Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mPay poszuka kapitału na giełdzie

mPay poszuka kapitału na giełdzie

sirmark 5 Października 2007 18:18

0 0

Spółka mPay podpisała umowę z Domem Maklerskim IDMSA, w ramach której dom maklerski przeprowadzi pierwszą, publiczną ofertę akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prawie 100% akcji mPay należy do spółki mPay International, w której ATM posiada 60% udziałów.

Publiczna oferta akcji ma na celu pozyskanie przez mPay kapitału obrotowego na szybki rozwój systemu płatności mobilnych mPay w Polsce. W ramach planowanej oferty publicznej przewidywana jest także sprzedaż części akcji w mPay przez spółkę mPay International, która pozyskane ze sprzedaży środki finansowe przeznaczy na nakłady związane z wprowadzaniem systemu płatności mobilnych w innych krajach. - napisano w komunikacie.
We wrześniu mPay wraz z Polkomtelem uruchomił usługę umożliwiającą dokonywanie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Na razie takich płatności można dokonać w kilkudziesięciu punktach w Warszawie. Pisaliśmy o w tej wiadomości.

mPay spodziewa się 50 tys. użytkowników usługi do końca tego roku, a na koniec 2008 roku ma być ich już milion.

Źródło tekstu: ATM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2007-10-05 19:17:59

  oby poszukiwanie kapitału nie szło im tak opornie, jak powiększanie sieci punktów, w których można płacić komórką. Na razie dominuje McDonald - 17 lokali w Warszawie. A może chcą zmienić nazwę z mPay ma McPay?

 • 0

  2.  2007-10-05 19:32:08

  już widzę że im sie uda pozyskać tylu klientów. Ja np. tylko i wyłacznie bym z tego korzystał, jeśli zakupy były by doliczane do salda rachunku telefonu, a nie tak jak obecnie że trzeba wpłacać kase wczesniej na inne konto. Ale chyba wtedy były by nadużycia typu podpisywanie mixów tylko dla tela, bo zakupy i tak sie robi ;)

 • 0

  3. ~  2007-10-05 20:43:25  host: aazi141.neoplus.adsl.tpnet.pl

  malik: nie można doliczyć zakupów do rachunku. Znaczy można ale wtedy prowizja musiałaby mocno wzrosnąć. Wyszłoby coś jak te charytatywne SMS-y + Vat, który płaciłbyś w tym przypadku dwa razy.

 • 0

  4.  2007-10-05 23:23:23

  #3: Tu się mylisz. Mogła by to być osobna pozycja na fakturze, która nie podlegała by opodatkowaniu i oczywiście ksiegowaniu np. w firmie jako koszt. Od dawna tak robi np. Europejski Fundusz Leasingowy w Polsce i jest ok.

 • 0

  5.  2007-10-05 23:25:53

  #3: Najprosciej jak można: Spłata kredytu czy rat odsetkowych też nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT!!!!

 • 0

  6. ~mx2  2007-10-06 08:22:52  host: nat-pr2.aster.pl

  do 2: Operatorzy nie mogą zajmować się działalnością finansową, a do takich należy kredytowanie czegoś, jak proponujesz. Musiałaby być jakaś instytucja finansowa (bank) w to zaangażowana ale moim zdaniem to droga oferta. Sam pomysł jest mało przydatny w dobie kart, rynek widzę w studentach, uczniach, ale masowo raczej się nie sprawdzi.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet