrzebne, co NIE JET RÓWNOZNACZNE z wydawaniem na telefon kilku zł miesięcznie. Więc nie pier**l farmazonów.

  • 0

    148. ~  2013-01-04 21:11:43  host: v11-16.opera-mini.net

    @147, poza toba jest jeszcze kilkanaście mln abonentów w kraju więc skończ pisać o sobie, bo ciebie każdy juz zna tutaj i naprawdę jak nie potrafisz nic więcej napisać, to nie pisz w ogóle. Akurat nie ja pisałem o 3gr/min ale jak najbardziej potwierdzam takie abonamenty a to, ze tobie nie pasuje, bo 6zł/m-c wystarcza ci z nawiązką to twoja sprawa. Była mowa zarówno o abonamencie za 12zł jak i za 43zł. Niestety oba sa dla ciebie za drogi więc nie wypowiadaj sie na ich temat.

  • 0

    149.  2013-01-04 21:15:31

    148, i w abo za 12 zł masz minutę po 3 gr?!!! Napisałem wyraźnie. Dobrze, że jest taki abonament w Orange i skoro tobie pasuje, to sobie czekaj cztery lata i przedłuż umowę na tych warunkach. A ode mnie się odkoleguj.

  • 0

    150. ~  2013-01-04 21:18:36  host: v11-16.opera-mini.net

    @149, juz pisałem do ciebie, żebys nie wypowiadał sie w kontekscie moich wypowiedzi, bo czlowiek o twojej mentalności centusia nie zrozumie potrzeb ludzi normalnie zyjących i korzystajacych z oferowanych usług. Na tobie swiat sie nie konczy więc przestan komentować moje wypowiedzi.

  • 0

    151. ~  2013-01-04 21:20:13  host: v11-16.opera-mini.net

    @149, jak masz 17 lat i nie mozesz wziąć abonamentu na siebie, to nie moj problem. Ja jestem abonenetem od 1998r więc na nic nie muszę czekać. Oferte orange przedstawiłem zeby uciąc głupie dyskusje, ze takich nie ma w ogole.

  • 0

    152.  2013-01-04 21:47:46

    @143 sprawdź sobie jakie promocje były w prepaidzie Playa w okolicach grudnia. 10h miałem jako bonus do doładowania czyli "za darmo". Kwota doładowanie mi jeszcze została ;) Ponadto gdyby takie "telezero" działało cały rok to po konfiguracji klienta VoIP z numerem stacjonarnym na karcie Aero2 gadałoby się za darmo plus internet za darmo ;) Właściwie to ja gadam przez GSM tylko do tych co nie mają VoIPa.

  • 0

    153. ~  2013-01-04 21:57:03  host: v11-16.opera-mini.net

    @152, naprawdę doceniam twoje pasje do technologii ale sorry, nie pisz o telezero, bo to czyjas prywatna inicjatywa, która trwała kilka dni z masą nadużyć. Pewnie tak sie przypadkowo sklada, że wtedy kiedy masz potrzebe intensywnego wykonywania połączeń, to akurat jest promocja na doladowania w Play? :) Nikogo nie zniechecam do prepaid ale przy sstematycznym korzystaniu z telefonu, to nie jest najlepsze rozwiązanie dla wielu osób.

  • 0

    154.  2013-01-04 22:33:04

    @153 taką prywatną inicjatywę jestem w stanie sam uruchomić. Przy koszcie paru groszy za minutę nawet mi się nie chce korzystać z takich rozwiązań. Odnośnie bonusów można je przedłużać i korzystać przez np. rok.

Dodaj swoją opinię