Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mPay trafi na NewConnect

mPay trafi na NewConnect

WitekT 3 Maja 2011 18:00

0 0

mPay w III kwartale zadebiutuje na NewConnect. Firma, której wiodącym akcjonariuszem jest ATM już raz, trzy lata temu, przymierzała się do wejścia na NewConnect. Plany pokrzyżowała jednak bessa giełdowa - pisze Parkiet.

Mimo kilkuletniej już historii mPay, który stworzył i próbuje sprzedawać autorską technologię płatności za pomocą telefonów komórkowych, wciąż ponosi spore straty. W 2010 roku strata operacyjna spółki wyniosła 1,7 mln zł. Rok wcześniej ujemny wynik wynosił 4,6 mln zł. Przychody w zeszłym roku sięgnęły prawie 2 mln zł i były o 155% większe niż w 2009 roku.
ATM jest przekonany, że bieżący rok będzie dla mPay’a znacznie lepszy, ze względu na coraz żywsze zainteresowanie rynku, operatorów telefonii komórkowych i instytucji finansowych rozwiązaniami pozwalającymi na dokonywanie płatności za pomocą telefonów komórkowych.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 1

    1.  2011-05-03 18:19:22

    mPay'owi potrzebne są dwa przełomy: 1. uruchomienie obsługi USSD w PTC, 2. integracja z mBankowym eKONTEM. Bez tego będzie ciężko, a jeśli to się uda - wkrótce wymiotą konkurencję, która już zaczyna się mnożyć (żywiona głównie na dotacjach europejskich)

  • 0

    2. ~Daleki  2011-05-04 22:32:03  host: 89-75-117-25.dynamic.chello.pl

    Integracja z Orange duZo dała MPayowi, tylko czekać kiedy złamie się PTC znaczy T.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-38-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet