Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MSP szuka w Egipcie inwestora dla Polkomtela

MSP szuka w Egipcie inwestora dla Polkomtela

WitekT 14 Października 2009 10:32

0 0

Przedstawiciele ministerstwa skarbu planują spotkać się w Egipcie z przedstawicielami miejscowych władz i biznesmenami. Ma w formie zaproszenia do zakupów zaproponować możliwości inwestycyjno-prywatyzacyjne w Polsce, m.in. zakup Polkomtela - pisze Puls Biznesu.

W grę wchodzą partnerzy dla kilku dużych firm, m.in. dla Polkomtela. Ministerstwo upatrzyło sobie nawet inwestora dla telekomu, z branży.

Sądzę, że zainteresowany transakcją mógłby być koncern Orascom Telecom — mówi Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu.




PGE (21,85%) i PKN Orlen (24,4%) informowały, że chcą sprzedać swoje pakiety akcji Polkomtela i oceniały, że sprzedaż inwestorowi branżowemu lub finansowemu jest możliwa jeszcze w 2009 roku, ale alternatywą jest też sprzedaż tych akcji poprzez giełdę. KGHM (24,4%) informował zaś, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.

Vodafone nie wyraził zainteresowania znaczącym zwiększeniem udziałów w telekomie, więc prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być giełda - bądź nowy inwestor.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2009-10-14 12:38:44

    Orascom Telecom? Taa... Bo akurat w to uwierzę. ;-)

  • 0

    14. ~  2009-10-14 12:46:40  host: hpb142.internetdsl.tpnet.pl

    no to podsluchy czekaja w pogotowiu i szykuje sie nowa afera tym razem "komorkowa" :D

  • 0

    15.  2009-10-14 13:14:17

    To już lepiej niech Katar czy Chiny wezmą część Polkomtela niz Vodafone miałoby wejść. Tylko sknociliby oferte Plusa, tak jak to sie stało z Ideą po przebranżowaniu na Orange.pl

  • 0

    16. ~moonlight  2009-10-14 13:21:05  host: apn-77-112-198-89.dynamic.gprs.plus.pl

    ci goście z msp to chyba mają za mało roboty.

  • 0

    17.  2009-10-14 13:26:03

    miko myślał, myślał ... i wymyślił egipt. ciekawe ile pojedzie osób towarzyszących? i kto za nie zapłaci? i pewnie wiadomo o czyje dobro tu chodzi...

  • 0

    18.  2009-10-14 14:23:20

    Firma przynosi zyski,więc po co w ogóle sprzedawac,bo Tusk szuka pieniędzy?Kto w kryzysie sprzedaje firmę,która przynosi zyski?

  • 0

    19. ~  2009-10-14 14:25:20  host: adkw39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie kolejna afera sie za tym kryje, no ale o tym ile przy okazji zostanie ukradzione juz sie niestety nie dowiemy bo dwór Tuska postanowil zasiasc we wladzach CBA... takie CBA z ludzmi Tuska to jeszcze krasc im pomoze... Bedzie sie zreswzta czym dzielic!

  • 0

    20.  2009-10-14 14:27:48

    nemo2009: bo Orlen i PGE dość mocno potrzebują pieniędzy na inwestycje w swój główny biznes?

  • 0

    21.  2009-10-14 14:48:34

    @20.Tyle co wiem,rząd ma pakiet kontrolny,moze zablokowac taką sprzedż,moze się mylę?

  • 0

    22.  2009-10-14 14:52:56

    nemo2009: ma pośrednio pakiet kontrolny, nie jest bezpośrednim właścicielem. Ale MSP nie chce blokować ani wpływać na decyzję bezpośrednich właścicieli - oni sami wiedzą co jest dla nich lepsze i na co potrzebują pieniędzy,

  • 0

    23.  2009-10-14 15:05:52

    20. no potrzebują pieniędzy, zwłaszcza na premie prezesów i ich 20 zastępców, oraz całą armię urzędasów, ot taka nasza demokracja jest.

  • 0

    24. ~ZICO  2009-10-14 15:52:31  host: abiy180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może Tusk chce zrobić powtórkę z rozrywki tak jak miało to miejsce w przypadku stoczni?

  • 0

    25. ~alex  2009-10-14 16:04:13  host: 82.160.172.30

    Ten rząd rudego to najbardziej skorumpowany rząd po 89`!!!!!!!!!!

  • 0

    26. ~  2009-10-14 16:20:39  host: v06-05.opera-mini.net

    Złodzieje tylko kombinują cały czas jakby tu coś sprzedać!

  • 0

    27. ~  2009-10-14 16:27:01  host: v06-05.opera-mini.net

    @23: Jakich 20 zastępców? Myślisz, że prezes Vodafone będzie mniej zarabiał? Naiwny...

  • 0

    28. ~ttt  2009-10-14 17:36:21  host: aahw191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Był "poważny" inwestor z Kataru, czas na "poważnego" inwestora z Egiptu ;-)

  • 0

    29.  2009-10-14 18:41:12

    To się ciągnie jak telenowela, niestety. Patrząc od dłuższego czasu na zamieszanie wokół sprawy i brak konsekwencji w poczynaniach mam wrażenie, że akcjonariusze chyba nie bardzo wiedzą co i jak chcą osiagnąć. To przypomina sytuację kiedy chce się mieć ciastko i chce się zjeść ciastko. Notowania miedzi czy ropy naftowej mogą się zmieniać co chwilę ale nie zdanie poważnych(?) akcjonariuszy...

  • 0

    30. ~ttt  2009-10-14 20:22:36  host: aahw191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @29 Niestety masz rację. Niestety dla Polkomtela, bo na pewno te ciągłe plotki nie wpływają pozytywnie na funkcjonowanie tej spółki. Ale nie nazwałbym polskich akcjonariuszy poważnymi bo przecież ich zdanie zmienia się wraz ze zmianą ekip rządzących. To jedna wielka polityka.

  • 0

    31.  2009-10-16 08:19:32

    Tusk to by wszystko sprzedał. Zostaną w polskich rękach tylko ulice, do sprzątania oczywiście

  • 0

    32.  2009-10-16 10:31:49

    piotrM: kapitał nie ma narodowości. To cena globalizacji.

Dodaj swoją opinię