Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MSWiA kończy prace nad uruchomieniem "112" w stacjonarkach

MSWiA kończy prace nad uruchomieniem "112" w stacjonarkach

sirmark 31 Marca 2005 11:23

0 0

Prace nad uruchomieniem europejskiego telefonu alarmowego "112" w telefonii stacjonarnej są na ukończeniu, a obecnie numer ten jest dostępny w telefonii komórkowej - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Skowroński.

Obowiązek uruchomienia europejskiego numeru 112 narzuca krajom UE dyrektywa o usługach powszechnego dostępu.

W Polsce powstało 80 Centrów Powiadamiania Ratunkowego obsługujących telefon "112". W regionach nieobjętych ich działaniem, telefon alarmowy jest obsługiwany przez powiatowe komendy policji lub straży pożarnej. Do końca marca operatorzy mają przeanalizować przedstawiony przez MSWiA wykaz baz teleadresowych obsługujących numer 112.
Według rzecznika prasowego URTiP Jacka Strzałkowskiego, uchylanie się od obowiązku przekierowania numeru 112 przez operatorów stacjonarnych jest naruszeniem prawa i grożą za to kary. Wyjątkiem jest brak możliwości technicznych dokonania przekierowania.

Numer 112 to specjalny numer telefoniczny, pod który Europejczycy mogą za darmo dzwonić z każdego miejsca we wszystkich krajach UE w nagłych przypadkach: by wezwać pogotowie, policję czy straż pożarną.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet