Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MT i UKE rozpoczynają akcję antydialerską

MT i UKE rozpoczynają akcję antydialerską

WitekT 15 Maja 2006 17:48

0 0

Przedstawiciele Ministerstwa Transportu i Urzędu Komunikacji Elektronicznej zapowiedzieli rozpoczęcie 17. maja - w Światowym Dniu Telekomunikacji - akcji antydialerskiej.

Analiza skarg napływających do Urzędu Komunikacji Elektronicznej pokazuje, że użytkownicy internetu nadal mają problem z dialerami. Liczba osób, które szukają pomocy w Urzędzie w tej sprawie, nie maleje i jest to około 10% skarg trafiających do Urzędu - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes UKE Anna Streżyńska.

Dodała, że użytkownicy zgłaszają się do Urzędu z prośbami o mediacje z operatorami telekomunikacyjnymi. Jak wyjaśniał prezes, operatorzy rzadko zawierają ugodę z ofiarami dialerów; najczęściej w momencie, kiedy przekroczyli czas odpowiedzi na reklamacje. Zazwyczaj operatorzy przystępują do egzekucji rachunków.
W ramach akcji antydialerskiej UKE i resort będą dążyły do propagowania zasad korzystania z internetu. Chodzi m.in. o korzystanie z programów antydialerskich oraz z dodatkowych usług, które zabezpieczają użytkowników, jak np. ustalenie maksymalnego miesięcznego limitu opłat za połączenie czy też blokada połączeń z numerami o podwyższonej płatności. Operatorzy telekomunikacyjni będą promowali te usługi, oferując je za darmo, a na swoich stronach zamieszczą programy antydialerowe.

Dyrektor Departamentu Telekomunikacji w resorcie transportu Jacek Łosik powiedział, że w ramach prac nad projektem nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, ministerstwo przygotowało propozycje zmian, które będą przeciwdziałały zagrożeniom ze strony dialerów. Wymienił m.in. wprowadzenie obowiązku automatycznego blokowania połączeń z numerami o podwyższonej płatności (dopiero na życzenie abonenta te usługi byłyby odblokowywane) oraz zobowiązanie operatorów do monitoringu ruchu i informowania klientów o generowaniu połączeń z numerami o podwyższonej płatności.

Dodatkowo w ramach akcji abonenci, wraz z rachunkami, dostaną pismo od prezesa UKE, ostrzegające o zagrożeniach ze strony dialerów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~telepies  2006-05-16 08:31:22  host: abuq210.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Dodatkowo w ramach akcji abonenci, wraz z rachunkami, dostaną pismo od prezesa UKE, ostrzegające o zagrożeniach ze strony dialerów."..... Skoro nie ma prawa na "pomocnika złodzieja" to tylko uświadamiając abonentów można zapobiec dalszym kradzieżom. Tak trzymać !

 • 0

  2. ~wlo  2006-05-16 15:59:36  host: atj238.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A podobno modem to już prehistoria... Ktoś kto korzysta z dostępu do sieci przez modem, korzysta z GSM-u przez Nokię 3210/3310 albo 5110 lunb podonego Siemensa itd. to podobno dziwak i niedzisiejszy człowiek... Jak to jest w końcu - użytkownicy megabitowychłączy i nokii seii N albo SE serii W?

 • 0

  3. ~shaggy  2006-05-17 08:35:56  host: ebp119.neoplus.adsl.tpnet.pl

  odnośnie modemów to jeszcze dlugo bedzie się z nich korzytać. zawsze to jest zapasowe łącze jak się np dsl wysypie. Co prawda gprs oferuje podobny standard ale modem telefoniczny masz w każdym notebooku. poza tym nie wszedzie nasze telekomy pozwalaja na dsl. a wtedy sie bierze darmowe wieczory (i weekendy) i laczymy sie z jakimś zamiejscowym numerem dial-up, który nie ma formatu 0-20* I internet kosztuje wtedy te 20-30zł. Można to zastosować na isdn i wtedy mamy cale 128. Ale to zabawa warta świeczki dla kogoś kto już ma isdn. A co do starych telefonów to mam nokie 5110 od 7 lat i uważam że jest to jeden z najbardziej niezawodnych aparatów. A ci którzy ciągle zmieniają słuchawki i tak zawsze się znudzą i będą kupować nowe. Im zawsze będzie czegoś mało. Co prawda mam jescze siemensa m55 ale zawyczaj używam go do czytania książek na microreaderze albo biorę go jak jade za granicę bo przydaje mi się do wysyłania mms-ów za 40gr (sms 1.95zl).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet