Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mPay poszuka kapitału na giełdzie

mPay poszuka kapitału na giełdzie

sirmark 5 Października 2007 18:18

0 0

Spółka mPay podpisała umowę z Domem Maklerskim IDMSA, w ramach której dom maklerski przeprowadzi pierwszą, publiczną ofertę akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prawie 100% akcji mPay należy do spółki mPay International, w której ATM posiada 60% udziałów.

Publiczna oferta akcji ma na celu pozyskanie przez mPay kapitału obrotowego na szybki rozwój systemu płatności mobilnych mPay w Polsce. W ramach planowanej oferty publicznej przewidywana jest także sprzedaż części akcji w mPay przez spółkę mPay International, która pozyskane ze sprzedaży środki finansowe przeznaczy na nakłady związane z wprowadzaniem systemu płatności mobilnych w innych krajach. - napisano w komunikacie.
We wrześniu mPay wraz z Polkomtelem uruchomił usługę umożliwiającą dokonywanie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Na razie takich płatności można dokonać w kilkudziesięciu punktach w Warszawie. Pisaliśmy o w tej wiadomości.

mPay spodziewa się 50 tys. użytkowników usługi do końca tego roku, a na koniec 2008 roku ma być ich już milion.

Źródło tekstu: ATM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2007-10-05 19:17:59

  oby poszukiwanie kapitału nie szło im tak opornie, jak powiększanie sieci punktów, w których można płacić komórką. Na razie dominuje McDonald - 17 lokali w Warszawie. A może chcą zmienić nazwę z mPay ma McPay?

 • 0

  2.  2007-10-05 19:32:08

  już widzę że im sie uda pozyskać tylu klientów. Ja np. tylko i wyłacznie bym z tego korzystał, jeśli zakupy były by doliczane do salda rachunku telefonu, a nie tak jak obecnie że trzeba wpłacać kase wczesniej na inne konto. Ale chyba wtedy były by nadużycia typu podpisywanie mixów tylko dla tela, bo zakupy i tak sie robi ;)

 • 0

  3. ~  2007-10-05 20:43:25  host: aazi141.neoplus.adsl.tpnet.pl

  malik: nie można doliczyć zakupów do rachunku. Znaczy można ale wtedy prowizja musiałaby mocno wzrosnąć. Wyszłoby coś jak te charytatywne SMS-y + Vat, który płaciłbyś w tym przypadku dwa razy.

 • 0

  4.  2007-10-05 23:23:23

  #3: Tu się mylisz. Mogła by to być osobna pozycja na fakturze, która nie podlegała by opodatkowaniu i oczywiście ksiegowaniu np. w firmie jako koszt. Od dawna tak robi np. Europejski Fundusz Leasingowy w Polsce i jest ok.

 • 0

  5.  2007-10-05 23:25:53

  #3: Najprosciej jak można: Spłata kredytu czy rat odsetkowych też nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT!!!!

 • 0

  6. ~mx2  2007-10-06 08:22:52  host: nat-pr2.aster.pl

  do 2: Operatorzy nie mogą zajmować się działalnością finansową, a do takich należy kredytowanie czegoś, jak proponujesz. Musiałaby być jakaś instytucja finansowa (bank) w to zaangażowana ale moim zdaniem to droga oferta. Sam pomysł jest mało przydatny w dobie kart, rynek widzę w studentach, uczniach, ale masowo raczej się nie sprawdzi.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-47-21.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet