Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MTiB zdziwione stanowskiem prezesa URTiP

MTiB zdziwione stanowskiem prezesa URTiP

WitekT 23 Grudnia 2005 17:37

0 0

Wszyscy zainteresowani byli wystarczająco wcześnie poinformowani co do wymagań Unii Europejskiej w sprawie wprowadzenia usługi przenoszenia numerów dla użytkowników prepaid - uważa minister transportu i budownictwa.

Z kolei zdaniem prezesa URTiP Witolda Grabosia, na przygotowanie się do wdrożenia usługi zatrzymania numeru przy zmianie operatora dla użytkowników prepaid operatorzy komórkowi powinni mieć od 3 do 4 miesięcy. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Jak zauważa resort transportu, prace nad tą ustawą rozpoczęły się w poprzedniej kadencji sejmowej. W konsultacjach nad projektem ustawy uczestniczyli operatorzy komórkowi. Prezes URTiP uzgodnił, w ramach uzgodnień międzyresortowych, zapisy projektu i nie zgłaszał wówczas, ani też w pracach sejmowych w grudniu bieżącego roku, wątpliwości co do faktu i czasu wprowadzenia usługi przenośności numerów dla użytkowników prepaid - stwierdza komunikat resortu transportu.

Resort przypomniał, że 13. grudnia Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości skargi przeciwko Polsce w sprawie niewdrożenia przenośności numerów ze szkodą dla konsumentów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Szalony  2005-12-23 18:27:33  host: gprs1.plusgsm.pl

  Czas stąd wyjechać to chory kraj :)

 • 0

  2. ~wlo  2005-12-23 19:14:55  host: anz189.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Chciałbym urzędnikom ministerialnym powiedzieć, że wymaganie Unii są różne. Jest też wiele takich, które samo ministerstwo uważa za niegodne przestyrzegania... Jak więc operatorzy mają ustosunkowywać się do prawa unijnego? Tym bardziej, że w Polsce jednak polskie prawo obowiązuje a nie to co zaleca Unia. Unia zaleca przetrzymywanie danych o połaczeniach... 2 lata ;-) A Polska? 15 uważa że będzie mało ;-) Przestańcie więc państwo pieprzyć o tym co kto wiedział... Ja wiem, co mi unia zaleca, a skarbowy i tak swoje zrobi bo pieprzy co Unia zaleca - mają ordynację podatkową i prawo bankowe (polskie prawo) już ich nie ovbchodzi (akurat to mi ostatnio jeden urzędnik powiedział)...

 • 0

  3. ~  2005-12-23 19:59:24  host: dqc223.neoplus.adsl.tpnet.pl

  wlo: Troszke masz racji, ale niestety w sprawie Twoich klopotow z Urzedem Skarbowym KE sie nie wlaczy do akcji, a w sprawie przenoszenia numerow w pre-paid juz sie wlaczyla wiele miesiecy temu. I operatorzy o tym wiedzieli. Wiedzieli tez o nowelizacji, bo byla z nimi konsultowana. To jest roznica miedzy problemami maluczkich, a problemami wielkich.

 • 0

  4.  2005-12-23 20:31:01

  NIE MA SENSU ZA DUZE PIENIADZE PODOBNO 150PLN PRZENOSIC NUMERU PRE-PAID LEPIEJ KUPIC NOWY STARTER I ZADZWONIC DO KAZDEGO I TAK TANIEJ WYJDZIE...

 • 0

  5. ~maniana  2005-12-23 22:58:52  host: apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

  wlo: najeżdżasz na tą unię jakby ci ktoś moherowy beret na głowe założył (bez urazy). winny jest graboś i jego powinni zdymisjonować.

 • 0

  6.  2005-12-24 02:50:31

  panie blum, takie fajne nazwisko a tak pan chrzani. 150 zlotych to duzo mniej niz mozna stracic przez zmiane numeru. moze niektorzy tak nie maja, ale wiekszosc ludzi raczej sie ze mna zgodzi wiec prosze nie dezinformowac...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-172-180.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet