Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mPay wkrótce z PTC i aplikacją na Androida

mPay wkrótce z PTC i aplikacją na Androida

WitekT 19 Maja 2011 19:07

0 0

mPay w PTC pojawi się w połowie roku. W tym momencie system mobilnych płatności będzie dostępny u wszystkich operatorów - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Za kilka dni powinna też w Android Market pojawić się aplikacja mPay, która ma uprościć obsługę całego systemu od strony klienta. Dalej bedzie jednak wykorzystywała do komunikacji kody USSD, jednak użytkownik tej aplikacji nie będzie musiał już ich w ten sposób pamiętać.

Ciągle mPay współpracuje tylko z jednym bankiem - Citibankiem - który pozwala na podpięcie konta debetowego do płatności mobilnych. Klienci innych banków muszą korzystać z mPay'a na zasadzie prepaid. W ciagu dwóch najbliższych kwartałów powinny jednak dołączyć co najmniej dwa nowe banki.




Co miesiąc użytkownicy mPay kupują około 50 tys. biletów komunikacji miejskiej, z czego około połowy w samej Warszawie.

Czy korzystałeś już z usług mPay'a?

Tak
23.17%
Nie, ale planuję
14.63%
Nie, nie planuję
25.61%
Nie znam mPay'a
36.59%

Wszystkich głosujących: 246



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
  • 0

    1. ~  2011-05-19 19:36:22  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Lepiej późno niż wcale...

  • 2

    2. ~User  2011-05-19 19:56:15  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    Fajnie jakby kiedyś wprowadzili doładowanie na wszystko, tzn. doładowuje telefon za 50zł i mam tą kasę na rozmowy, smsy itp., ale także na parkomat, bilet autobusowy... Niestety szybko taka usługa nie wejdzie, na razie trzeba mieć kilka "skarbonek" u każdego operatora.

  • 1

    3. ~ChzDz  2011-05-19 20:29:40  host: 77-253-80-209.adsl.inetia.pl

    @ User - szybciej niż myślisz. Przynajmniej telefon będzie mógł być kartą płatniczą a wtedy już tylko dopasować wszystkie urządzenia. Zapowiedzi tego już padały, podejrzewam, ze kwestia kilkunastu miesięcy. Było o tym w wywiadzie z prezesem PTC ale z relacji z konferencji T-Mobile nic takiego nie wyczytałem więc pewnie temat nie jest na teraz.

  • 0

    4. ~boncio  2011-05-20 12:43:16  host: eitcportal.corning.com

    "Za kilka dni powinna też w Android Market pojawić się ma... " Witek, po jakiemu to jest?

  • 1

    5.  2011-05-20 12:59:42

    boncio: fixed, dzięki! :-)

  • -1

    6. ~mpayman  2011-05-23 11:17:12  host: do-atman-12.mpay.pl

    @ User - tak właśnie działa mPay opisany w tym artykule :) Zasilasz sobie konto w mPay'u, a kasę możesz wykorzystać np. na doładowanie telefonu, zakup biletu autobusowego, zapłacenie za parking. Zajrzyj na www.mpay.pl

  • 0

    7. ~sz  2011-06-24 19:47:07  host: 89-78-158-32.dynamic.chello.pl

    WitekT zdradź co to za banki się przymierzają do mpay? Będę zmieniał niedługo bank (nie chcę już być w mBanku bo wprowadza jakieś dziwne opłaty za karty debetowe do konta) i może to będzie sprawa która przeważy o wyborze.

  • 0

    8. ~1234567  2015-01-31 18:51:04  host: 23.236.124.215

    Tak

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-136-56.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Cham spod Radomia | 2017-12-16 17:48:55

Lata mi to kolo ch.u.j.a.2: to sr.aj w nachy


~Tłuk | 2017-12-16 17:13:32

To było do @2


~Tłuk | 2017-12-16 17:12:35

@3 to narżnij w kosz koło biurka


frasag | 2017-12-16 17:11:11

@2: to wsadź główeczkę do muszli i ogladaj


~nie mow ze | 2017-12-16 17:02:00

chce mi sie kupe a w kiblu nie mam neta :/

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 800 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 800 zł (grudzień 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet