Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MTR: 9,66 gr od lipca, jeżeli operatorzy nie uzgodnią inwestycji w "białe plamy"

MTR: 9,66 gr od lipca, jeżeli operatorzy nie uzgodnią inwestycji w "białe plamy"

WitekT 3 Marca 2011 15:37

0 0

Pomimo trwających rozmów pomiędzy UKE a operatorami w sprawie zamrożenia spadku stawek MTR w zamian za inwestycje, swoim tokiem idzie konsultacja decyzji obniżających hurtowe stawki.

UKE rozpoczął konsultacje nowych decyzji, w których określił stawkę MTR na podstawie kosztów świadczenia usług - na poziomie 9,66 grosza za minutę, czyli o 7,11 grosza mniej niż dotychczas. Nowa stawka miałaby obowiązywać od 1. lipca Centertela, Polkomtela i PTC. Stawka dla P4, zgodnie z harmonogramem spadku asymetrii, powinna wynosić wtedy 17,29 grosza.




W momencie, kiedy UKE podpisze porozumienie z operatorami w sprawie inwestycji na obszarach "białych plam", o czym szerzej pisaliśmy m.in. w tej wiadomości, stawka MTR spadnie o zaledwie o 1,57 grosza, do 15,2 groszy za minutę. Szerzej o "zamrożonym" harmonogramie spadku MTR-ów pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 89
  • 0

    77.  2011-03-04 13:43:38

    @60, Mobilking upadł, więc nie jest najlepszym przykładem gospodarności ;-). A mi nie podoba się, że zamrożenie MTR-u miałoby również dotyczyć P4. Widać, że Streżyńska robi wszystko, żeby stawki były jak najdłużej /niesłusznie i astronomicznie/ asymetryczne...

  • 0

    78. ~paolo  2011-03-04 14:29:26  host: 77-255-107-249.adsl.inetia.pl

    a ja mam nadzieję, że się nie dogadają i mtr spadnie, rozrusza to trochę rynek, bo już trochę nudno sie zrobiło od czasu jak wszedo PF i obniżył znacząco stawki w prepaidach. No i czekam kiedy w końcu wszystkie opy (aby mieć piekne statystki) wprwadzą konta ważne dożywotnio po doładowaniu za 5zł :) dziś w bieronce widziałem na starterach naklejki z napisem, że "konta nie wygasają nigdy" więc nie wiem, czy tak im słabo schodziły te startery, że sie przedatowały i teraz zrobili je "wiecznie żywe"?

  • 0

    79. ~  2011-03-04 14:34:23  host: p16-04.opera-mini.net

    77 to ty pisałeś 2 dni temu że plus dopłaca za korzystanie z roamingu przez play, myślałem że z dopalaczami zrobili porządek ale widzę że nadal ludzie kupują środki kolekcjonerskie. Asymetria to kura która dla klientów znosi złote jajka. Ludzie mnie przerażają w tym co piszą. "Jeśli ktoś jest głupcem i ma tego świadomość to pół biedy, gorzej gdy ktoś jest głupcem i uważa się za mądrego"

  • 0

    80. ~...  2011-03-04 14:36:11  host: user-46-113-202-40.play-internet.pl

    UKE dobrze sprawę postawiło- nie chcecie marchewki to dostaniecie kijem. Mi czyli osobie nie związanej w żaden sposób z telekomunikacją takie postawie sprawy się podoba. Dostanę albo lepszy zasięg albo niższy mtr a ten prędzej czy później przełoży się na niszą cenę usług.

  • 1

    81. ~  2011-03-04 14:41:05  host: dcc51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MTR spadnie no dobrze, a ceny muszą spaść? Nie. Mogą zrobić tak jak z cenami do P4. MTR spada, a ceny stoją w miejscu 72-80gr. jeżeli Play obniży to inni też. Jeżeli Play tego nie zrobi nic się nie zmieni. W3 sama z siebie nie da nic.

  • 0

    82. ~...  2011-03-04 14:51:04  host: user-46-113-202-40.play-internet.pl

    @81 Ja jednak będę się upierał że niższy mtr "prędzej czy później przełoży się na niszą cenę usług" pzdr

  • 0

    83. ~  2011-03-04 14:54:20  host: dcc51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    82. Owszem może się i przełoży, ale w abonamentach i to pewnie w tych wysokich. Prepaid, jak zwykle zostanie w tyle. Ale zgadzam się. Też wolę żeby MTRY spadały niż te zakulisowe opowieści do poduszki o "białych plamach", które i tak były, są i będą.

