Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MSI U120 Wind - powiew mobilności

MSI U120 Wind - powiew mobilności

LuiN 11 Października 2008 13:43

0 0

msi u120 Producenci netbooków pierwotnie planowali ubić interes na montowaniu starych komponentów do maleńkich obudów. Obecnie okazuje się, że niska cena nie musi oznaczać przedpotopowych rozwiązań, czego najlepszym przykładem jest nowy netbook MSI.

O niewątpliwym sukcesie sprzedażowym netbooków i ich sytuacji na polskim rynku szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Urządzenia te rozwijają się obecnie znacznie szybciej niż duże laptopy, zapowiedzi nowych wersji pojawiają się niemal codziennie. Następcy doczekał się także jeden z najpopularniejszych modeli MSI U100 Wind.

Najistotniejszą zmianą konstrukcyjną MSI U120 Wind, obok jeszcze atrakcyjniejszej obudowy, jest modem HSDPA - wystarczy włożyć kartę SIM by mieć dostęp do mobilnego Internetu.




Podobnie jak w przypadku poprzedniej konstrukcji, sercem urządzenia jest procesor Intel Atom 1,6 GHz, a 10-calowy ekran ma rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Do dyspozycji mamy 2 GB pamięci RAM i moduł WiFi pracujący w standardzie 802.11n.

Ceny nowej wersji różnicować będzie ilość i forma pamięci wewnętrznej - dysk 120 GB, ewentualnie pamięci SSD - do wyboru 20 albo 40 GB. Bateria 6-cell poprzedniej wersji pozwalała na ponad 5,5h pracy przy użyciu WiFi, przy zastosowaniu SSD czas ten może być jeszcze dłuższy.

Premiera w grudniu, ceny poniżej 600 dolarów.

Źródło tekstu: electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 80
  • 0

    61. ~jacek  2008-10-12 18:17:20  host: bma51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ile bierze ta era bo z innymi sieciami ok a dleczego z era inaczej

  • 0

    62.  2008-10-12 18:52:46

    #61: tu było wszystko opisane. Miłej lektury :) http://telepolis.pl/news.php?id=11738

  • 0

    63. ~jacek  2008-10-12 19:05:50  host: bma51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dziękuje r

  • 0

    64.  2008-10-12 21:19:37

    czylo ta toshiba R400-104 jest dobra?????????????????????????????? :) czy nie?

  • 0

    65. ~xxx  2008-10-12 22:30:25  host: enf250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do mini-laptopów jeśli ma wifi oraz wbudowany modem hsdpa (dla Play:) to niczego wiecej nie potrzebuję, jeśli nie ma napędu optycznego (nie wiem) to ściągnie się przez net :) > Maxiush. Ciekawe info n/t laptopów a coś wiesz na temat Maxdata? Co do Fujitsu-Siemens to właśnie do Fujitsu mam uprzedzenie z powodu padających na potęgę ich dysków twardych w okresie lat 2002-2003 kiedy je wymieniałem po padnięciu na inne. Przegrzewały się bodajże z powodu niewłaściwego materiału. Źle je wspominam.

  • 0

    66. ~  2008-10-13 01:08:59  host: host-89-229-132-22.chelm.mm.pl

    to jest portal o telefonii ?? czy już o komputerach ?? :/

  • 0

    67.  2008-10-13 08:28:45

    PLANET - tak samo w drugą... Ja od lat używam notebooka i powiem ci, że nie potrzebowałem "w terenie" - poza biurem - napęwdu optycznego ;-) 66. - a od kiedy o telefonii? myślałem, ze o telekomunikacji?

  • 0

    68. ~maxiusz  2008-10-13 09:12:11  host: eju12.internetdsl.tpnet.pl

    @64 jak trafisz na dobra sztukę to tak ;-D

  • 0

    69. ~Maxiusz  2008-10-13 09:23:52  host: eju12.internetdsl.tpnet.pl

    @55 W pelni sie zgadzam ThinkPad to klasyka,legenda i klasa sama w sobie,choc nowe IdeaPady od lenovo poza np bardzo lustrzaną matryca są świetna propozycja,choc nie jestem w stanie powiedziec jak z jakoscia ich budowy,bo nie mialem ich jeszcze na stole operacyjnym ;-) Jesli sa choc w 70% zbudowane jak ThinkPady R'ki to sa godne uwagi bo watpie ze az tak jak seria T Lenovo. @56 Nie dziwie się twoim podejrzeniom co do spadku jakosci, bo to fakt.Natomiast Seria Vaio broni sie jeszcze wysoka cena i sony stawia duze wymagania przy ich produkcji prawdzwiwemu wykonawcy czyli ASUSTEK.Vaio jest mało awaryjne jak wraca to po zalaniach itp. Tez ciezko wypowiadac sie dokladnie bo sprzedaz Vaio to nadal maly kawalek tortu sprzedazowego.P

  • 0

    70. ~Maxiusz  2008-10-13 09:27:11  host: eju12.internetdsl.tpnet.pl

    Sory za bledy i za naduzywanie slowa "choć" pisze na szybko

  • 0

    71. ~ed  2008-10-13 09:29:04  host: host-89-167-51-26.pronet.lublin.pl

    Witam, A ja poproszę o opinię jeśli już jest takowa o propozycjach Samsunga w tej dziedzinie ??

  • 0

    72. ~t~  2008-10-13 09:39:01  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 Polecam toshibe z serii satelite 17`

  • 0

    73.  2008-10-13 09:41:38

    #71. Samsung zapowiedzial wprowadznie modelu NC10. Na rynku do ma sie pojawic w polowie pazdziernika czyli praktycznie juz. Specyfikaja jest standardowa, bateria 6 cell, ceny porownywalne, za to netbook jest IMHO bardzo ladniutki.

  • 0

    74. ~  2008-10-13 14:59:47  host: oo7.ipartners.pl

    #73 ZTCP to Samsung mowil o listopadzie ;-) A poza tym NC10 ma miec bateria 3 i 6 komorowe oraz twardziela 80/120/160 GB.

  • 0

    75. ~Maxiusz  2008-10-13 18:43:01  host: host-n4-89-48.telpol.net.pl

    Samsung jest stosunkowo młodym graczem na rynku lapków i miałem z nim doczynienia porównywalnie jak z Sony.Sa wykonywane przez HP na zlecenie.Z tego co widziałem są przyzwoitej jakości, z serwisem jakiegoś szerszego kontaktu nie miałem wiec nie moge nic o tym powiedziec, ale jesli działa jak serwis drukarek laserowych tej firmy to nie kupiłbym za chiny ;-).Mi osobiscie podoba sie design w porównaniu do np. dyskotekowo wykonanych Pavilionów (moje subiektywne zdanie)

  • 0

    76. ~  2008-10-14 00:38:09  host: aum35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PLANET: Akurat notebooki Asusa to badziew jaki mało. Miałem takiego za około 5 tys i wymienili mi w serwisie wszystko przez 2 lata gwarancji, poza matrycą która miała jeden jasny subpiksel ale nie uznali tego za wade. Całe szczeście że wszystko było na gwarancji. A i żeby nie było napęd optyczny i pękająca obudowa przez luźne zawiasy była 2 razy wymieniana. Na serwis nie mogę narzekać wymieniali wszystko w ciągu 5 dni. Serwis ORIKA we Wrocławiu.

  • 0

    77.  2008-10-14 01:12:27

    66 - o telekomunikacji, a odkąd w netbookach pojawiają się modemy HSPA, to warto czasem coś o tym wspomnieć ;)

  • 0

    78.  2008-10-14 15:20:29

    @76: bardziej polegam na opinii kogos, kto pracuje w serwisie (albo ma z takim stycznosc), jak Maxiusz, niz na Twojej jako pojedynczego uzytkownika. Sam znam sporo osob, ktore uzywaja Asusa i maja raczej pozytywne odczucia. Ze Ci nie uznali brightdota za 'wade' to tylko dlatego, ze nie przekraczal normy ISO, naucz sie czytac ze zrozumieniem. U mnie tez byly mniejsze badz wieksze problemy, ale serwis tak czy owak jest naprawil (rowniez w obrebie gwarancji). Wiec precyzyjniej - TWOJ egzemplarz DANEGO modelu byl wadliwy - nie WSZYSTKIE laptopty TEJ firmy. Naucz sie myslec w ten sposob, bo tego typu myslenie to celowe nakladanie sobie klapek na oczy.

  • 0

    79. ~gfhggh  2008-10-18 23:33:22  host: ehj204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myślę że Toshiba produkuje dość dobre laptopy. Sam mam dwa tej firmy i pracują bez zarzutu. Oczywiście Vista poszła od razu w kosz i zainstalowałem XP.

  • 0

    80.  2008-10-19 15:13:25

    Czy jest sens czekać na U120 czy kupować U100? Będzie jakaś różnica oprócz modemu HSDPA? Zależy mi na internecie z Play Online, modemu jeszcze nie mam.

Dodaj swoją opinię