Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mToken od PWPW

mToken od PWPW

sirmark 6 Stycznia 2010 11:41

0 0

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wprowadziła do swojej oferty e-produktów mToken, czyli system mobilnego uwierzytelniania użytkowników w dostępie do zastrzeżonych zasobów. Rozwiązanie pozwala na samodzielnie generowanie kodów i haseł np. do kont bankowych.

mToken jest instalowanym w telefonie komórkowym programem, który generuje hasła jednorazowe. Aplikacja współdziała z mechanizmami zarządzania kontem przez internet. Jest rozwiązaniem dedykowanym firmom (m.in. bankom), dla których ochrona ich zasobów informacyjnych, a także maksymalne bezpieczeństwo transakcji internetowych jest wartością nadrzędną. Dzięki rozwiązaniu mToken mogą udostępnić swoim klientom możliwość samodzielnego generowania haseł i kodów do usług internetowych.
mToken jest prosty w instalacji i obsłudze, mimo że zawiera złożone algorytmy kryptograficzne. Ma również niewielkie wymagania sprzętowe - wystarczy, że telefon posiada środowisko Java. Użytkownik mTokenu nie płaci za generowane hasła i kody - w przeciwieństwie do kodów przesyłanych SMS-em, gdzie często występują opłaty.

Autoryzacja transakcji następuje z wykorzystaniem mechanizmu challenge - response, zaś generowane hasła jednorazowe mają bardzo krótki okres ważności, zapobiegający ich przechwyceniu przez osoby niepowołane. Aplikacja mToken pracuje w trybie offline i znacznie ogranicza możliwość ataku phishingowego. Zdaniem twórców systemu, mToken pozwala uniknąć wielu niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z haseł SMS-owych, które dostarczane są niezaszyfrowanym tekstem i mogą zostać przechwycone podczas przechodzenia przez bramkę brokera SMS oraz infrastrukturę operatora komórkowego. Ponieważ aplikacja instalowana jest w telefonie, a nie na karcie SIM, nawet ewentualne sklonowanie i wykorzystanie karty SIM nie narazi użytkownika na niebezpieczeństwo.

Źródło tekstu: PWPW     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2010-01-06 14:30:49

    czyli dokladnie to samo co juz dziala w Eurobanku

  • 0

    2. ~piech  2010-01-07 00:22:31  host: 94.254.159.137

    właśnie to chciałem napisać.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet