Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mPay ma 150 tys. klientów

mPay ma 150 tys. klientów

WitekT 24 Maja 2010 08:46

0 0

mPay ma już ponad 150 tys. zarejestrowanych użytkowników. Spółka m.in. od 1,5 roku bierze udział w działaniach największych operatorów telefonii mobilnej mających na celu komercyjne uruchomienie płatności mobilnych pod znakiem towarowym Płać komórką.

Płać komórką to system obsługiwany przez platformę systemu mPay, który umożliwia realizowanie płatności telefonem komórkowym m.in. za doładowania kart pre-paid, wnoszenie opłat parkingowych w 8 miastach Polski oraz opłaty za bilety komunikacyjne w Warszawie i Lublinie. Umożliwia także płatności za zakupy w Internecie oraz realizowanie przelewów person-to-person.




Oferowane przez mPay rozwiązania działają obecnie w sieciach 4 głównych operatorów komórkowych w trybie wdzwanianym (IVR), a w sieciach Polkomtel i P4 także w trybie tekstowym (USSD). System mPay od początku jest dostosowany do technologii zbliżeniowej (NFC, ang. Near Field Communication), czyli wykorzystuje przekazywanie informacji pomiędzy telefonem a innym urządzeniem w trybie specjalnego połączenia radiowego.

Płatności NFC testują dwaj operatorzy we współpracy z Samsungiem - Polkomtel z BZ WBK i Visą oraz PTC z Inteligo i MasterCardem.

Źródło tekstu: mPay, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2010-05-24 08:52:14

    Ciekawe zobaczymy jak to będzie w dalekiej przyszłości.

  • 0

    2. ~asior  2010-05-24 09:37:50  host: 193.19.165.109.osk.enformatic.pl

    za niedługo będzie mieć 50% mniej bo nie ma już promocji na doładowanie w plusie...

  • 0

    3.  2010-05-24 09:47:04

    pomysł z biletami jest bardzo trafiony.

  • 0

    4.  2010-05-24 11:03:04

    W trybie tekstowym z usługi korzystałem, jak miałem numer w Play. Wdzwaniany jest niewygodny oraz generuje dodatkowe koszty.

  • 0

    5.  2010-05-24 11:03:36

    Trzeci akapit, czwarta linijka, "początki" - literówka.

  • 0

    6.  2010-05-24 11:04:20

    Szczególnie, że nr dostępowy jest w sieci Play :/

  • 0

    7.  2010-05-24 11:19:22

    M_36: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    8. ~Opera  2010-05-24 12:36:12  host: t22-07.opera-mini.net

    Testowałem kupowanie biletow tym systemem. Nie zawsze mozna kupic bilet. Raz byl błąd z niewiadomego powodu, raz nie skasowało mi kasy i bezwiednie jechałem na gapę, innym razem byla dużą burza i błąd systemu. Takze czekałem tylko az skończą mi sie środki w mPay.

  • 0

    9. ~laik  2010-05-24 12:59:05  host: 195.14.4.43

    Witam. Ktoś mi wyjaśni, o co tu chodzi? Można płacić kasą zebraną na koncie przez dołądowania? Ja mam numer w orange i zebrane juz ponad 600zł na koncie i nie mam jak tego wydzwonić, a doładowywać muszę, bo kasa przepadnie. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby móc tę kasę wykorzystać jako formę płatności nawet z jakąs tam niewielką marżą.

  • 0

    10.  2010-05-24 13:06:07

    9: nie. płacisz kasą ze skarbonki, którą zasilasz wcześniej np. przelewami z konta bankowego.

  • 0

    11. ~laik  2010-05-24 13:10:57  host: 195.14.4.43

    No to niedobrze. Bo już nie wiem, co z tym sianem zrobić. :-/

  • 0

    12.  2010-05-24 13:21:52

    11: raczej nieoplacalne, ale warto wspomniec. www.sms2cash.pl

  • 0

    13.  2010-05-24 15:38:18

    #11: wydzwonić ;) Ewentualnie smsy na biedne dzieci wysłać itp. A najlepiej przejść do Play i nie robić z telefonu skarbonki :)

  • 0

    14.  2010-05-24 15:41:20

    #12: to raczej nie jest niewielka marża bo wynosi 200%. No ale jak ktoś jest pazerny i na sieroty nie chce dać o niech płaci tym cwaniakom. O ile rzeczywiście jakikolwiek przelew w ogóle dostanie :)

Dodaj swoją opinię