Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MSP: kurs TP za niski na sprzedaż resztówki

MSP: kurs TP za niski na sprzedaż resztówki

WitekT 10 Sierpnia 2009 20:26

0 0
Ministerstwo Skarbu Państwa będzie zainteresowane sprzedażą pakietu akcji Telekomunikacji Polskiej, gdy cena akcji telekomu na GPW wzrośnie powyżej 6-miesięcznej średniej, czyli 19,3 zł - poinformował Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa.

Decyzja o sprzedaży (...) została podjęta. Dzisiejsza cena jest zbyt niska - powiedział rzecznik.

MSP ma 4,15% akcji Telekomunikacji Polskiej. Na zamknięciu dzisiejszej sesji kurs TP wynosił 15,92 zł.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~  2009-08-10 20:29:42  host: chello084010163119.chello.pl

    Chyba nie wzrośnie.

  • 0

    2. ~wans  2009-08-10 21:03:32  host: 188.33.119.82

    niech jeszcze zapadnie decyzja o podziale i wtedy... sru! kurs akcji ;)

  • 0

    3.  2009-08-10 21:41:35

    no to sru! ;) Ehh... czy w naszym państwie tak musi być, że robimy po jak najmniej korzystnych warunkach? A było 26 zł za akcje. Czemu wtedy nikt tego nie sprzedał (22-24 za rządów Tuska)?!

  • 0

    4. ~dj1910  2009-08-10 22:18:10  host: staticline18369.toya.net.pl

    no bo Pan Tusk to premier Polski tylko z urzędu, jego działania jednak są takie, jakby był premierem jakiegoś wrogiego nam Państwa...dno i kilo mułu

  • 0

    5. ~  2009-08-10 22:20:21  host: t04-07.opera-mini.net

    Czyli ft.pl kupi pakiet i tp zamieni sie w orange.mirekb

  • 0

    6. ~  2009-08-11 00:04:18  host: 77-96-158-229.cable.ubr29.newt.blueyonder.co.uk

    Fuck TPSA

  • 0

    7.  2009-08-11 00:48:01

    @3 jakby ktos w Polsce przewidzial, ze nastana ciezkie czasy dla spolek z zagranicznym kapitalem, to pewnie by to sprzedali. pamietaj, ze nienajlepsze wyniki FT przenosza sie posrednio na spadek kursu akcji TP. dodajac do tego nienajlepsza prase 'polskiego' telekomu, ciagla nagonke na podzial funkcjonalny i inne niedogodnosci jest jak jest. nie wiem czemu SP tak dazy do sprzedania tych aktywow. jednorazowy zastrzyk gotowki niczego nie zmieni, a dzieki takiej transakcji FT stanie sie w ponad 53% wlasnosia FT co daje im wolna reke na rzadzenie po swojemu. jakos wszyscy reprezentowani przez BoNY tak sie nie spiesza ze sprzedawaniem swoich akcji choc kto wie jaki bedzie scenariusz, gdy SP sprzeda swoje udzialy, a poszczegolni akcjonariusze (BoNY reprezentuje rowniez pracownikow posiadajacych akcje o ile mnie pamiec nie myli)... co do wprowadzenia marki orange to nie bylbym takim optymista... potrwa to raczej kilka lat.

  • 0

    8.  2009-08-11 00:50:28

    zjadlem czesc tekstu: a poszczegolni akcjonariusze (...) po takiej transakcji zaczna wyprzedawac akcje z braku jakiejkolwiek mocy decyzyjnej.

  • 0

    9.  2009-08-11 10:42:48

    thonka, ale SP nie jest od trzymania resztówek. I tak teraz FT ma większość. Jak będzie miał bezwzględną to nic to w praktyce nie zmieni, a SP zarobi na tym i uratuje budżet (inna sprawa, ze dla mnie takie ratowanie to g***, bo np. sam alkoholizm kosztuje budżet od 25 do 38 mld zł!)

  • 0

    10. ~poko  2009-08-11 10:52:50  host: nat-pra-1.aster.pl

    Ta resztówka nic nie daje SP, bo decyzje zapadają na WZA. Na WZA reprezentowana jest tylko część kapitału więc nawet 15% akcji może stanowić bezwzględną większość.

  • 0

    11. ~mirekb  2009-08-11 23:10:33  host: inet20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    za pare lat ktos znowu przesledzi skutki prywatyzacji obecnego rządu i wyjdzie jak zwykle.kiedys napisałbym "obym sie mylił",teraz "cuda sie zdarzają"..

Dodaj swoją opinię