  • 0

    84. ~  2011-03-04 16:05:33  host: z17-04.opera-mini.net

    swawki za min do p4 w w3 powinny spadac jak w ofertach tp-to przyklad jak konkurencja naprawde moze wplywac na ceny detaliczne.w3 dalej bedzie dyskryminowala p4 cenami 70-80gr min..50-60 byloby juz znosne ale to moze za rok :)mirekb

  • 0

    85.  2011-03-04 16:29:28

    66, mtr jest 0 złotych ... i 18 groszy :) 78, startery biedronki były ważne do końca 2010 roku, więc w lutym przykleili naklejke, że nie tracą ważności. 81, oczywiście wielka trójca złodziei nie da nic sama z siebie :) 82, jak p4 nie zrobi pierwszy ruchu to może cudem 22.12.2012 :) 83, a ja osobiście jestem tak dobry, że mimo że nigdy nie "widziałem" "białych plam" to jednak wolałbym aby komuś żyło się lepiej z jakimś zasięgiem :) choć z drugiej strony, perspektywa mniejszego zarobku dla trójcy jest bardzo kusząca :-)

  • 0

    86.  2011-03-04 17:32:33

    zgadza się, mniejszy przychód to mniejsze podatki, a z wymianą ruchu jest w sumie w W3 po równo. mniejsze przychody to jednak mniejsze słupki w PowerPoincie. mam cichą nadzieję, że W3 oleje Czupiradło i pójdzie na ten niższy mtr; ktoś jej w końcu musi utrzeć nosa.

  • 0

    87. ~ala  2011-03-04 21:02:38  host: 31.60.86.109

    MTR 9,66 to co 19gr w PF? będą mieć większą maże :)

  • 0

    88.  2011-03-05 12:21:47

    ala, nie licz na szybkie obniżki, nawet przez p4. Tym bardziej, że i tak się dogadają z uke

  • 0

    89.  2011-03-05 12:51:18

    Wałkowane było na telepolis że stawki MTR nie mają wpływu na ceny detaliczne ale do niektórych nie dotarło. Od marca 2010 Play miał prawie wszystkie oferty z minutą poniżej MTR. Jak nie "dopłacał" do telefonu to w ofercie bez telefonu za 14,5 zł. było 120 minut czyli ok. 12 gr. brutto a 9,8 gr. netto. Był pakiet 5 gr. brutto ( 4,1 netto ) do wszystkich sieci. Ostał się pakiet 200 minut za 15 zł. czyli 7,5 gr. brutto ( 6,1 gr. netto ). Nie widzę tego pakietu wieczory i weekendy 15 zł. 300 minut ?

  • 2

    90. ~  2011-03-05 12:58:18  host: t18-15.opera-mini.net

    2 lata w simplusie są ceny z księżyca i nie tylko chodzi o stawkę do play, nawet jak obniża mtr to pewnie nic się nie zmieni nigdzie, jeśli play nie obniży cen podstawowych pierwszy, bo tych promocyjnych to już nie ma z czego obniżać, odszedłem z play do ga ale polecam play, 10gr do wszystkich w każdej ilości i jeszcze dużo darmówek, stacjonarne za 5gr jak ktoś chcę, jak tu nie nabijać się że ktoś ma simplusa

  • 2

    91. ~  2011-03-05 16:19:54  host: t19-15.opera-mini.net

    89 jako przykład możesz też dawać smsy, od dawna w play są darmowe czy po 1gr a u innych po jakieś 18gr. Chociaż orange dało, w pakiecie ważnym 10dni, 10gr za sms buhaha. Gruszka twierdzi dopłacali do tego zawsze a ja jestem przekonany że na pewno nie w moim przypadku

  • 0

    92. ~  2011-03-06 20:56:35  host: ip-94-42-55-195.multimo.pl

    Wiadomo kiedy można spodziewać się obniżki cen w roamingu?

  • 0

    93. ~xkx  2011-03-09 08:27:41  host: aen138.internetdsl.tpnet.pl

    Jak nie wymusi tego UE to nie prędko.

  • -1

    94. ~jola  2011-03-10 21:59:59  host: 178.182.95.69.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    play to geyowska sieć nawet ich logo gdy przyjrzeć mu się dokładniej przypomina gejowską tęcze

  • 0

    95. ~Melka  2011-03-12 12:36:48  host: dynamic-78-8-155-41.ssp.dialog.net.pl

    mirekb- smieszny jesteś z twierdzeniem, że wielka trójca dyskryminuje PLAYa. PLAY sam się dyskryminuje, raz, że korzysta z przywilejów, dwa, że za te pieniądze buduje sobie chyba pałace, bo poprawy jakości jakoś nie widać (dalej było i jest *** dalej wywala z sieci, dalej POL chodzi jak krew z nosa). Mam dwie aktywki, na próbę, dla teściowej i teścia wziąłem, a oni wiecznie narzekają, że nie mogą dzwonić, bo coś. Że nie umieją? E, chyba umieją, bo maila wysłać potrafią :-) Próba się już na szczęśćie kończy, czas wrócić do normalnego operatora.

  • 0

    96. ~  2011-03-12 13:55:54  host: dcr38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    95.Ale bzdury wypisujesz. Nie masz bladego pojęcia o stawkach i MTR.

Dodaj swoją opinię